1 نظر آموزش اینستاگرام, آموزش بازاریابی در اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2018 به این شکل هست که پست هایی که برای کاربران مهم تر هستند در قسمت سرچ یا جستجوی اینستاگرام قرار می گیرند تغییر الگوریتم اینستاگرام ترتیب نمایش پست ها در بخش explorer و جذب فالوور را آسانتر کرده است عوامل موثر در سئوی اینستاگرام و افزایش بازدید پست در اینستاگرام را مورد بررسی قرار می دهیم در ادامه با مارکتینگ 98 همراه باشید

شرکت اینستاگرام تصمیم گرفته است  برای نمایش پست ها از الگوریتم جدید اینستاگرام کمک بگیرد تا مشخص نماید که کاربر با باز کردن صفحه اینستاگرام خود در ابتدا کدام پست ها را مشاهده خواهد کرد.

دلایل اینستاگرام برای اعمال این تغییر الگوریتم جدید هم آن بود که کاربران به طور معمول ۷۰ درصد از پست های فید خود را با روش قبلی از دست می دادند و در واقع این مطالب از نظرشان پنهان می ماند.

حالا اما برخی کاربران از الگوریتم جدید اینستاگرام اعلام نارضایتی کرده اند و گلایه دارند که الگوریتم های جدید پست ها را روی هم انباشته می کند و در نتیجه عکس یا ویدیوهایی که در این پلتفرم قرار می دهند بازدید و لایک کمتری دریافت می کند.

در پاسخ به همین نارضایتی ها هم اینستاگرام  سه ملاک اصلی برای نمایش پست ها در فید کاربران را بیان کرده است که در ادامه آنها را از نظر می گذرانیم:

الگوریتم اینستاگرام

علاقمندی :

براساس رفتارهای قبلی کاربر مشخص می شود. الگوریتم جدید اینستاگرام مشخص می کنند که کدام پست ها در صدر اولویت های کاربر برای مشاهده هستند. با توجه به اینکه تعداد کامنت ها و به اشتراک گذاشتن پست های شما هم مهمه ، در انتهای پست ها یا عکس های ارسالی سعی کنید سوالاتی طرح کنید یا چالش هایی ایجاد کنید و فالوورهاتون رو تشویق به گذاشتن کامنت و ارسال پست به دیگران کنید.

زمان ارسال پست :

چه قدر از نمایش یک پست گذشته است؟ در روش جدید پست های جدید در بالاترین قسمت فید نمایش داده می شوند.  سعی کنید پست تون رو در ساعات پر بازدید که ترافیک بیشتری دارد ارسال کنید که شانس دیده شدن پست رو بالاتر ببرید

 ارتباط :

میزان نزدیکی فردی که پست گذاشته با دنبال کننده اش اهمیت دارد. و اینکه فرد قبلا روی پست های قبلی وی کامنت گذاشته باشد یا پیامی خصوصی برایش ارسال کرده باشد نیز در این امر موثر است. تگ شدن دنبال کننده در پست های قبلی نیز در انتخاب الگوریتم ها موثر خواهد بود و قطعا اگر تمامی این اتفاقات در پست های قبلی رخ داده باشد پست جدید آن فرد در بالاترین بخش فید نمایش داده می شود.

عوامل موثر در  الگوریتم جدید اینستاگرام 2018

تعداد بازدید پست ها : تعداد دفعاتی که یک فرد از اینستاگرام دیدن می کند نیز اهمیت دارد زیرا این پلتفرم تمایل دارد که فرد با باز کردن اکانت خود بلافاصله مهم ترین پست ها را ببیند.
دنبال کردن یا تعداد فالوینگ ها : هرچه افراد بیشتری توسط یک کاربر دنبال شوند، وی به دفعات کمتری می تواند پست های مربوط به یک شخص خاص را در فید خود ببیند.
میزان زمان استفاده از اینستاگرام  : هرچه یک کاربر زمان بیشتری را در اینستاگرام سپری کند، پست های بیشتری را مشاهده خواهد کرد و بیشتر در زمان به عقب حرکت میکند.

عواملی که در الگوریتم جدید اینتساگرام موثر نیستند

  • الگوریتم اینستاگرام تفاوتی میان عکس و ویدیو قائل نیست و تنها به رفتار کابر توجه می‌کند. این بدان معنا است که اگر تمایل کمتری به مشاهده‌ی ویدیو داشته باشید، ویدیوهای کمتری مشاهده خواهید کرد.
  • انتشار استوری، ویدیوی لایو یا دیگر امکانات خاص اپلیکیشن، تأثیری در نمایش بیشتر پست‌های کاربر ندارد.
  • اینستاگرام هیچ کاربری را به خاطر ارسال پست زیاد یا رفتارهای خاص دیگر، در رتبه‌بندی پایین نمی‌برد. البته اگر پست‌ها با فاصله‌ی زمانی کم منتشر شوند، احتمالا در میان فید کاربران پخش خواهند شد.
  • در ارتباط با نمایش پست‌ها هیچ تفاوتی بین اکانت تجاری و شخصی نیست.
  • ممنوعیت مخفی (Shadowbanning) در اینستاگرام حقیقت ندارد و استفاده‌ی زیاد از هشتگ یا کارهای دیگر، موجب مخفی شدن محتوای شما نخواهد شد.

نظر شما در مورد تغییر الگوریتم جدید اینستاگرام بیان کنید آیا شما از این فرصت توانستید بهره کافی رو ببرید یا خیر؟

تگ ها
1 نظر
  1. Pingback: نرخ تعامل در اینستاگرام , معنی Engagement Rate , ابزار محاسبه اینگیجمنت ریت

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *