ترفند های استوری اینستاگرام

بدون نظر ترفند های اینستاگرام


ترفند های استوری اینستاگرام :اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار این روزهای جهان می باشد.


اما چرا یک شبکه اجتماعی به این اندازه پرطرفدار می باشد؟


شاید بتوان در این باره حدس هایی زد،اینستاگرام امکانات و قابلیت های زیاد و هیجان انگیزی دارد که افراد را ترغیب به استفاده از ان می کند.


اما همه از تمام امکانات و قابلیت های این برنامه خبر ندارند چرا که اینستاگرام به طور مرتب برنامه خود را اپدیت می کند که باعث میشود امکاناتی جذاب و زیادی به ان اضافه شود که ممکن است از ان ها بی خبر باشیم.

ترفند های استوری اینستاگرام کدام ها هستند؟


قصد داریم فوت و فن ها و ترفند های استوری اینستاگرام را در این مطلب از سایت دیجیتال مارکتینگ با شما در میان بگذاریم.

امکانات استوری اینستاگرام


امکانات و ترفندهای استوری اینستاگرام


بی شک همه ما درباره استوری اینستاگرام اطلاعات دست و پا شکسته ای داریم و تا به امروز از ان استفاده کرده ایم و تا حدودی اشنایی نسبی با ان داریم.

مدت زمان استوری اینستاگرام


همانگونه که میدانیم استوری اینستاگرام به مدت ۲۴ ساعت در دسترس می باشد و بعد از ان از استوری شما پاک می شود.


اما یک قابلیتی که بعدها به استوری اینستاگرام اضافه شد ارشیو کردن استوری می باشد.


البته این نکته نیز ناگفته نماند که اگر قبل از ۲۴ساعت اقدام به حذف استوریتان بکنید استوری شما به بخش ارشیو منتقل نمی شود.


پس برای انتقال ان به بخش ارشیو اجازه دهید مدت زمان ۲۴ ساعت را طی کند.


برای دسترسی به این بخش در وهله اول به صفحه اصلی پروفایل خود مراجعه کنید و بر روی سه خط بالای صفحه تپ نمایید.


در این حالت برای شما یک منو باز می شود که یکی از گزینه های ان archive می باشد با انتخاب این گزینه شما می توانید تمام استوری های پیشین خود را مشاهده نمایید.

اطلاعات بیشتر: قرعه کشی استوری اینستاگرام چگونه انجام می شود

هایلایت


بخش دیگر از ترفند های استوری اینستاگرام مربوط به هایلایت استوری می باشد.


این ویژگی بدین صورت می باشد که افراد می توانند استوری های خود را در پروفایلشان ذخیره نمایند.


برای این کار کافیست در صفحه اصلی پروفایلتان بر روی علامت “+” یعنی همان new highlight ضربه بزنید.


در این قسمت همه استوری های قبلی شما در مقابلتان ظاهر می شود و شما با انتخاب هر کدام به دلخواهتان می توانید ان ها را در هایلایت موجود در پروفایلتان ذخیره نمایید.


هم چنین شما می توانید هایلایت های متمایزی میز ایجاد کنید.


برای حذف هایلایت ها تنها کافی است که انگشت خود را بر روی هایلایت موردنظر نگه دارید تا منویی برای شما باز شود و در انجا گزینه مورد نظر یعنی حذف هایلایت را انتخاب نمایید.


دومین راه ایجاد هایلایت بدین صورت است که زمانی که هنوز استوری شما موجود می باشد در گوشه پایین سمت راست بر روی علامت هایلایت تپ کنید و در این حالت هم شما می توانید یک هایلایت جدید ایجاد و استوریتان را به انجا انتقال دهید و هم می توانید به هایلایت های قبلی که ایجاد شده است منتقل کنید.


هاید یا مخفی کردن استوری


همان گونه که از نام ان پیداست این قابلیت به گونه ای است که شما می توانید استوری خود در اینستاگرام را از برخی افراد موردنظر خود مخفی نگه دارید.


برای انجام این کار باید در ابتدا به صفحه پروفایل خود مراجعه نمایید و بر روی پروفایل خود که علامت کوچک + ابی رنگ وجود دارد تپ نمایید این قسمت همان بخش استوری گذاشتن می باشد،

که در صفحه موجود تنظیمات را پیدا کرده و با تپ بر روی ان صفحه ای برای شما نمایان می شود که اولین گزینه بدین شرح می باشد کهhide story from یعنی مخفی کردن استوری از و بعد از انتخاب این گزینه نیز لیست فالوورهای شما پدیدار می شود که به دلخواه خود هر کدام از انها را که خواستید می توانید با انتخاب خود استوریتان را از ان ها مخفی نگه دارید.

امکانات استوری اینستاگرام

کلوز فرند


از دیگر امکانات استوری اینستاگرام می شود به این مورد نیز اشاره نمود که می توانید استوری خود را با فقط با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید که در این حالت رنگ دور پروفایل استوری شما به رنگ سبز درمی اید.


برای این کار نیز دو راه وجود دارد که دوستان نزدیک خود را انتخاب نمایید اولین راه بدین صورت می باشد که بر روی سه خط بالای صفحه در سمت راست تپ کنید و منویی که در پیش روی شماست از انجا گزینه close friend را انتخاب نمایید،

صفحه ای که برای شما باز می شود در انجا نوشته شده استget start و با زدن بر روی ان کسانی را که شما فالو کرده اید لیست ان ها در مقابلتان ظاهر می شود و در اینجا نیز به دلخواه خود می توانید هر کدام را که خواستید با زدن بر روی گزینه add ان را به لیست خود اضافه نمایید.


و دومین راه بدین گونه است که می توانید باز هم به بخش استوری خود مراجعه کرده و بر روی علامت تنظیمات تپ نمایید صفحه ای در مقابل شما ظاهر می شود که شامل گزینه های است که در بین ان گزینه ها عبارتclose friend را جست و جو کنید و با انتخاب ان مانند راه اول دوستان نزدیک خود را برگزینید.

اطلاعات بیشتر:استخراج فالوورهای اینستاگرام


دانلود کردن استوری در اینستاگرام


اگر خیلی وقت است که از اینستاگرام استفاده می نمایید قطعا می دانید که قبلا این قابلیت در اینستاگرام وجود نداشت اما امروزه می توانید با استفاده از اپلیکیشن save for instagram story استوری دلخواه خود را ذخیره نمایید.


اضافه کردن موزیک بر روی استوری اینستاگرام


یکی دیگر از امکانات استوری اینستاگرام اضافه کردن موزیک بر روی استوریتان می باشد.


البته ناگفته نماند که در اوایل این قابلیت فقط برای برخی از کشورها قابل دسترسی بود اما امروزه دیده شده است که کشورهای دیگر نیز از این قابلیت استفاده می کنند.


برای این کار کافیست باز هم به بخش استوری اینستاگرام مراجعه نمایید و با تپ بر روی ایکون استیکر صفحه ای برای شما نمایان می شود که در انجا گزینه music را انتخاب نمایید و باز هم برای شما صفحه ای باز می شود که موسیقی مورد نظر خود را پیدا کنید و انتخاب نمایید و حتی می توانید با استفاده از نوار بالای صفحه نیز برای جست و جوی موسیقی مورد نظر اقدام نمایید.


امید است این مطلب از سایت دیجیتال مارکتینگ برای شا مفید بوده باشد.

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *