بدون نظر بازاریابی شبکه های اجتماعی

مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور اینستاگرام چگونه برگزار میشود؟ نمونه متن و طراحی بنر مسابقه اینستاگرامی چگونه باید باشد برنامه قرعه کشی اینستاگرام را از کجا دانلود کنیم؟ با آژانس دیجیتال مارکتینگ 98 همراه باشید تا با نحوه طراحی مسابقات اینستاگرامی آشنا شوید

در این مطلب با آموزش مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور اینستاگرام ، ایده برای جایزه دادن و تیزر تبلیغاتی مسابقه و نحوه قرعه کشی ،همچنین اصول طراحی مسابقه و آنالیز فالوورها و کامنت های پست مسابقه آشنا خواهید شد.

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

مسابقه‌هایی که در اینستاگرام برگزار می‌شوند بهترین روش برای جذب مخاطب و افزایش فالوور هستند، چرا که شما به آن‌ها (مخاطبین) برای مشغول و درگیر شدن با محتوایی که دارید، جایزه داده و در ادامه به فالوورهای جدید دست پیدا خواهید کرد.

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور نسبت به سایر مسابقات اینستاگرام مثل مسابقه تگ یا مسابقه هشتگ کمی سخت و پیچیده است برای جذب فالوور های جدید شما باید ایده جالبی داشته باشید یا جایزه بزرگی را تعیین کنید تا کاربران را برای شرکت در مسابقه و فالوور کردن پیج مورد نظر ترغیب کنید

مسابقه اسپانسری برای افزایش فالوور

آیا شرکت در مسابقات اینستاگرامی که به روش اسپانسری برگزار می شود برای افزایش فالوور و جذب مخاطب مناسب هستنند؟ این سوال خیلی از کاربران است و پاسخ منفی است , به دلیل اینکه که مسابقات اسپانسری هدفمند برگزار نمی شوند اکثرا پیج هایی که در این مسابقه ها شرکت کردند ناراضی بوده و بعد از اتمام مسابقه اعلام کردند نتیجه فقط دریافت فالوور فیک و هدر دادن بودجه تبلیغاتی بوده است خوب پس راهکار چیه ؟در ادامه با همراه باشید

ایده مسابقه اینستاگرامی

برای اینکه بهترین نتیجه را از برگزاری مسابقه اینستاگرامی داشته باشید باید یک ایده جالب و خلاق برای طراحی مسابقه داشته باشید تا کاربران را برای شرکت در مسابقه تشویق کنید مقاله ایده های مسابقه اینستاگرامی را مطالعه فرمایید

طراحی مسابقه اینستاگرامی

نحوه تگ کردن در مسابقه های اینستاگرامی

شما نمی‌توانید از کاربران درخواست کنید که خود یا افراد دیگری را که در عکس‌ها نشانی از آن‌ها نیست، تگ کنند، همچنین درست نیست که اشخاصی که در تصویر اثری از آن‌ها وجود ندارد را بر روی تصویر تگ نمود. البته این ممنوعیت شامل تگ کردن افراد در کامنت‌ها نمی‌شود و می‌توان از مخاطبین یا همان فالوورها با گفتن عبارتی همچون «یکی از دوستانتان را در زیر پست تگ کنید»، درخواست کرد که افراد دیگری را در کامنت تگ یا به عبارت بهتر منشن کنند.

قوانین مسابقه اینستاگرامی را تعیین کنید

لازم است که تمامی شرایط شرکت در مسابقه شرح داده شوند، به طور مثال تاریخ شروع و پایان مسابقه را تعیین کنید، شرایط شرکت در مسابقه را بیان نمایید و نحوه قرعه کشی و تعیین برندگان را نیز مشخص کنید.

نکته‌ی قابل ذکر این‌ که پیش از راه‌اندازی مسابقه می‌بایست درباره شرایط مسابقه به اطمینان رسیده و تصمیم نهایی را اتخاذ کرده باشید.

قوانین مسابقه اینستاگرامی

همچنین مدت زمان مسابقه مشخص کننده ای این موضوع است که در ارتباط با مسابقه چند پست در پیج درج می‌گردد.

تیزر مسابقه اینستاگرامی

تیزر مسابقه اینستاگرامی را حرفه ای طراحی کنید عکس مسابقه باید همانند پوستر و بنر تبلیغاتی اینستاگرام جذاب طراحی شود اگر به دنبال ساخت بنر برای پست مسابقه اینستاگرامی هستید ما در اینجا بهترین سایت ها و ابزارها را معرفی خوهیم کرد همچنین نمونه بنر تبلیغاتی و عکس مسابقه را رایگان می توانید دانلود کنید

برای طراحی یک بنر تبلیغاتی جذاب برای مسابقه اینستاگرامی نیازی به هزینه کردن نیست. در واقع ساخت بنر اینستاگرام کاملا رایگان است! تنها چیزی که شما خرج می‌کنید کمی زمان و انرژی است. پس شروع کنید و مسابقه اینستاگرامی خود را برگزار کنید . برای پست مسابقه شما باید یک عکس داشته باشید و یک کپشن.

عکس مسابقه اینستاگرامی

شما می توانید با مراجعه به بخش نمونه بنر مسابقه اینستاگرامی طراحی شده را رایگان دانلود کرده و به عنوان عکس مسابقه استفاده کنید

بنر مسابقه اینستاگرامی
بنر مسابقه اینستاگرامی

در پستی که به معرفی مسابقه اختصاص می‌دهید بهتر است واژه مسابقه در تصویر اصلی قرار داده شود. همچنین در کپشن پست یا همان توضیحات کلمه‌ی مسابقه یا رقابت در جمله اول و یا در تیتر اصلی متن به عنوان اولین کلمه به شکل بزرگ و خوانا همراه با شکلک ها استفاده شود تا مشخص گردد که این پست با بقیه فرق دارد و یک پست با محتوای معمولی نیست.

ایده برای جایزه دادن

ایده برای جایزه دادن مهم ترین بخش طراحی مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور است . مثلا جایزه ای که صفحه اینستاگرامی هایپر استار برای شرکت در مسابقه تعیین کرده بود هیجان مسابقه را چندین برابر کرد.

در واقع جایزه‌ اختصاص داده شده می‌بایست تناسب خوبی با میزان تلاشی که افراد برای شرکت در مسابقه انجام می‌دهند داشته باشد. به طور مثال یک جایزه یا هدیه ساده که می‌تواند هدیه‌ای در رِنج قیمتی پایین باشد برای یک مسابقه که شرط شرکت در آن تگ کردن یکی از دوستان در قسمت کامنت‌ها است، مناسب می‌باشد چرا که الزام و تعهد بزرگی بر گردن شرکت کننده‌ها نیست.

ایده برای جایزه دادن

اگر مسابقه شامل ایجاد محتوا در اینستاگرام توسط شرکت کننده‌ها و تگ کردن کسب و کار شما باشد، شرط و درخواست بزرگی خواهد بود که باید جایزه‌ بزرگ تر باشد همانند دادن مشاوره رایگان در حوزه تخصصی.

علاوه بر آن‌چه که گفته شد توجه به این موضوع بسیار مهم است که جایزه‌ی در نظر گرفته شده برای برنده باید متناسب و مرتبط با مخاطبان هدف شما باشد.

شما نمی‌خواهید که یک آی‌پد، یک کارت هدیه چند صد تومانی و یا یک پکیج برای گذراندن تعطیلات (بسته سفر) را به عنوان جایزه به برنده بدهید چرا که تمامی افراد طرفدار این نوع جایزه‌ها هستند و شما در نهایت تعداد بسیاری فالوور خواهید داشت که مخاطب واقعی شما، محصولات و یا خدماتتان نخواهند بود و پس از اتمام مسابقه به راحتی پیج شما را ترک خواهند کرد.

در حقیقت لازم است جایزه‌ای انتخاب شود که فالوورهای جدید بالقوه به آن علاقمند گردند و مرتبط با کسب و کار و خدمات شما باشد.

کمپین مسابقات اینستاگرامی

بهترین روش قرعه کشی و برگزاری مسابقه اینستاگرامی این است که چند معیار یا شرط را برای شرکت در مسابقه مشخص کنید همانند: فالوو کردن پیج، لایک پست و تگ کردن دوست در زیر پست مسابقه یا استوری .

کمپین مسابقات اینستاگرامی

شرکت در این نوع مسابقه‌ها برای مخاطبان و مدیریت آن توسط شما بسیار آسان و راحت می‌باشد و مزیتی که دارند این است که برای رشد و در معرض دید قرار گرفتن عالی هستند. در واقع آن زمان که از فالوورهای خود درخواست می‌کنید که دوست خود را در زیر پست تگ کنند، آن شخص یک اعلان (نوتیفیکیشن) دریافت خواهد کرد و اگر که بخواهد خود نیز می‌تواند با فالوو کردن پیج، لایک کردن پست‌ها و تگ کردن دوستان در این مسابقه شرکت نماید. این یک فرآیند دو جانبه خواهد شد.

در مسابقات پیچیده‌تر ممکن است فالوورهای شما درگیر ایجاد محتوا چه به صورت پست یا استوری و نشر آن در اینستاگرام شوند .

در حقیقت در این نوع مسابقه‌ها شما از فالوورهای خود درخواست می‌کنید که برای شرکت در مسابقه از یک هشتگ خاص (در بخش بعدی درباره آن صحبت خواهد شد) استفاده کنند، شما را تگ کرده یا در کپشن شما را منشن (@mention) نمایند.

نه تنها شرکت در این نوع مسابقات پیچیده می‌باشد بلکه مدیریت آن نیز زمان‌بر خواهد بود و شما می‌بایست هشتگی که مشخص کرده‌اید را برای ردیابی افرادی که در مسابقه شرکت کرده‌اند رصد نمایید.

انتخاب هشتگ برای مسابقه

شما لازم است برای مسابقه‌ای که تدارک دیده‌اید هشتگ ایجاد کنید تا بتوانید به وسیله آن به راحتی مطالب و مکالماتی که درباره آن وجود دارند را پیدا کنید.

از آن‌جا که عمدتا این هشتگ یک بار استفاده می‌گردد می‌توان آن را طولانی‌تر کرد، بیشتر به آن حالت توصیفی داد و کلمه‌ی مسابقه را در هشتگ گنجاند. در مورد راه اندازی کمپین هستگ در اینستاگرام بیشتر بدانید

یادتان باشد که این هشتگ را علاوه بر پست مسابقه به تصویر نیز اضافه کنید.

کمپین مسابقه هشتگ در اینتساگرام

بهترین روش قرعه کشی در اینستاگرام

بهترین روش قرعه کشی در اینستاگرام به صورت آنلاین می باشد قرعه کشی اینستاگرام با اکسل و انتخاب برنده رندوم با گوگل جذابیت مسابقه را کم می کند سایت قرعه کشی اینستاگرام مارکتینگ 98 از طریق سایت بر روی کامپیوتر و موبایل قابل اجرا بوده و به راحتی میتوانید قرعه کشی لایو اینستاگرام خود را انجام دهید در صورت نیاز می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید .

سایت قرعه کشی اینستاگرام
سایت قرعه کشی اینستاگرام

پیش از آغاز مسابقه شخصی را برای رصد و کنترل محتوای مسابقه، کامنت‌ها، و سوالاتی که پیرامون مسابقه پرسیده می‌شوند، تعیین کنید تا مطمئن شوید که همه چیز بر روی روال می‌باشد.

همچنین زمانی که مسابقه به پایان رسید و وقت آن شد که به برنده اطلاع بدهید، نخست لازم است به شکل خصوصی با برنده تماس بگیرید. به او دایرکت دهید و آن را مطلع کنید و مطمئن شوید که هدیه را قبول می‌کند. پس از آن پست دیگری را در پیج درج کرده و برنده را در استوری خود به همه اعلام کنید و بگویید که مسابقه به پایان رسیده است.

علاوه بر این‌ها کپشن پست مسابقه را ویرایش کرده و در عنوان آن عبارت اتمام مسابقه را بنویسید، در این صورت اگر که پس از آن کسی پست را مشاهده کرد با دیدن عنوان متوجه شود که مسابقه پایان یافته و برای شرکت در آن تلاش نکند.

چند روز یا یک هفته که از اتمام مسابقه گذشت شما می‌توانید هر آن‌چه که مربوط به مسابقه می‌باشد را آرشیو یا بایگانی کنید. با این کار تمام محتواها و اینسایت‌ اینستاگرام insight (آمار و تجزیه و تحلیل‌های مرتبط با پست) مرتبط با مسابقه را حفظ خواهید نمود بدون آن‌که به شکل عمومی تمامی افراد قادر به دیدن آن‌ها باشند. این کار به شما کمک خواهد کرد تا از سردرگمی احتمالی درباره فعال بودن مسابقه جلوگیری کنید.

آنالیز و تحلیل پیج اینستاگرام

زمانی که مسابقه را اجرا می‌کنید تمام داده‌هایی که در ادامه ذکر می‌شوند را لیست کنید تا به دنبال شیوه‌ها و راهکارهایی برای بهبود مسابقه‌هایی که در آینده احتمال دارد برگزار نمایید، باشید:

  • به تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها توجه کنید. در مورد استخراج کامنت های اینستاگرام در اکسل بیشتر بدانید
  • زمان بارگذاری مسابقه و مدت زمانی که برای آن در نظر گرفته بودید را به خاطر داشته باشید.
  • به این مورد توجه کنید که آیا این وقت از سال در موفق بودن مسابقه تاثیر داشته است یا نه.
  • یادتان باشد که ارزش جایزه برنده چقدر بوده است و آیا تاثیری در روند مسابقه داشته یا نه.
مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

پس از سه تا پنج مسابقه که در پیج برگزار نمودید متوجه خواهید شد که چه چیزی بیشتر مورد توجه مخاطبانتان در اینستاگرام است.

آن‌چه را که یاد گرفته‌اید را می‌توانید برای دستیابی به بهترین عملکرد برای مسابقه‌ها و رقابت‌های آینده استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

  • رعایت قوانین اینستاگرام که برای مسابقه‌ها تعیین شده‌اند در زمان اجرای مسابقه مهم است.
  • جایزه بر اساس تلاشی که شرکت کنندگان در مسابقه انجام می‌دهند انتخاب شود.
  • برای مسابقه یک هشتگ انتخاب شود تا از آن برای نظارت و رصد مطالب مرتبط با مسابقه استفاده کرد.
  • پس از اتمام مسابقه عنوان مسابقه در کپشن ویرایش شده و عبارت اتمام مسابقه درج شود.
  • پست و محتواهای مرتبط با مسابقه آرشیو گردند.
  • نتایج به دست آمده از برگزاری مسابقه تجزیه و تحلیل شوند تا از نکات به دست آمده برای بهبود مسابقه‌های بعدی استفاده کرد.

نظر شما چیست؟ چه نوع مسابقه‌ای را در اینستاگرام برگزار خواهید کرد؟ نظرات خود را در بخش کامنت های همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)
تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *