نحوه ساخت روم کلاب هاوس + 4 ایده موفق

بدون نظر آموزش اینستاگرام

نحوه ساخت روم کلاب هاوس و معرفی 4 ایده موفق روم کلاب ها را در این مقاله آموزش خواهیم دید . صادقانه بگویم ، من در بسیاری از روم کلاب های ناجور بوده ام ، اما در بسیاری از روم های موفق نیز حضور داشته ام! من فکر می کنم بهترین روم های کلاب هاوس واقعا ارزشمند هستند و سبک و موضوع روم برای موفقیت بسیار مهم است.

آموزش ایجاد روم در کلاب هاوس

همه شما می دانیدکه کلوپ هاوس چیست ، ما تقریباً همه ویژگی های Clubhouse را می شناسیم . قبل از شروع ، بیایید اصول اولیه میزبانی یک اتاق را مرور کنیم.

برای راه اندازی یک روم ، می توانید روی دکمه سبز رنگ پایین کلیک کنید . هنگام ایجاد این اتاق ها مطمئن شوید که روی “افزودن موضوع” کلیک کنید و آنچه را که می خواهید در روم کلاب هاوس منتشر کنید دقت کنید

یا می توانید با رفتن به به بخش رویدادهای خود (تقویم در نوار بالا) و سپس ضربه زدن روی گوشه بالا سمت راست برای تنظیم برنامه روم برنامه ریزی کنید. به این ترتیب شما در حال برنامه ریزی یک رویداد آینده هستید ، که باید به دنبال کنندگان شما نیز از زمان شروع و زمان وقوع آن اطلاع دهد.

تنظیمات روم کلاب هاوس را چگونه انجام دهید

هنگامی که در روم ها هستید ، خواهید دید که یک “stage” وجود دارد که در آن افراد مجاز به صحبت هستند و همچنین یک سطح مخاطب نیز وجود دارد که افراد می توانند به آن گوش دهند.

این مرحله دارای تعدیل کننده (با ستاره سبز) و همچنین بلندگو است. در stage می توانید هنگام صحبت کردن خود را بی صدا و بی صدا کنید.

اگر نیاز به افزایش فالوور فوری کلاب هاوس دارید می توانید با مشاهده تعرفه خرید فالوور کلاب هاوس ثبت سفارش خود را انجام دهید

تفاوت روم ها و معنی Stage و Closed rooms و Followed by the speakers

اگر تازه اپلیکیشن کلاب هاوس را روی گوشی خود نصب کرده اید احتمالاً با سوالات زیادی در خصوص نحوه ساخت روم در کلاب هاوس و تفاوت روم ها در کلاب هاوس مواجه شده اید. در ادامه توجه شما را به تفاوت انواع روم ها در کلاب هاوس جلب می نمائیم چرا که هر یک از اتاق های کلاب هاوس کاربرد خود را دارند و کاربران با توجه به نیاز خود از آنها استفاده می کنند.

آموزش ایجاد روم در کلاب هاوس

در کلاب هاوس سه گروه روم یا اتاق داریم که هر یک کاربرد خاص خود را برای کاربران دارند.

The Stage

با ورود به این روم ها شما در واقع به عنوان مخاطب گرداننده آن روم که آن اتاق را با موضوع مشخص ایجاد کرده وارد می شوید و در صورتی که او اجازه صحبت کرده به شما بدهد می توانید صحبت کنید در غیر این صورت تنها قادر به شنیدن صدای سخنران در این نوع روم ها هستید. معمولاً مجوز صحبت کردن همزمان ۲۰ تا ۳۰ نفر در چنین روم هایی داده می شود.

Followed by the speakers

این روم ها در واقع توسط افراد مشهور کلاب هاوس دنبال شده اند و شما می توانید با دنبال کردن یک شخصیت برجسته در کلاب هاوس در هر لحظه او را رصد کنید که در کدام روم حضور دارد و با توجه به علاقه مندی خود در خصوص صحبت آن فرد مشهور می توانید به روم مذکور وارد شوید و صحبتهای او را گوش کنید.

Others in the room

این نوع گروه ها پربازدیدترین روم ها در کلاب هاوس هستند که نفرات زیادی در حال حرف زدن می باشند و همگی مجوز صحبت کردن دارند. در بدو ورود به این روم ها شما در حالت سکوت قرار دارید و برای صحبت کردن می بایست دست خود را بالا ببرید (آیکون سمت راست بالای صفحه) و در صورتی که مجوز حرف زدن گرفتید می توانید صحبت کنید. برای اینکه نفرات جدیدی که به روم وارد شده اند به روز شوند می بایست با کشیدن صفحه به پائین آن را rewive کنید. که اصطلاحاً به آن PTR کردن کلاب هاوس گویند.

Social rooms

اگر دوست دارید تا با نفراتی که می شناسید در کلاب هاوس صحبت کنید می بایست از این نوع روم ها استفاده کنید.

Closed rooms

اگر دوست داید با فرد یا افرادی خاصی صحبت کنید می بایست اقدام به ساخت گروه خصوصی در کلاب هاوس کنید و با دعوت آنها به روم تنها با آنها صحبت کنید.

Welcome rooms

به طور پیش فرض پس از نصب اپلیکیشن کلاب هاوس شما در این روم ها عضویت دارید که به صورت خصوصی هستند و خود شما آن را اداره می کنید.

دیلیت اکانت کلاب هاوس

دیلیت اکانت کلاب هاوس به راحتی امکان پذیر است اگر نیاز دارید حذف اکانت clubhouse را انجام دهید به یاد داشته باشید که ویس های شما پس از دیلیت اکانت کلاب هاوس  تا یک ماه در دیتاسنترهای کلاب هاوس باقی می مانند و همین مسئله باعث نگرانی های امنیتی در خصوص این اپلیکیشن شده است.

امکانات روم ها برای مجری ها و ادمین ها

  1. افراد را روی صحنه ( stage) بیاورید – افراد دست خود را بالا می آورند ، و در صورت بروز اعلان ها را در بالا دریافت خواهید کرد. آنها را تأیید کنید یا آنها را برکنار کنید تا افراد بتوانند روی صحنه باشند. همچنین می توانید درخواست های معلق را از طریق دکمه با دست + کاغذ تأیید کنید همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.
  2. مردم را به پایین سطح شنوایی پایین بیاورید – همچنین می توانید روی بلندگوها ضربه بزنید و آنها را به سطح مخاطب پایین بیاورید تا در اتاق صحبت نکنند.
  3. نادیده گرفتن کاربران – اگر افراد نامناسب هستند یا اینکه می توانند میکروفون های خود را بی صدا کنند ، می توانید روی تصاویر نمایه آنها ضربه بزنید و دکمه میکروفون را روی آنها فشار دهید تا بی صدا شود.
نحوه ساخت روم در کلاب هاوس

دسترسی سطح مخاطب

سطح مخاطب توسط افرادی که به وسیله بلندگو و همچنین دیگران در اتاق دنبال می شوند ، از یکدیگر جدا می شوند. وقتی در سطح مخاطب هستید ، می توانید با زدن دست در پایین سمت راست ، دست خود را برای صحبت بلند کنید (اما گاهی اوقات حالت ها ممکن است بالا بردن دست را خاموش کنند). اگر شما را قبول کنند ، می توانید وارد شوید و صحبت کنید.

هر کس در اتاق می تواند دیگران را به عضویت دعوت کند. دکمه + را برای پینگ افراد فشار دهید تا به اتاق بپیوندند (به عنوان یک اعلان برای افراد ظاهر می شود).

4 ایده موفق در ساخت روم در کلاب هاوس

بسیار خوب ، اکنون اصول میزبانی یک روم کلاب هاوس را درک کرده اید. اما مشکل این است که چگونه می توان یک اتاق موفق را میزبانی کرد ؟

بیایید در مورد 4 ایده جالب در مورد روم های با کیفیت Clubhouse بحث کنیم.

1. ایده روم یک مجری – چند ناظر

بنابراین اولین گزینه ایجاد روم به سبک پنل است که در آن یک مجری و چندین ناظر وجود دارد. این روشی است که من اخیراً میزبان رویدادم بوده ام و بسیار عالی برگزار شد:

 ایده موفق در ساخت روم در کلاب هاوس

چگونه این کار می کند شما یک میکروفن دارید ، اساساً مد اصلی ، که مسئول ترغیب مردم به صحبت و ادامه جریان اتاق است. MC ممکن است به همه فرمت اتاق را بشناسد و به همه اطلاع دهد که برای اطلاع از رویدادهای آینده ، ناظران را دنبال کنند. این فرد نیز شروع خواهد کرد ، به مدیریت کمک خواهد کرد و همچنین اتاق را خاتمه می دهد.

شما مشترکین و گروهی از ناظران / متخصصان – را خوهید داشت که در حال تماس هستند و آماده پرسیدن سوالات خود از شما هستند

با ادامه اتاق ، افراد مخاطب دست خود را برای پرسیدن سوالات پیرامون موضوعی که شما تدریس می کنید ، بلند می کنند. MC به 3-5 نفر از تماشاگران اجازه می دهد تا روی صحنه بروند ، و وقتی مردم آماده هستند تا سوال خود را بپرسند ، MC هر شخص را با نام صدا می زند.

هنگامی که افراد با پرسش و پاسخ خود به پایان رسید ، MC آنها را به سطح مخاطبان پایین می آورد.

اگر تقاضای زیادی برای دانش انتشار پانل وجود داشته باشد ، ممکن است این پانل ها ساعت ها ادامه داشته باشد. این احتمالاً روش مورد علاقه من برای میزبانی است زیرا برای افراد بسیار ارزشمند است با این شرایط معمولاً میزبانی به آمادگی بیشتری نیاز دارد.

2. ایده روم چند مجری – همه ناظر

این روش مشابه روش فوق است ، با این وجود MC روشنی وجود ندارد ، بنابراین همه وظیفه ادامه جریان را دارند. درنهایت به طور طبیعی به یک پنل تبدیل می شود زیرا افراد به سطح مخاطب بالا و پایین می روند. من برای یکی از این اتاق ها مد بودم و بسیار عالی شد. با این حال ، معتقدم می توانست بهتر سازماندهی شود. ما بین مکالمه بین خودمان و همچنین پاسخ دادن به سوالات نوسان خواهیم داشت ، بنابراین ترتیب مشخصی وجود ندارد. با این حال ، معتقدم اگر اعضای هیئت مدیره به تنظیم مجدد اتاق به طور مداوم کمک کنند ، به مخاطب اجازه می دهد که از اجازه دادن به صحبت کردن و گفتگو کردن بین اعضای مخاطب برای پوشش دادن موضوعات بین مودها ، این روش می تواند کارساز باشد.

در اینجا مثالی آورده شده است که در آن همه ما به نوعی MCing بوده ایم زیرا هیچ قالب مشخصی وجود نداشته است ، متناوب بین صحبت کردن در میان خود و وادار کردن جمعیت به سوال ها:

روم های کلاب هاوس

3. سبک مکالمه : مجری چندگانه – همه به جز مشاهده کنندگان تصادفی صحبت می کنند

اکثر افراد از قالب سبک مکالمه برای روم هایی استفاده می کنند که در آن به همه اجازه صحبت می دهند. احساس می کنم وقتی این روم ها با تعداد مشخصی از افراد کوچک بمانند و شما فقط یک گپ گروهی داشته باشید ، بهتر کار می کنند. این تقریبا می تواند یک تماس متفکر یا یک گپ گروهی در میان دوستان خوب باشد. من این روم های کوچک را دوست دارم ، اما در صورت تماس خصوصی ، آنها بهتر کار می کنند. اگر این یک مغز متفکر است که مردم می توانند به آن گوش دهند ، پس می تواند به عنوان یک اتاق عمومی که در آن افراد تازه از چت شما اطلاعات کسب می کنند ، کار کند.

اگر افراد زیادی را در یک روم به سبک مکالمه بیاورید ، مدیریت آن خیلی سخت است. اگر تصمیم دارید دروازه های سیل را باز کنید ، احتمالاً می خواهید به سبک 2 یا 1 بروید که در بالا ذکر کردم.

4. سبک پادکست : 2 نفر / 1 نفر

من دیده ام که افرادی مانند پت فلین میزبان یک نوع روم به سبک پادکست هستند که در آن او و گاهی اوقات یک نفر دیگر در مورد یک موضوع خاص چت می کنند. آخرین اتاقی که در آن حضور داشتم با موضوع کلاب هاوس بود – نحوه استفاده از آن و نحوه عملکرد آن. او در واقع در حال پخش ویدئوی YouTube از اتاق کلاب هاوس خود بود تا به مردم نحوه استفاده از کلاب هاوس را بیاموزد. به طور معمول مجاز به ضبط اتاق نیستید زیرا این امر خلاف سیاست های Clubhouse است. با این حال ، از آنجا که فقط او بود و یک نفر دیگر توانست اجازه بگیرد ، بنابراین انجام این کار مشکلی ندارد.

اگر نفوذ زیادی داشته باشید و مردم بخواهند به آن گوش دهند ، این اتاق ها احتمالاً بهترین عملکرد را دارند. دلیل این امر این است که اگر چندین ناظر داشته باشید می توانید حضور بیشتری داشته باشید زیرا این امر به دنبال کنندگان آنها اطلاع می دهد. اگر فقط شما صحبت می کنید ، باید ببینید آیا نفوذ شما به تنهایی افراد زیادی را به گوش دادن به آن سوق می دهد.

نتیجه گیری سبک ها روم کلاب هاوس

امیدوارم این یک مقاله در مورد ایده ساخت روم در Clubhouse مفید بوده باشد اکنون که اطلاعات خوبی در مورد چگونگی راه اندازی روم کلاب هاوس و نحوه میزبانی موفقیت آمیز اتاق ها بدست آورده اید اگر سوالی دارید با ما در میان بگذارید

Rate this post
تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *