آموزش برنامه کلاب هاوس و نحوه ساخت روم

بدون نظر بازاریابی شبکه های اجتماعی

آموزش برنامه کلاب هاوس و نحوه ساخت روم و رویداد را در این مطلب به روش تصویری بررسی خواهیم کرد همچنین نحوه دریافت دعوتنامه کلاب هاوس رایگان را آموزش خواهیم داد با مارکتینگ 98 همراه باشید

در حقیقت این برنامه به تازگی منتشر شده و افراد به سبب آن‌که آموزش‌های زیادی در این باره موجود نیست، در چگونگی استفاده از آن گیج شده‌اند و به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم نمایی کلی از آن را به شما ارائه دهیم.

اپلیکیشن کلاب هاوس چگونه کار می‌کند؟

اپلیکیشن کلاب هاوس بک برنامه چت روم صوتی رایگان است که نحوه کار کردن با Clubhouse بسیار آسان است. در واقع با دنبال کردن آموزش کلاب هاوس در این مقاله و به محض این‌که کار با این برنامه را شروع کنید با بسیاری از قابلیت‌های آن آشنا خواهید شد.

دانلود کلاب هاوس برای اندروید و ios

دانلود کلاب هاوس برای اندروید و ios با یک کلیک انجام میشود برای نصب کلاب هاوس ابتدا از طریق لینک زیر آخرین نسخه Clubhouse را دانلود یا بروز رسانی کرده و سپس از طریق دعوت نامه ثبت نام را رایگان انجام دهید

دعوتنامه کلاب هاوس را چگونه رایگان دریافت کنیم ؟

اما در ابتدا و پیش از هر چیزی شما باید دعوت نامه‌ای از یک دوست داشته باشید تا بتوانید وارد محیط این نرم افزار شده و در آن فعالیت کنید. پس از دریافت دعوت نامه و ورود به برنامه از سوی کلاب هاوس به شما دعوت نامه‌ای تعلق خواهد گرفت که شما می‌توانید با استفاده از آن یکی از دوستانتان را دعوت کنید. البته با بالا رفتن فعالیت شما در این شبکه اجتماعی دعوت نامه‌های بیشتری به شما تعلق خواهند گرفت. توصیه ما به شما این است که عاقلانه از این دعوت نامه‌ها استفاده کنید و افرادی که واقعا از این نرم افزار استفاده می‌کنند را دعوت نمایبد.

برای دریافت دعوتنامه رایگان در کانال فالوور کلاب هاوس ایران عضو شوید

زمانی که وارد این برنامه می‌شوید همه چیز درباره میزبانی اتاق‌ها (rooms)، پیوستن به روم‌ها و همچنین تکان دادن دست برای صحبت کردن وجود دارد و شما باید به دنبال آن چیزی باشید که به شما مرتبط است یا به آن علاقمند هستید تا استفاده از این اپلیکیشن برایتان مفید بوده باشد. به طور مثال ممکن است به مباحث و موضوعاتی همچون کارآفرینی و برند سازی علاقمند باشید، پس لازم است روم‌ها (اتاق‌هایی) را پیگیری کنید که در این حوزه‌ها ایجاد شده‌اند و یافتن و پیوستن به آن‌ها با فالوو و دنبال کردن افرادی که در این زمینه‌ها متخصص هستند امکان پذیر است.

دریافت دعوتنامه فوری کلاب هاوس : خرید دعوتنامه کلاب هاوس

البته توصیه می‌کنیم که در طول روز زمانی را به فعالیت در این شبکه اجتماعی صوتی بگذرانید تا با قابلیت‌های بیشتر آن آشنا شوید. همچنین به نظر می‌رسد کلاب هاوس برای افرادی که فعالیت بیشتری در کلاب هاوس دارند پاداشی در نظر می‌گیرد (ممکن است ارتقا رتبه باشد یا دادن تعداد دعوت نامه‌های بیشتر و …).

آموزش برنامه کلاب هاوس

در این بخش شما را با بخش‌های مختلف این اپلیکیشن صوتی و قابلیت‌های آن‌ آشنا خواهیم کرد.

اساسا به محض اینکه شما یک چت روم را می‌سازید، دیگر کاربران کلاب هاوس به آن اضافه می‌شوند و شما می‌توانید با یکدیگر درباره هر موضوعی که تمایل دارید صحبت کنید و گپ بزنید. هیچ گونه متن و یا ویدیویی وجود ندارد، بنابراین می‌توان گفت که شما در آن لحظه و به طور زنده در آن جمع حضور دارید و به نوعی میزبانی یک گفتگوی صوتی را بر عهده گرفته‌اید به ویژه اگر که مدیر آن چت روم صوتی باشید.

بهترین روش افزایش فالوور کلاب هاوس : خرید فالوور کلاب هاوس ارزان

اگر چه این گفتگوی صوتی زنده باعث ایجاد اضطراب در افرادی که درون گرا هستند، می‌شود اما می‌توان آن را راهی بسیار خوب برای خروج از منطقه‌ی امنی که برای خود ایجاد کرده‌اند دانست.

راه اندازی و ایجاد روم در کلاب هاوس

برای ایجاد روم در کلاب هاوس، نخست وارد برنامه شوید، سپس بر روی دکمه سبز رنگی که در قسمت پایین قرار دارد و عبارت «start a room» بر روی آن نوشته شده است کلیک کنید. در ادامه لازم است از قسمت «add a topic» موضوعی که می‌خواهید درباره آن گپ کنید را مشخص نمایید (در انتخاب موضوع دقت کنید زیرا انتخاب درست موضوع باعث می‌شود که افراد با دانستن آن و برای کسب اطلاعات درباره آن موضوع و مبحث به اتاقی که ایجاد کرده‌اید اضافه شوند) و نوع روم را نیز تعیین کنید. روم باز یا open را هر کاربری می‌تواند ببیند و به آن ملحق شود. اتاقی که اجتماعی (social) است برای گپ‌های کوچک مناسب است و تنها افرادی که فالوو کرده‌اید می‌توانند به آن ملحق شوند (البته می‌توان با ایجاد مدیری دیگر تعداد افراد را گسترش داد) و روم بسته (closed) را تنها افرادی می‌توانند به آن وارد شوند که دعوت نامه داشته باشند.

راه اندازی و ایجاد روم در کلاب هاوس

شروع یا ایجاد رویداد (event) در کلاب هاوس

اگر که شما جزو افرادی هستید که نمی‌خواهند به محض ورود به کلاب هاوس روم یا اتاقی ایجاد کنند، می توانید برای ایجاد رویداد درباره یک موضوع خاص برنامه ریزی کنید یا به رویدادهایی که دیگران ایجاد کرده‌اند بپیوندید.

 ایجاد رویداد در کلاب هاوس

برای این کار بر روی تقویمی که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و زمان شروع رویداد، تاریخ آن، نام آن و شرحی درباره آن را مشخص کنید. همچنین شما می توانید این رویداد را در کلاب‌هایی که عضو آن‌ها هستید به اشتراک بگذارید تا دیگر افراد از آن مطلع شده و در آن ایونت یا همان رویداد شرکت کنند.

اپلیکیشن کلاب هاوس چگونه کار می‌کند؟

برای پیوستن به رویدادهای دیگران لازم است آن رویداد یا ایونت در جدول زمانی یا همان تقویمی که در بالای صفحه قرار دارد، وجود داشته باشد. اما اگر که ایونتی مشاهده نکردید بهتر است که کلاب‌ها و افراد بیشتری را فالوو و دنبال نمایید تا رویدادها در جدول زمانی‌تان مشخص شوند.

نحوه کار با روم‌های کلاب هاوس

زمانی که وارد اتاق‌های کلاب هاوس می‌شوید با گزینه‌های مختلف و کاربرانی که در سطوح مختلف قرار گرفته‌اند رو به رو می‌شوید.

برخی مخاطبان دارای ستاره سبز هستند که مدیر آن اتاق به شمار می‌روند و برخی دیگر دارای میکروفن بوده و به عنوان گوینده شناخته می‌شوند و برخی شنونده‌اند.

بیشتر بخوانید : 4 ایده جالب برای ساخت روم کلاب هاوس

افرادی که مدیر هستند توانایی این را دارند که برخی از کاربران را بی صدا (mute) کرده و نگذارند صحبت کنند. این کار با لمس اکانت کاربر (شکل میکروفن کنار نام و عکس کاربر) ممکن است، یا به برخی اجازه صحبت کردن بدهند، برخی را به روم دعوت نمایند و یا برخی را از روم خارج کنند.

سایر افرادی که در اتاق حضور دارند جزو شنودگان به شمار می‌روند. در حقیقت هر فردی که وارد رومی در کلاب هاوس می‌شود در ابتدا به عنوان شنوده شناخته می‌شود و پس از آن توسط مدیر به سطوح بالاتر (گوینده و یا مدیر) ارتقا داده می‌شود.

اگر که شما به عنوان شنوده در اتاق حضور دارید می توانید با کلیک بر روی دستی که در سمت راست صفحه، قسمت پایین قرار دارد، درخواست صحبت در این روم را از مدیر داشته باشید و در صورتی که مدیر درخواست شما را بپذیرد، می‌توانید به عنوان سخنگو در روم صحبت کنید. البته گاهی مدیریت روم از همان ابتدا این خاصیت را غیر فعال می‌کند.

حال اگر که به سطح سخنگوها ارتقا پیدا کردید این توانایی را خواهید داشت که در صورت تمایل به صحبت کردن، میکروفن خود را فعال کرده تا صدایتان پخش شود و پس از پایان صحبت آن را غیر فعال نمایید.

نکته‌ی دیگری که در این جا لازم است ذکر شود این است که هر یک از افراد حاضر در روم می‌توانند با کلیک بر روی دکمه + از دیگر کاربران دعوت کنند که به این روم بیایند (این دعوت به شکل اعلان برای دیگر کاربران کلاب هاوس نمایش داده می‌شود).

نحوه کار با روم‌های کلاب هاوس

تنظیمات بایو کلاب هاوس

برای کامل کردن و ایجاد تغییرات در بایو کلاب هاوس شما می‌توانبد بر روی نمایه (تصویر پروفایل) خود که در قسمت بالا سمت چپ قرار دارد کلیک نمایید و بایو را ویرایش و کامل کنید.

کامل کردن بایو و درست نوشتن آن سبب می‌گردد که افرادی که به دنبال شخصی همچون شما هستند (حرفه، تخصص یا کسب و کاری مشخص را دنبال می‌کنند) به آسانی و زودتر شما را پیدا کرده و دنبال نمایند.

آموزش تنظیمات کلاب هاوس

برای دسترسی به تنظیمات کلاب هاوس تنها لازم است بر روی آیکونی که در بایو سمت راست بالا قرار دارد کلیک کنید تا به بخش تنظیمات کلاب هاوس وارد شوید.

در تنظیمات این اپلیکیشن می‌توانید نوتیفیکیشن‌ها را تنظیم کرده، روم‌ها را بر اساس علایق دسته بندی نموده و شبکه‌های اجتماعی دیگری که دارید را نظیر اینستاگرام یا توییتر به کلاب هاوس متصل کنید. اتصال شبکه‌ها و کانال‌‌های اجتماعی دیگر باعث می‌شوند تا افرادی که شما را دنبال می‌کنند بیشتر با نوع فعالیت یا کسب و کارتان آشنا شوند.

بخش‌هایی چون سوالات متداول، گزارش تخلفات، بررسی دستور العمل‌های انجمن نیز در بخش تنظیمات این برنامه قرار دارند.

آموزش تنظیمات کلاب هاوس

بررسی و پیدا کردن افراد آنلاین در کلاب هاوس

برای اطلاع یافتن از افراد آنلاین در کلاب هاوس تنها کافی است در صفحه اصلی کلاب هاوس سمت راست پایین بر روی 9 نقطه‌ای که قرار دارند کلیک کنید تا به شما اکانت‌ها و کلاب هایی که آنلاین می‌باشند را نشان دهد. البته تنها وضعیت افراد و کلاب‌هایی که دنبال می‌کنید را نمایش می‌دهد.

پیدا کردن افراد آنلاین در کلاب هاوس

برخی دیگر از قابلیت‌های کلاب هاوس

  1. جستجو کردن: شما می‌توانید بر روی نشانگر ذره بین که در قسمت بالای صفحه اصلی و در سمت چپ قرار دارد کلیک کرده و اکانت یا روم مدنظر که به دنبال آن هستید را سرچ کنید.
  2. دعوت از دوستان: همانطور که در ابتدا گفته شد تنها با ارسال دعوت نامه به دوستان می‌توانید آن‌ها را دعوت کنید. دعوت‌نامه‌هایی که به شما تعلق گرفته‌اند را می‌توانید در صفحه‌ی اصلی بخش بالا آنجا که پاکت‌نامه قرار داده شده است مشاهده کنید. هر چه فعالیت شما در این اپلیکیشن بیشتر باشد دعوت نامه‌های بیشتری به شما اختصاص داده می‌شود.
  3. 3-       اعلان‌ها: این گزینه در کنار پاکت نامه دعوت از دوستان قرار دارد و افراد می توانند اعلان‌ها را در آن مشاهده کنند. اعلان‌هایی نظیر این که چه کسی شما را دنبال کرده یا افرادی که دنبال می‌کنید چه چیزی را زمانبندی کرده‌اند.
  4. 4-       اقدام برای راه‌اندازی کلاب (باشگاه): و در انتها به شما چگونگی راه‌اندازی یک کلاب را نشان خواهیم داد.

کلاب‌ها در واقع گروه‌هایی با گرایش و موضوعات خاصی هستند (زمانی که شخص درخواست خود را در این باره ارسال کرد از او می‌خواهند که دسته بندی خاصی را برای کلاب مشخص کند) که کاربران می‌توانند به آن‌ها ملحق شده و با صمیمیت بیشتر به گفتگو  بنشینند.

ایجاد و یا عضویت در یک کلاب باعث می‌شود در این شبکه اجتماعی رشد سریع‌تری داشته باشید زیرا راهی است برای فالوو و دنبال کردن افراد و اطلاع یافتن از رویدادهای جدیدی که کاربران باشگاه ایجاد می‌کنند.

در مطلب بعدی چگونگی ایجاد کلاب را به شما آموزش خواهیم داد.

 ایجاد کلاب

نتیجه ‌گیری

و در آخر امیدوارم که این مطلب آموزشی مختصر و کوتاه تمام آن‌چه را که لازم است درباره کلاب هاوس بدانید پوشش داده باشد. شما همچنان به مکالمه و فعالیت در این اپلیکیشن ادامه دهید زیرا با این کار قلق و نحوه عملکرد آن را به خوبی یاد خواهید گرفت.  اگر که درباره کلاب هاوس سوالی دارید در بخش نظرات آن را بیان کنیدو خوشحال می‌شوم که در این زمینه به شما کمک کنم.

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.