بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

بدون نظر دیجیتال مارکتینگ

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری و افزایش فروش چگونه است ؟ تبلیغات در گوگل یا اینستاگرام , تبلیغات پیامکی یا تبلیغات کلیکی موبایل , شاید بازاریابی دیجیتال نوین و موثر که تا حالا این روش را تست نکردید در ادامه با مارکتینگ 98 همراه باشید

بهترین روش تبلیغات در ایران

بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری و بازاریابی نوین در مفهوم به معنای «جهت دهی به افکار عمومی با قصد و نیت قبلی به سمت و سوی خاص به واسطه ابزارهای تبلیغاتی است.

 تبلیغات اینترنتی چیست؟

همه ما یک تصویر کلی از تبلیغات (Advertising) در ذهن خود داریم اما اگر بخواهیم یک تعریف دقیق از آن ارائه دهیم، می توان گفت تبلیغات «ابلاغ یک پیام مشخص برای یک گروه معین است که با صرف هزینه انجام می شود و این پیام کاملا غیر شخصی است.»

5 رکن اصلی یک پیام تبلیغاتی

 1. پیام
 2. رسانه انتقال پیام
 3. گروه مخاطب پیام
 4. صرف هزینه برای انتقال پیام
 5. غیر شخصی بودن پیام

چرا تبلیغات بازاریابی دیجیتال

از آنجا که پیش از انقلاب صنعتی و افزایش تولید انبوه و کارخانه ای، تولید انواع محصولات، اندک و عرضه ی آنها نیز محدود بود، تولیدکنندگان نیازی به تبلیغ نداشتند. محصولات آن ها آنقدر اندک بود که با ارائه آن ها به بازار، به سرعت فروش می رفت. اما پس از صنعتی شدن تولید، افزایش محصولات و تنوع آنها، بازار تبدیل به فضایی رقابتی شد و هر محصول یا خدمات برای جذب مشتری بیشتر، نیازمند تبلیغات و معرفی بیشتر خود شد.

بازاریابی دیجیتال

امروزه می توان گفت یک محصول، بدون تبلیغات، وجود خارجی ندارد. تبلیغات، تاثیر بر ضمیر ناخودآگاه مخاطبان دارد و آنها را به طور نامحسوس به سمت خرید می برد. بنابراین تبلیغات به خودی خود پس از مدتی شرکت ها را به سودرسانی و فروش بیشتر می رساند، حتی وقتی که یک کمپانی، تبلیغات خود را متوقف کرده باشد، از مزایای تبلیغات گذاشته و باقی ماندنش در ذهن ها، بهره می برد.

انواع روش های تبلیغاتی

تبلیغات تجاری به شرطی می تواند مفید باشند که یک هدف خاص را با سیاستی طولانی مدت دنبال کرده و در فعالیت های مستمر بازاریابی شرکت داشته باشد. در امر تبلیغات مداومت، بازاریابی و اتکا به روش ها و شعارها، می تواند به نتیجه مطلوب و موفقیت منتهی شود. همچنین استفاده از شگردهای جدید و به روز در جذب حداکثری مخاطب موثر است.

برای موفقیت در تبلیغات، باید به چند نکته اساسی توجه کرد:

 1. بازار را بشناسیم و بدانیم مشتریان چه کسانی هستند و چه می خواهند
 2. آنها را تقسیم بندی کنیم، چون مصرف کنندگان، گروه های اجتماعی مختلف هستند.
 3. اولویت بندی مشتریان و مصرف کنندگان
 4. جایگاه یابی کنیم به این معنا که نام تجاری بتواند جایگاه مناسبی به دست آورد و حاوی مزیت رقابتی باشد که مشتری را جلب و جذب کند

۱- مشتریان هدف شما کجا هستند؟

اطلاع از اینکه مشتری شما کجاها فعالیت می‌کند می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان خود را بهتر جذب کنید. شما می‌توانید بانک اطلاعات مشتریان خود را در رویدادهایی اجتماعی، ورزشی، مخاطبان یک حرفه خاص و یا یک صنعت خاص جذب کنید. شما می‌توانید با یک پیغام در جای مناسب، خود را بهترین حالت نشان دهید. تبلیغ در یک نشریه تجاری و یا یک وبسایت با در نظر گرفتن مشتریان هدف به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

۲- تفاوت شما با رقیبان در چیست؟

در برقراری ارتباط با مشتریانتان باید نشان دهید که شما چه خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهید و چرا از سایر رقیبان بهتر هستید و مردم چرا باید با شما همکاری کنند.

۳- بازاریابی ویروسی

با مشتریانی که به شما مراجعه می‌کنند خوب رفتار کنید و برای آنها پاداش‌هایی تعریف کنید تا با معرفی مشتری جدید پاداش را دریافت کنند. مهم‌تر از همه چیز، شما باید به مشتری این تضمین را بدهید که شما و کارمندهای شما در کنارش هستید تا به مشتری این حس القاء شود که شما شرکت بزرگی هستید. اگر این کار نکنید دهان به دهان بین مردم می‌چرخد و شانس شما برای داشتن کسب و کاری جدید نابود می‌شود.

۴- محتوای دیجیتال و تبلیغات در اینستاگرام

بدون حضور در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات در اینستاگرام و نیز بدون طراحی سایت انگار اصلاً حضور ندارید. مشخص است که شما از انجام این کار لذت نمی‌برید ولی این یک حقیقت است که نمی‌توان آن را کتمان کرد. پس در کانال ها و شیکه‌های اجتماعی عضو شوید، مشتریان خود را تشویق کنید تا پست های شما را لایک کنند و از دوستان خود بخواهید تا پست‌های شما را به اشتراک بگذارند.

تبلیغات در اینستاگرام

پرداخت هزینه کمی برای تبلیغات می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت رشد کنید. به‌یاد داشته باشید، تمام رسانه‌های اجتماعی خود را روزانه بررسی و کنترل کنید. ساخت محتوا برای وب‌سایت، وبلاگ و رسانه‌های اجتماعی بسیار ارزشمند است و به شما کمک خواهد کرد تا به عنوان یک متخصص در عرصه خود باشید. اجازه دهید مردم از کسب و کار شما قبل از اینکه آن را انجام دهند مطلع باشند.

۵- پیغام و برندینگ شفاف داشته باشید.

یک راست بروید سر اصل مطلب، بیشتر مردم پیغام یا تبلیغات شما را بایستی در حدود ۱۰ بار مشاهده کرده باشند تا بتوانند نکته‌های آن را دریافت کنند پس استفاده از یک پیام ساده و قابل درک بسیار موثر خواهد بود. همچنین آن پیام و یا تبلیغ را در تمام کانال‌های ارتباطی خود منتشر کنید.

۶- تدوین استراتژی و همکاری با شرکت ها

آیا شرکت‌ها با افرادی وجود دارند تا به شما کمک کنند بیشتر دیده شوید؟ در نظر بگیرید یک سایت یا یک برنامه دارای مشتریان بالقوه باشد و که شما می‌توانید با ترکیب خدماتتان به مشتریان سرویس بهتری ارائه کنید پس ایجاد یک اتحاد استرتژیک موثر خواهد بود. برای مثال با ارائه کوپن‌هایی مشتریان را تشویق به استفاده از سایر خدمات شرکت دیگر نمایید و شرکت مقابل هم اینکار را برای شما انجام دهد. درنتیجه هر دو شرکت با خدمات بهتر به مشتریان جدیدی خواهند رسید. نمونه این کار در ایران توسط شرکت‌های زودفود، اسنپ و Vidoal برای کمپین “آخر زمین” صورت گرفت.

۷- تشویق مردم به معرفی شما

یک برنامه تشویقی به همراه جوایزی جذاب بسازید تا مردم را به معرفی شما به دیگران تشویق کنید. هنوز هم یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی در کلیه صنعت‌ها، “بازاریابی شبکه‌ای” است. به این معنا که مردم بعد از استفاده از خدمات شما دیگران را به استفاده از آن تشویق می‌کنند و بابت آن پورسانتی دریافت می‌کنند. مردم زمانی که خدمات خوبی دریافت کنند قطعاً شما را به دیگران معرفی می‌کنند.

۸- تبلیغات در تلویزیون و رادیو

خرید رسانه‌ای (تبلیغات تلویزیون، رادیو و شبکه‌های اجتماعی) حرکتی بسیار استراتژیک است. یک تبلیغ برای عرضه در زمان محدود بسیازید تا به مشتریان هدف بگوئید چرا بایست شما را در این کسب و کار انتخاب کنند و چرا شما بهترین هستید. رسانه‌ای را انتخاب کنید که مشتریان هدف شما را مخاطب قرار داده است و پیام و تبلیغ خود را در تمام رسانه‌ها تکرار کنید. از همه آنها لینکی به وب‌سایت خود دهید تصور نکنید مردم می‌دانند چطور شما را پیدا کنند. استفاده از رسانه‌ها به شما کمک می‌کند تا مشتریان به سایت وارد شوند و جزئیات بیشتری دریافت کنند. استفاده از مطالب و موضاعات داغ رسانه شما را جذاب و موثر خواهد کرد و یک حرکت رو به جلو برای شما محسوب می‌شود.

۹- تبلیغات در نمایشگاه ها و جشنواره ها

در رویدادهایی که می‌توانید با مشتریانتان در ارتباط باشید شرکت کنید و جایی را پیدا کنید تا بتوانید خود را به آنها معرفی کنید. مردم دوست دارند با آدمهایی که آشنا شده‌اند کسب و کار کنند و خارج از این موضوع شما به چهره‌ای از کسب و کارتان تبدیل خواهید شد. بخاطر داشته باشید که کارت ویزیت را فراموش نکنید تا در زمان نیاز سریع ارائه کنید.

کلیه این تمرین‌ها شما را به یک بازاریاب موثر و حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد تا در هزینه‌های بالای ساخت تبلیغات صرفه‌جویی کنید و استارت‌آپ خود را به طور موثری به مشتریان معرفی کنید.

۱۰- ساخت شعار تبلیغاتی

شعار (Slogan) عبارتی کوتاه و به یادماندنی است که برای بیان هدف و یا عقیده ای در زمینه امور تجاری یا سیاسی بکار برده می شود. شعارهای تبلیغاتی ساده هستند و برای فهم مخاطبان عام شکل می گیرند. امروزه با توجه به گوناگونی و تنوع تبلیغات درعرصه عمومی، شعارهای تبلیغاتی منظر جلب توجه و اعتماد سازی در مقابل رقیبان شده است. یک شعار تبلیغاتی خوب می تواند یک برند و محصول را سال ها در ذهن ها ماندگار کند. ویژگی اصلی شعار تبلیغاتی «کوتاه و نکته دار بودن آن است (مثل جملات قصار) و این ویژگی در تأثیرگذاری بیشتر و به یاد ماندن آن کمک می نماید.

۱۱-انواع رسانه های تبلیغاتی

انجام تبلیغات شیوه های متعددی دارد اما در یک نگاه کلی می توان گفت که تبلیغات همیشه از بستر رسانه ها به مخاطبین خود انتقال می یابند. به طور کلی رسانه ، ابزار یا موقعیتی است که در آن پیام از فرستنده به گیرنده انتقال می یابد. مختلف در حوزه علوم ارتباطات، رسانه تعاریف مختلفی دارد اما رسانه ها به طور عام به سه دسته تقسیم می شوند:

 • رسانه های ادراک حسی(زمان و مکان)
 • رسانه های نشانه شناختی(تصویر، زبان، خط و موسیقی)
 • رسانه های فنی انتقالی(رسانه های مکتوب، رادیو، تلویزیون، اینترنت)

در حوزه تبلیغات عموما از دسته سوم استفاده می شود. این رسانه ها شامل رسانه های دیداری از قبیل تلویزیون، اینترنت، مجلات و روزنامه ها و همچنین رسانه های شنیداری نظیر رادیو هستند. اما در حوزه تبلیغات بهترین حالت استفاده ی آمیخته از انواع رسانه ها است، هرچند این اقدام باید به صورت هوشمندانه و باتوجه به ماهیت محصول صورت گیرد.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام
کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

۱۲-کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی( Advertising Campaign) که در فارسی به برنامه جامع تبلیغات ترجمه شده است که مجموعه ای از فعالیت های تبلیغاتی چند جانبه است و در آن قبل از هر چیز، هدف کمپین مشخص شده، مخاطب تعیین شده و با برنامه ریزی دقیق، می کوشد پیام مناسب در دوره زمانی مناسب با بودجه مناسب، برای مخاطب مناسب ارسال شده و تعداد بیشتری از مخاطبان را برای نزدیک تر کردن ارتباط با مالک کمپین، ترغیب نماید. در مورد کمپین تبلیغاتی اینستاگرام بیشتر بخوانید

۱۳-برندینگ و مارکتینگ

برندسازی یا برندینگ (Branding)، فرآیندی است که در طی آن به جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول یا خدمت افزوده می گردد، بدین وسیله ارزش آن برای مشتریان و سایر ذی نفعان افزایش می یابد. برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک برند (Brand) باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت می شود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات و خدمات شود، به زبان دیگر برندسازی روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت است.

مارکتینگ (Marketing) یا همان بازاریابی، عبارت است از همگراسازی همه فعالیت های شرکت در مسیر فروش بیشتر. بازاریابی به عنوان فرآیندی مدیریتی-اجتماعی تعریف می شود که به وسیله آن، افراد، گروه ها و سازمان ها از طریق تولید، عرضه و مبادله کالا (و خدمات) با یکدیگر، به تأمین نیازها و خواسته های خود اقدام می کنند.

۱۴-تبلیغات و بازدهی در زمان

زمان از عناصر مهم در زمینه تبلیغات است. این که تبلیغ یک شرکت در چه زمان و فصل و روز و ساعتی از سال دیده و پخش شود و اینکه دوره و تعدد و تکرار آن در یک بازه زمانی چطور اتفاق می افتد، بستگی کاملی به استراتژی تبلیغاتی آن شرکت و نوع محصول آن دارد. اما در یک قاعده کلی، تبلیغات امری مداوم و همواره است و عنصر زمان در آن باید بصورت دراز مدت در نظر گرفته شود. استراتژی تبلبغاتی بر مبنای محصول و اهداف آن، زمان شروع و دوره ی دیده شدن هر محصول را تعیین کرده و با توجه به بازده آن، بازه های زمانی جدید تعریف می شود.

۱۵-تبلیغات هدفمند

گام اول هدفمند سازی یک تبلیغ یافتن مخاطبان تبلیغ است. جامعه هدف اصلی ترین رکن تبلیغات هدفمند است و پس از آن سنجش میزان آگاهی و سطح و سواد و سن مخاطبان و آنالیز اطلاعات جامعه هدف مورد اهمیت قرار می گیرد. این اطلاعات می تواند به چگونگی زمان و مکان و بازه و کیفیت تبلیغ کمک کند. برای مثال اگر مخاطبان یک تبلیغ تلویزیونی دانش آموزان هستند اطلاع از زمان حضور آنها در منزل، می تواند زمان پخش تبلیغ را معین کند. در واقع تبلیغات هدفمند بستگی قطعی به اطلاعات و داده ها درباره مخاطبان آن تبلیغ دارد و بدون این اطلاعات، تبلیغات سوخته و هدر رفته قلمداد می شود.

در صورتی که به دنبال  تبلیغات هدفمند کاملا مرتبط به کسب و کار خود هستید می توانید با خرید پنل پیامکی و ارسال اس ام اس انبوه استفاده کنید که شامل بانک اطلاعات مشاغل و اصناف طبقه بندی شده و ارسال پیامک به سن و جنسیت  ، نرم فراز CRM و هزاران امکانات دیگر هست استفاده نمایید

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *