آنالیز اینستاگرام و تحلیل رقبا با بهترین سایت ها و ابزارها

بدون نظر آموزش اینستاگرام, بازاریابی شبکه های اجتماعی

آنالیز اینستاگرام و تحلیل پیج رقبا در اینستاگرام قبل از شروع بازاریابی در اینستاگرام مهم است با تحلیل پست ها و آنالیز فالوورها با بهترین سایت ها و ابزارهای رایگان می توانید افزایش فروش در اینستاگرام را تجربه کنید. تحلیل‌ داده‌های شبکه اجتماعی را نیز می‌توانید با استفاده از مقالات و دوره‌های آموزش اینستاگرام به‌راحتی یاد بگیرید. به‌صورت کلی بازاریابی شبکه های اجتماعی فرآیندهای مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تحلیل و آنالیز است؛ برای این که بتوانید رشد خود را سنجیده و تصمیم گیری‌های درستی را در جهت فروش محصولات و خدمات خود بگیرید، نیازمند تحلیل اطلاعات و آمارهایی هستید که در طی روزهای فعالیت خود در یک پلتفرم به‌دست می‌آوردید.

آنالیز اینستاگرام

آنالیز پیج اینستاگرام

در اینستاگرام نیز اگر بتوانید به‌درستی فرآیندهای تحلیل و آنالیز آن را یاد بگیرید و سعی کنید تا به‌صورت هفتگی یا ماهیانه آمارهایی که به شما ارائه می‌شود را تحلیل کنید، قطعاً خواهید توانست تا فروش خود را در سریع‌ترین زمان بالا برده و رشد بی‌نظیری را در جذب فالوور داشته باشید. متأسفانه اکثر افرادی که در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند توجهی به تحلیل اطلاعات آماری اینستاگرام نکرده و تنها با بالا یا پایین رفتن اعداد آن خوشحال و ناراحت می‌شوند که همین بی‌توجهی دلیل شکست این کسب و کارها به‌حساب می‌آید.

آنالیز رقبا در اینستاگرام

آنالیز اینستاگرام به‌صورت کلی در دو مرحله مختلف انجام می‌شود که مرحله اول آن مربوط به آنالیز رقبا در اینستاگرام ، پیدا کردن هشتگ‌های پر بازدید و… است که قبل از شروع فعالیت در این شبکه اجتماعی پرطرفدار و برای چیدن استراتژی انجام می‌شود. در بخش دوم نیز که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم با استفاده از آمار و اطلاعاتی که در حین کار به‌دست میاوریم سعی می‌کنیم تا تحلیل پیج اینستاگرام خود را انجام داده و تصمیم گیری‌های صحیحی را در جهت افزایش فالوور و فروش بگیریم.

فرآیندهای آنالیز اینستاگرام

ما سعی کردیم تا در این مقاله به‌صورت کامل به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از معیارهایی که در زمینه آنالیز اینستاگرام وجود دارند پیج خود را تحلیل کرده و رشد آن را بهبود ببخشید، همچنین به شما بهترین برنامه آنالیز اینستاگرام را معرفی می‌کنیم تا بتوانید آمارهای دقیقی را از پیجتان جهت تحلیل پروفایل، پست و آنالیز استوری اینستاگرام به‌دست بیاورید؛ پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

همه چیز با آنالیز اینستاگرام شروع می‌شود

بسیاری از پیج‌های اینستاگرامی با این‌ که تعداد فالوور زیادی دارند، ولی نرخ فروش آن‌ها نسبت به فالوورهایشان بسیار کمتر است که یکی از دلایل این ضعف می‌تواند عدم تجزیه و تحلیل پیج اینستاگرام باشد. بعضی از افراد نیز آشنایی خوبی با ابزارهای آنالیز اینستاگرام دارند ولی به دلیل این که نمی‌توانند داده‌های آن را تحلیل کنند در نتیجه تصمیم گیری‌هایی که برای رشد پیج می‌گیرند دقیق و صحیح نیستند و همین ضعف باعث کاهش یا عدم فروش می‌شود.

آنالیز پیج اینستاگرام

فرض کنید که قرار است فرماندهی یک لشگر را بر عهده بگیرید؛ تا زمانی که با نقاط ضعف و قوت سربازان خود آشنایی نداشته باشید و ضعف آن‌ها را رفع نکنید، آیا می‌توانید در جنگ پیروز شوید؟ یا در صورتی که از تعداد سربازان مصدوم، تازه نفس، فرماندهان و… با خبر نباشید، آیا می‌توانید آن‌ها را به‌درستی هدایت کنید؟ این موضوع در بازاریابی اینستاگرامی نیز رخ می‌دهد؛ تنها داشتن یکسری پست و استوری یا پست گذاشتن به‌صورت مکرر نمی‌تواند فروش شما را تضمین کند و بایستی تمامی آمار و ارقام آن‌ها را نیز تجزیه و تحلیل کنید.

مکس لوشین (یکی از بنیان گذاران شرکت پی پال) می‌گوید: “در حال حاضر جهان لبریز از داده هاست و ما می‌توانیم مصرف کنندگان را به روش‌های واضح‌تری ببینیم”.

Max levchin
آنالیز رقبا در اینستاگرام

دقیقاً زمانی که بتوانید از داده‌ها و اطلاعاتی که در حین فرآیندهای بازاریابی اینترنتی به‌دست می‌آورید به‌خوبی استفاده کرده و آن‌ها را تحلیل کنید، آن موقع است که حتی می‌توانید نوع و رنگ محصولاتی که باید برای فروش تأمین کنید را مشخص نمایید، یا حتی تشخیص دهید که بهتر هست از کدام طرح گرافیکی برای دریافت لایک و بازدیدکننده بیشتر استفاده کنید؟ یا کدام نوع از موضوعاتی که به اشتراک می‌گذارید، جذابیت بیشتری برای فالوورها دارد؟

آنالیز پیج اینستاگرام و آموزش تحلیل insight اینستاگرام

به‌صورت کلی برای تحلیل پیج اینستاگرام به  28 متریک دسترسی داریم که می‌توان آن‌ها را به 5 بخش زیر تقسیم بندی کرد:

 1. آنالیز استوری اینستاگرام
 2. آنالیز و تحلیل پست اینستاگرام
 3. آنالیز استوری اینستاگرام
 4. آنالیز فالوورهای اینستاگرام
 5. تحلیل و آنالیز هشتگ اینستاگرام

در لیست زیر تمامی این متریک‌ها را به همراه توضیحات فارسی برای شما قرار دادیم تا با معنی هرکدام از آن‌ها آشنایی پیدا کنید. در ضمن در ادامه مقاله نیز به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید با استفاده از این 28 متریک، شاخص‌هایی را برای رشد در نظر بگیرید که بتوانید با استفاده از آن‌ها تصمیم گیری‌های دقیق‌تری را برای فروش بیشتر بگیرید.

حتما بخوانید:  ترفندهای اینستاگرام
پروفایل
Follower countتعداد افرادی که پیج را دنبال کردند
Impressionsتعداد بازدیدهایی که از پیج انجام شده است
Reachتعداد کاربرانی که پیج را بازدید کردند
Profile viewsتعداد بازدیدهایی که از پروفایل پیج انجام شده است
Website clicksتعداد کلیک‌هایی که بر روی  آدرس وب سایت شده است
Call clicks / Email clicksتعداد کل دفعاتی که بر روی شماره تماس یا آدرس ایمیل کلیک شده است
Postsتعداد پست‌هایی که منتشر شده است
Mentionsتعداد پست‌هایی که نام کاربری شما در آن‌ها منشن شده است
Branded hashtagsتعداد پست‌هایی که با هشتگ‌های مختص شما منتشر شدند
مخاطبین
Genderتعداد درصدی فالوورها بر اساس جنسیت
Ageتعداد درصدی فالوورها بر اساس سن
Top locations5 شهر و کشوری که اکثر فالوورهایتان در آن جا زندگی می‌کنند
Followers – Daysروزهایی که اکثر فالوورهایتان فعالیت بیشتر داشتند
پست‌های اینستاگرام
Impressionsتعداد بازدیدهایی که از پست انجام شده است
Reachتعداد کاربرانی که پست شما را مشاهده کردند
Likesتعداد لایک‌های پست
Commentsتعداد کامنت‌های پست
Savedتعداد کاربرانی که پست شما را ذخیره کردند
Engagementمیانگین تعداد لایک، کامنت و ارسال پست
Viewsتعداد بازدید ویدیو
استوری‌های اینستاگرام
Impressionsتعداد بازدیدهای استوری
Reachتعداد کاربرانی که استوری را مشاهده کردند
Exitsتعداد دفعاتی که هر کاربر از استوری خارج شده است
Repliesتعداد پیام‌هایی که در واکنش به یک استوری در دایرکت داده شده است
People insightsلیست کاربرانی که استوری شما را مشاهده کردند
لایو
Live viewers at any given timeتعداد کاربرانی که در هر زمانی لایو شما را مشاهده کردند
Viewersتعداد کاربرانی که هر قسمتی از لایو شما را مشاهده کردند

تحلیل پیج اینستاگرام با استفاده از متریک‌های ارائه شده

این که فقط با اعدادی که اینسایت اینستاگرام به شما می‌دهد آشنایی داشته باشید قطعاً نمی‌تواند برای شما سودآوری داشته باشد، تحلیل این اعداد هستند که می‌توانند به شما در تصمیم گیری‌ها و استراتژی‌هایی که برای بهبود پیج دارید مؤثر باشند. تمامی ابزارها و سایت‌هایی که تحلیل پیج اینستاگرام شما را انجام می‌دهند با استفاده از همین اعداد، خروجی را تحویل خواهند داد ولی این که چگونه از این خروجی‌ها استفاده کنید بستگی به هدف شما دارد.

آنالیز فالوورهای اینستاگرام

 محاسبه نرخ تعامل یا اینگیجمنت ریت

شما می‌توانید با محاسبه نرخ تعامل و اینگیجمنت ریت رشد متریک‌های مختلف را سنجیده و آن‌ها را تحلیل کنید. ابزارهای مختلفی نیز برای انجام این محاسبات در دسترس عموم قرار دارند که خیلی دقیق‌تر آن‌ها را انجام می‌دهند، ما نیز برای طولانی‌تر نشدن مقاله آن‌ها را به عهده این ابزارها گذاشته و آن‌ها را معرفی می‌کنیم؛  ولی قبل از هر چیزی بیاید بررسی کنیم که چه شاخص‌هایی را باید برای تحلیل پیج اینستاگرام در نظر بگیرید که رشد بهتری داشته باشید؟

شاخص های کلیدی KPI چیست؟ و چگونه در آنالیز اینستاگرام استفاده میشود؟

یکی از شاخص‌های بسیار مهمی که در بازاریابی اینترنتی وجود دارد محاسبه KPI است؛ این اصطلاح که مخفف کلمه key performance indicator هست، میزان عملکرد شما را در متریک‌های مختلف نشان می‌دهد. به‌طور مثال شما قصد دارید تا در سه ماه میزان فالوورهای خود را از 100 عدد به 1000 عدد برسانید، KPI به شما نشان می‌دهد که چند درصد توانستید به هدف خود برسید و میزان رشد خود را با استفاده از آن بسنجید.

برای آنالیز اینستاگرام پیج‌های ایرانی نیز 7 نوع KPI یا شاخص کلیدی عملکرد وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید موفقیت خود را در فرآیندهای مختلف محاسبه کنید؛ در ادامه به بررسی کوتاهی از این 7 مورد پرداخته و سعی می‌کنیم تا به زبانی ساده و مختصر آن‌ها را برای شما شرح دهیم. توجه داشته باشید که یادگیری تمامی این شاخص‌های کلیدی کمک بزرگی به تحلیل‌های شما می‌کند ولی تصمیم گیری در رابطه با اینکه چه اقداماتی را باید برای بهبود آن‌ها انجام دهید، به عهده خودتان است.

 • فالوورها: هرچه قدر که میزان فالوورهای شما بیشتر باشد قطعاً در فروش شما تأثیر مثبتی خواهد داشت؛ به‌صورت میانگین پیج‌هایی که 1000 فالوور دارند در صورتی که اصول بازاریابی را به‌خوبی رعایت کنند می‌توانند 3 الی 5 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشند و هرچه قدر که این تعداد بیشتر شود قطعاً فروش نیز بیشتر خواهد شد؛ شما می‌توانید برای تعداد فالوورهای خود یک KPI در نظر بگیرید تا میزان رشد خود را محاسبه کنید.
 • موقعیت مکانی: درصورتی که قصد دارید تا محصولات و خدمات خود را در یک شهر خاص عرضه کنید می‌توانید با استفاده از شاخص کلیدی موقعیت مکانی، میزان موفقیت خود را سنجیده و اثر بخش بودن تبلیغات‌های خود را در یک شهر محاسبه کنید.
 • بازدیدها (impressions): اگر پست‌های شما دارای ارزش زیادی باشد قطعاً هر کاربر چند بار آن را در زمان‌های مختلف مشاهده می‌کند. هرچه قدر که بازدیدهای یک پست بیشتر باشد نشان از بازخورد مثبت محتوایی است که انتشار دادید؛ با محاسبه تعداد بازدیدهای یک پست می‌توانید علاقه کاربرانتان را به آن موضوع متوجه شوید.
 • بازدیدهای ویدیو: ویدیو نقش بسیار مهمی در محتواهای اینستاگرام ایفا می‌کند، هرچه قدر که محتواهای ویدیویی جذاب‌تری تولید کنید، می‌توانید تعامل خود را با کاربران بالاتر برده و فالوورهای بیشتری را نیز جذب پیج کنید. برای این که بتوانید رشد خود را در محتواهای ویدیویی بسنجید می‌توانید یک شاخص کلیدی عملکرد برای آن در نظر بگیرید.
 • بازدید استوری‌ها: استوری‌ها نقش بسیار مهمی در تعامل پیج ایفا می‌کنند. از زمانی که اینستاگرام بخش استوری‌ها را راه اندازی کرد بسیاری از کاربران توجه زیادی به پست‌های فالووینگ‌های خود نکرده و بیشتر اوقات استوری آن‌ها را نگاه می‌کنند. شما می‌توانید نرخ بازدید استوری‌های خود را به‌دست آورده و محاسبه کنید که کدام یک از موضوعاتی که در استوری می‌گذارید جذابیت بیشتری برای کاربران دارد.
 • بهترین پست‌ها: آیا دوست دارید بررسی کنید که در کدام یک از ساعت‌های روز نتیجه بهتری از انتشار پست می‌گیرید؟ یا می‌خواهید از علاقه کاربرانتان نسبت به پست‌های مختلف با خبر شوید؟ با بررسی بهترین پست‌ها می‌توانید این موارد را بررسی کرده و بهترین زمان انتشار پست یا جذاب‌ترین موضوعات را برای انتشار پیدا کرده و عملکرد خود را بسنجید.
 • نرخ تعامل کاربران: اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تعامل پذیر است، هرچه قدر بیشتر بتوانید با فالوورهای خود تعامل داشته باشید اینستاگرام نیز بیشتر شما را دوست خواهد داشت. با بالا رفتن میزان تعامل پیجتان، پست‌ها و استوری‌های شما به اکسپلورر رفته یا در تاپ هشتگ‌ها نمایش داده می‌شوید که همین موضوع باعث افزایش تعداد فالوور و فروش شما خواهد شد.
حتما بخوانید:  export instagram comments

این 7 شاخص از اصلی‌ترین معیارهای بازاریابی در اینستاگرام هستند که ابزارهای تحلیل پیج اینستاگرام نیز آن‌ها را برای شما محاسبه می‌کنند. قطعاً پیشرفت یک پیج به این بستگی دارد که بتوانید از این اطلاعات به روشی صحیح و اصولی استفاده کنید و نقاط ضعف پیج خود را رفع کرده و عملکرد بهتری را نسبت به گذشته ارائه دهید.

آشنایی با بهترین وب سایت‌ها و برنامه‌های آنالیز اینستاگرام

حالا که با مفاهیم و اصطلاحات آنالیز پیج و پست اینستاگرام آشنا شدید می توانید با استفاده از برنامه ها و سایت ها، پیج اینستاگرامی خود را تحلیل کنید؛ اکثر ابزارهایی که در این زمینه وجود دارند به‌صورت پولی ارائه می‌شوند و امکانات رایگان آن‌ها بسیار محدود است. استفاده از نسخه پولی آن‌ها نیز هزینه‌های زیادی در بر خواهد داشت و صرفه اقتصادی ندارد، ولی در ادامه مقاله ما این مشکل را حل کردیم و می‌توانید به‌راحتی با کمترین هزینه و یا به‌صورت رایگان پیج خود را تحلیل کنید.

توجه داشته باشید که برای استفاده از اکثر ابزارهای آنالیز اینستاگرام خارجی نیازمند روشن کردن قندشکن هستید

تحلیل پیج اینستاگرام با استفاده از ابزار insight

یکی از بهترین ابزارهایی که می‌توانید توسط آن پیج خود را به‌صورت کاملاً رایگان آنالیز کنید ابزار insight اینستاگرام است. در این بخش به مجموعه کاملی از ابزارهای مختلف جهت تحلیل پیج اینستاگرام خود دسترسی خواهید داشت، اکثر برنامه‌های آنالیز اینستاگرام نیز اعداد و ارقام خود را از همین بخش جهت تحلیل پیج شما جمع آوری می‌کنند. استفاده از این ابزار به‌قدری ساده هست که حتی مبتدی‌ترین افراد نیز می‌توانند فرآیندهای پیج خود را توسط آن تحلیل کنند.

ابزار insight اینستاگرام

همچنین به دلیل رایگان و فارسی‌سازی شدن این بخش می‌توانید به‌خوبی از تمامی امکاناتی که در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید. با استفاده از این ابزار قدرتمند می‌توانید نسبت به آنالیز استوری اینستاگرام و پست‌هایی که منتشر کردید اقدام کنید؛ موارد زیر نیز بخشی از کاربردهای دیگر ابزار اینسایت اینستاگرام به‌حساب می‌آیند که به تحلیل‌های بهتر شما کمک خواهند کرد.

 • میزان کلیک بر روی لینک وب‌سایت
 • بهترین پست‌هایی که منتشر کردید
 • پست‌هایی که باعث شدند تا کاربران از پروفایل شما بازدید کنند
 • نمایش پست‌هایی که بیشترین تعداد ذخیره را داشتند
 • نمایش راه‌هایی که کاربران از طریق آن وارد پیج شما شدند
 • پست‌هایی که بیشترین حجم اشتراک‌گذاری را داشتند
 • جنسیت فالوورهای پیج شما
 • نمایش روز و ساعت‌هایی که فالوورهای شما بیشترین فعالیت را دارند
 • آمار تعداد فالو و آنفالو پیج
 • و….

این موارد تنها بخشی از کاربردهای این ابزار به‌حساب می‌آیند که قطعاً برای یک تجزیه و تحلیل مقدماتی کاملاً مناسب و دقیق هستند.

ابزار آنالیز اینستاگرام squarelovin

اگر کار با ابزار insight اینستاگرام را به‌خوبی بلد باشید احتمالاً می‌توانید تحلیل پیج اینستاگرام خود را توسط ابزار Squarelovin به راحت‌ترین شکل ممکن انجام دهید. این ابزار تقریباً همانند insight Instagram طراحی شده ولی اطلاعات جامع‌تری را به شما ارائه می‌دهد؛ به عنوان مثال یکی از امکانات جالب آن ارائه پیش‌ بینی‌هایی در رابطه با علاقه کاربران شما است که می‌توانید از آن در جهت بهبود تعامل خود با فالوورهایتان استفاده کنید.

ابزار آنالیز اینستاگرام

همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، می‌توانید آمارهایی را در رابطه با فرآیند رشد خود به‌صورت هفتگی، ماهیانه یا روزانه دریافت کنید؛ همچنین درصورتی که فالوورهای پیج شما بیش از 10 هزار عدد باشید قادر خواهید بود تا با استفاده از آنالیز ساعتی پیج خود توسط این ابزار تحلیل‌های دقیق‌تری را در ساعات اولیه انتشار پست‌های خود انجام دهید. از دیگر ویژگی‌های ابزار آنالیز پیج اینستاگرام Squarelovin می‌توان به ارائه بهترین زمان برای پست گذاشتن اشاره داشت که یکی از بیشترین دغدغه‌های کاربران ایرانی در اینستاگرام است.

حتما بخوانید:  نرخ تعامل یا Engagement Rate در اینستاگرام

ابزار آنالیز هشتگ های اینستاگرام Keyhole

یکی از پرکاربردترین بخش‌های اینستاگرام که در دیده شدن پست‌ و استوری‌های شما تأثیر زیادی دارد هشتگ‌ها هستند. بسیاری از کاربرانی که به تازگی در اینستاگرام شروع به فعالیت می‌کنند، مشکلات زیادی در رابطه با انتخاب هشتگ مناسب برای پست‌های خود دارند که همین موضوع باعث می‌شود تا هشتگ‌های اشتباهی را انتخاب کرده و رشد بسیار کندی را تجربه کنند. یکی از ابزارهای مناسبی که می‌تواند در آنالیز هشتگ های اینستاگرام کمک زیادی به آن‌ها بکند وب سایت Keyhole است.

آنالیز اینستاگرام

قدرت اصلی این ابزار که باعث شده تا آژانس‌های تبلیغاتی بسیار زیادی نیز از آن بهره ببرند، آنالیز جداگانه هشتگ‌های اینستاگرام است؛ به‌صورتی که می‌توانید به‌راحتی با سرچ هشتگ مورد نظر خود از تعداد پست‌ها، دنبال کننده‌ها، لایک‌ها، تاریخچه رشد آن و… اطلاع پیدا کنید. آنالیز رقبا در اینستاگرام نیز از دیگر ویژگی‌های ابزار آنالیز هشتگ keyhole هست که می‌توانید با استفاده از آن هشتگ‌هایی که رقیب‌های شما از آن‌ها استفاده می‌کنند را تحلیل کنید.

سایت آنالیز اینستاگرام Iconosquare

در صورتی که به دنبال ابزاری می‌گردید تا در نسخه رایگان آن امکانات جذابی را در اختیار شما بگذارد ما به شما وب سایت Iconosquare را معرفی می‌کنیم. این ابزار مخصوص حساب‌های تجاری ساخته شده و می‌تواند اطلاعات بسیار عالی را در رابطه با فرآیندهای پیج شما در اینستاگرام ارائه کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید رشد خود را سنجیده و مشاهده کنید که در چه زمینه‌هایی نسبت به رقبا برتری دارید یا می‌توانید بیشتر رشد کنید.

سایت آنالیز اینستاگرام

ابزار Iconosquare تمامی پست‌های 30 روز گذشته شما را ارزیابی کرده و نرخ تعامل آن‌ها را به شما اعلام می‌کند؛ همچنین با استفاده از آن می‌توانید تحلیل کاملی از آمار فالوورها، استوری‌ها و تمامی متریک‌های مربوطه را دریافت کنید و تصمیم گیری‌های دقیقی را در رابطه با رشد خود بر اساس آن‌ها بگیرید.

سایت آنالیز اینستاگرام مارکتینگ 98

متأسفانه بسیاری از ابزارهای خارجی محدودیت‌هایی در نرم افزار رایگان خود دارند و تنها به بخش insight اینستاگرام جهت تحلیل پیج را ارائه می دهند . برای تهیه اشتراک‌های پولی آن‌ها نیز باید هزینه‌های دلاری پرداخت کنیم که به دلیل بالا بودن قیمت دلار در کشور به هیچ وجه صرفه مادی برای کاربران ایرانی ندارد؛ همچنین بسیاری از افراد آشنایی زیادی با زبان انگلیسی ندارند و کار کردن با این ابزارها برای آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود.

سایت آنالیز اینستاگرام

ابزار آنالیز پیج اینستاگرام مارکتینگ 98 یکی از ابزارهای ایرانی برای آنالیز و تحلیل صفحات اینستاگرم است که با استفاده از آن می‌توانید به زبان فارسی و با رابط کاربری ساده پیج‌های کاری و شخصی خود را تحلیل کنید؛ همچنین اشتراک آن برای کاربران ایرانی کاملاً مقرون به‌صرفه هست و نیازی به پرداخت دلاری برای تهیه آن نخواهید داشت. یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در استفاده از این ابزار نیز پشتیبانی رایگان آن هست که در صورت مشکل می‌توانید از تیم مارکتینگ 98 جهت تحلیل پیج خود مشاوره دریافت کنید.

اگر بخواهیم نگاهی مختصر به امکانات ابزار آنالیز اینستاگرام مارکتینگ 98 بیندازیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آمار لحظه‌ای از پیج اینستاگرام
 • ارائه گزارشات از گذشته، حال و پیش بینی‌هایی از آینده پیج
 • ایمیل کردن گزارشات
 • خروجی PDF تمامی آنالیزها
 • خروجی گرفتن از کامنت، لایک، فالوور و هشتگ‌ها به‌صورت اکسل
 • آنالیز رقبا در اینستاگرام و مقایسه آن‌ها
 • ارائه هشتگ‌های پر بازدید
 • ارائه مشاوره اینستاگرام مارکتینگ

درصورتی که تصمیم دارید تا پیج اینستاگرام خود را تجزیه و تحلیل کنید می‌توانید از این ابزار استفاده کرده و به‌راحتی خروجی‌های آماری پیج خود را با زبان فارسی دریافت کنید.

نتیجه گیری آنالیز و تحلیل اینستاگرام

آنالیز اینستاگرام یکی وظایف اصلی ادمین اینستاگرام می باشد ، درصورتی که به‌صورت مرتب پیج خود را آنالیز نکنید نه تنها ممکن است که مخاطبین هدف خود را به اشتباه انتخاب کنید بلکه حتی فرصت‌هایی را که جهت بالا بردن نرخ تعامل دارید را از دست خواهید داد و همچنین نمی‌توانید زمان‌بندی درستی را برای انتشار محتوا در اینستاگرام داشته باشید و در نتیجه پست‌های شما بازدهی زیادی برای فروش محصولات و خدمات نخواهند داشت.

سعی کنید حداقل یک بار در ماه فرآیندهای صعودی و نزولی پیج خود را از طریق ابزارهایی که به شما معرفی شد بررسی کنید تا بتوانید تصمیم‌گیری‌های بهتری را در رابطه با انتشار محتوا و زمان‌بندی آن‌ها بگیرید.

سوالات متداول آنالیز پیج اینستاگرام

آنالیز رقبا در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

آنالیز رقبا در اینستاگرام در چند مرحله انجام می شود آنالیز فالوورهای پیج رقبا , تحلیل پست ها , لایک کنندگان , نرخ تعامل پیج و نحوه تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام که رقبای شما اجرا می کنند برای این مورد بهتر است از مشاوره اینستاگرام سایت مارکتینگ 98 استفاده کنید

نرم افزار آنالیز و تحلیل پست اینستاگرام رایگان است ؟

تحلیل کامنت و لایک های پست اینتساگرامی و دانلود کامنت های اینستاگرام در اکسل توسط نرم افزار مارکتینگ 98 به راحتی قابل انجام است این مورد برای خروجی 1000 کامنت اینستاگرام 6 ت می باشد که میشه گفت رایگان است

آنالیز اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

آنالیز پیج اینستاگرام و تحلیل insight اینستاگرام با استفاده از شاخص های کلیدی زیر بررسی می شود
آنالیز استوری اینستاگرام
آنالیز و تحلیل پست اینستاگرام
تحلیل آماری اینستاگرام
آنالیز فالوورهای اینستاگرام

تحلیل و آنالیز هشتگ اینستاگرام

بهترین سایت و ابزار تحلیل اینستاگرام کدام است؟

ابزار insight اینستاگرام اطلاعات کاملی را در رابطه با پیجتان به شما ارائه می‌دهد و درصورتی که قدرت آنالیز و تحلیل خوبی داشته باشید توسط این ابزار می‌توانید تحلیل کاملی از فرآیندهای پیج خود داشته باشید، ولی درصورتی که نیازمند اطلاعات کامل تر و خروجی ساده‌تری هستید می‌توانید از سایت آنالیز پیج اینستاگرام مارکتینگ 98 استفاده کنید.

با آنالیز پیچ اینستاگرام چه اطلاعاتی آماری در دسترس است؟

همانطور که در متن اشاره کردیم شما با استفاده از تحلیل پیج اینستاگرام خود می‌توانید تصمیم گیری‌های دقیقی را در رابطه با رشد و افزایش فروش بگیرید ولی به صورت کلی می‌توان موارد زیر را نیز جزو مزیت‌های آنالیز اینستاگرام دانست:
1- اطلاع از نرخ تعامل پیج
2- اطلاع از میزان دقیق لایک، کامنت، ارسال و ذخیره پست ها
3- مشاهده تعداد دفعاتی که پست شما از هشتگ ها دیده شده است
4- اطلاع پیدا کردن از منشن های برتر پیج
5- خروجی گرفتن از داده های پیج
6- یافتن پست و استوری های برتر پیج
7- اطلاع از علاقمندی های فالوورهای پیج
8- فهمیدن بهترین ساعت پست گذاری در اینستاگرام
9- و….

چگونه می‌توان هشتگ های پربازدید اینستاگرام را آنالیز کرد؟

یکی از فرآیندهای اصلی در هنگام راه اندازی پیج اینستاگرام تحلیل هشتگ های اینستاگرام است؛ شما می‌توانید با استفاده از ابزار Keyhole هر کدام از هشتگ های مد نظرتان را به صورت دقیق بررسی کنید. همچنین ابزار تحلیل پیج اینستگرام مارکتینگ 98 نیز با زبان فارسی و رابط کاربری آسان این کار را برای شما انجام می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
تگ ها
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پنل خدمات مجازی مارکتینگ 98، خرید فالوو، ممبر، ویو و لایک ارزانمشاهده تعرفه ها
+
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x