بدون نظر آموزش بازاریابی در اینستاگرام

مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور اینستاگرام چگونه برگزار میشود ؟ نمونه متن و طراحی بنر مسابقه اینستاگرامی چگونه باید باشد ؟ برنامه قرعه کشی اینستاگرام را از کجا دانلود کنیم ؟ با مارکتینگ 98 همراه باشید تا با نحوه طراحی مسابقات اینستاگرامی آشنا شوید

در این مطلب به نکاتی در ارتباط با چگونگی اجرای مسابقات اینستاگرامی ، نحوه قرعه کشی آنلاین و انتخاب برنده ،همچنین اصول طراحی مسابقه و آنالیز فالوورها و کامنت های پست مسابقه آشنا خواهید شد .

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

مسابقه‌هایی که در اینستاگرام برگزار می‌شوند بهترین روش برای جذب مخاطب و افزایش فالوور هستند، چرا که شما به آن‌ها (مخاطبین) برای مشغول و درگیر شدن با محتوایی که دارید، جایزه داده و در ادامه به فالوورهای جدید دست پیدا خواهید کرد.

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور نسبت به سایر مسابقات اینستاگرام مثل مسابقه تگ یا مسابقه هشتگ کمی سخت و پیچیده است برای جذب فالوور های جدید شما باید ایده جالبی داشته باشید یا جایزه بزرگی را تعیین کنید تا کاربران را برای شرکت در مسابقه و فالوور کردن پیج مورد نظر ترغیب کنید

مسابقه اسپانسری برای افزایش فالوور

آیا شرکت در مسابقات اینستاگرامی که به روش اسپانسری برگزار می شود برای افزایش فالوور و جذب مخاطب مناسب هستنند؟ این سوال خیلی از کاربران است و پاسخ منفی است , به دلیل اینکه که مسابقات اسپانسری هدفمند برگزار نمیشوند اکثرا پیج هایی که در این مسابقه ها شرکت کردند ناراضی بوده و بعد از اتمام مسابقه اعلام کردند نتیجه فقط دریافت فالوور فیک و هدر دادن بودجه تبلیغاتی بوده است خوب پس راهکار چیست در ادامه با همراه باشید

ایده مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

طراحی مسابقه اینستاگرامی

برای اینکه بهترین نتیجه را از برگزاری مسابقه اینستاگرامی داشته باشید باید یک ایده جالب و خلاق برای مسابقه طراحی کنید تا کاربران را برای شرکت در مسابقه تشویق کنید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ایده های مسابقه اینستاگرامی را مطالعه فرمایید

نحوه تگ یا منشن کردن در مسابقه های اینستاگرامی

شما نمی‌توانید از کاربران درخواست کنید که خود یا افراد دیگری را که در عکس‌ها نشانی از آن‌ها نیست، تگ کنند، همچنین درست نیست که اشخاصی که در تصویر اثری از آن‌ها وجود ندارد را بر روی تصویر تگ نمود. البته این ممنوعیت شامل تگ کردن افراد در کامنت‌ها نمی‌شود و می‌توان از مخاطبین یا همان فالوورها با گفتن عبارتی همچون «یکی از دوستانتان را در زیر پست تگ کنید»، درخواست کرد که افراد دیگری را در کامنت تگ یا به عبارت بهتر منشن کنند.

شرایط شرکت در مسابقه اینستاگرامی و زمان مسابقه را تعیین کنید

لازم است که تمامی شرایط شرکت در مسابقه شرح داده شوند، به طور مثال تاریخ شروع و پایان مسابقه را تعیین کنید، شرایط شرکت در مسابقه را بیان نمایید و نحوه قرعه کشی و تعیین برندگان را نیز مشخص کنید.

نکته‌ی قابل ذکر این‌ که پیش از راه‌اندازی مسابقه می‌بایست درباره شرایط مسابقه به اطمینان رسیده و تصمیم نهایی را اتخاذ کرده باشید.

همچنین مدت زمان مسابقه مشخص کننده ای این موضوع است که در ارتباط با مسابقه چند پست در پیج درج می‌گردد.

طراحی بنر مسابقه اینستاگرامی حرفه ای و جذاب

بنر مسابقه اینستاگرامی را حرفه ای طراحی کنید عکس مسابقه باید همانند پوستر و بنر تبلیغاتی اینستاگرام جذاب طراحی شود اگر به دنبال ساخت بنر برای پست مسابقه اینستاگرامی هستید ما در اینجا بهترین سایت ها و ابزارها را معرفی خوهیم کرد همچنین نمونه بنر تبلیغاتی و عکس مسابقه را رایگان می توانید دانلود کنید

برای طراحی یک بنر تبلیغاتی جذاب برای مسابقه اینستاگرامی نیازی به هزینه کردن نیست. در واقع ساخت بنر اینستاگرام کاملا رایگان است! تنها چیزی که شما خرج می‌کنید کمی زمان و انرژی است. پس شروع کنید و مسابقه اینستاگرامی خود را برگزار کنید . برای پست مسابقه شما باید یک عکس داشته باشید و یک کپشن.

عکس مسابقه اینستاگرامی

شما می توانید نمونه بنر مسابقه های اینستاگرامی طراحی شده را رایگان دانلود کرده و به عنوان پست مسابقه استفاده کنید

بنر مسابقه اینستاگرامی
بنر مسابقه اینستاگرامی

در پستی که به معرفی مسابقه اختصاص می‌دهید بهتر است واژه مسابقه در تصویر اصلی قرار داده شود. همچنین در کپشن پست یا همان توضیحات کلمه‌ی مسابقه یا رقابت در جمله اول و یا در تیتر اصلی متن به عنوان اولین کلمه به شکل بزرگ و خوانا همراه با شکلک ها استفاده شود تا مشخص گردد که این پست با بقیه فرق دارد و یک پست با محتوای معمولی نیست.

انتخاب یک جایزه مناسب برای مسابقه اینستاگرام

تعیین نوع مسابقه‌ای که می‌خواهید در اینستاگرام برگزار کنید و میزان سختی و یا آسانی آن تا حدودی به جایزه‌ای که در دسترس دارید و قرار است آن را اهدا نمایید بستگی دارد. مثلا جایزه ای که صفحه اینستاگرامی هایپر استار برای شرکت در مسابقه تعیین کرده است می تواند هیجان مسابقه را چندین برابر کند

در واقع جایزه‌ی اختصاص داده شده می‌بایست تناسب خوبی با میزان تلاشی که افراد برای شرکت در مسابقه انجام می‌دهند داشته باشد. به طور مثال یک جایزه یا هدیه ساده که می‌تواند هدیه‌ای در رِنج قیمتی پایین باشد برای یک مسابقه که شرط شرکت در آن تگ کردن یکی از دوستان در قسمت کامنت‌ها است، مناسب می‌باشد چرا که الزام و تعهد بزرگی بر گردن شرکت کننده‌ها نیست. در عوض زمانی که مسابقه شامل ایجاد محتوایی در اینستاگرام توسط شرکت کننده‌ها و تگ کردن کسب و کار شما باشد، شرط و درخواست بزرگی خواهد بود که بالطبع جایزه‌ی آن نیز می‌بایست بزرگ‌تر باشد همانند دادن مشاوره رایگان در حوزه تخصصی.

علاوه بر آن‌چه که گفته شد توجه به این موضوع بسیار مهم است که جایزه‌ی در نظر گرفته شده برای برنده باید متناسب و مرتبط با مخاطبان هدف شما باشد.

شما نمی‌خواهید که یک آی‌پد، یک کارت هدیه چند صد تومانی و یا یک پکیج برای گذراندن تعطیلات (بسته سفر) را به عنوان جایزه به برنده بدهید چرا که تمامی افراد طرفدار این نوع جایزه‌ها هستند و شما در نهایت تعداد بسیاری فالوور خواهید داشت که مخاطب واقعی شما، محصولات و یا خدماتتان نخواهند بود و پس از اتمام مسابقه به راحتی پیج شما را ترک خواهند کرد.

در حقیقت لازم است جایزه‌ای انتخاب شود که فالوورهای جدید بالقوه به آن علاقمند گردند و مرتبط با کسب و کار و خدمات شما باشد.

تصمیم گیری درباره نحوه شرکت افراد در مسابقه

بهترین روش قرعه کشی و برگزاری مسابقه اینستاگرامی این است که چند معیار یا شرط را برای شرکت در مسابقه مشخص کنید همانند: فالوو کردن پیج، لایک پست و تگ کردن دوست در زیر پست مسابقه یا استوری .

شرکت در این نوع مسابقه‌ها برای مخاطبان و مدیریت آن توسط شما بسیار آسان و راحت می‌باشد و مزیتی که دارند این است که برای رشد و در معرض دید قرار گرفتن عالی هستند. در واقع آن زمان که از فالوورهای خود درخواست می‌کنید که دوست خود را در زیر پست تگ کنند، آن شخص یک اعلان (نوتیفیکیشن) دریافت خواهد کرد و اگر که بخواهد خود نیز می‌تواند با فالوو کردن پیج، لایک کردن پست‌ها و تگ کردن دوستان در این مسابقه شرکت نماید. این یک فرآیند دو جانبه خواهد شد.

در مسابقات پیچیده‌تر ممکن است فالوورهای شما درگیر ایجاد محتوا چه به صورت پست یا استوری و نشر آن در اینستاگرام شوند .

در حقیقت در این نوع مسابقه‌ها شما از فالوورهای خود درخواست می‌کنید که برای شرکت در مسابقه از یک هشتگ خاص (در بخش بعدی درباره آن صحبت خواهد شد) استفاده کنند، شما را تگ کرده یا در کپشن شما را منشن (@mention) نمایند.

نه تنها شرکت در این نوع مسابقات پیچیده می‌باشد بلکه مدیریت آن نیز زمان‌بر خواهد بود و شما می‌بایست هشتگی که مشخص کرده‌اید را برای ردیابی افرادی که در مسابقه شرکت کرده‌اند رصد نمایید.

انتخاب هشتگ برای مسابقه

شما لازم است برای مسابقه‌ای که تدارک دیده‌اید هشتگ ایجاد کنید تا بتوانید به وسیله آن به راحتی مطالب و مکالماتی که درباره آن وجود دارند را پیدا کنید.

کمپین مسابقه هشتگ در اینتساگرام

از آن‌جا که عمدتا این هشتگ یک بار استفاده می‌گردد می‌توان آن را طولانی‌تر کرد، بیشتر به آن حالت توصیفی داد و کلمه‌ی مسابقه را در هشتگ گنجاند. در مورد راه اندازی کمپین هستگ در اینستاگرام بیشتر بدانید

یادتان باشد که این هشتگ را علاوه بر پست مسابقه به تصویر نیز اضافه کنید.

بهترین روش قرعه کشی در اینستاگرام

بهترین روش قرعه کشی در اینستاگرام به صورت آنلاین می باشد قرعه کشی اینستاگرام با اکسل و انتخاب برنده رندوم با گوگل جذابیت مسابقه را کم می کند برنامه قرعه کشی اندروید و ios مارکتینگ 98 از طریق سایت بر روی کامپیوتر و موبایل قابل اجرا بوده و به راحتی میتوانید قرعه کشی لایو اینستاگرام خود را انجام دهید در صورت نیاز می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید .

پیش از آغاز مسابقه شخصی را برای رصد و کنترل محتوای مسابقه، کامنت‌ها، و سوالاتی که پیرامون مسابقه پرسیده می‌شوند، تعیین کنید تا مطمئن شوید که همه چیز بر روی روال می‌باشد.

بهترین روش قرعه کشی در اینستاگرام

همچنین زمانی که مسابقه به پایان رسید و وقت آن شد که به برنده اطلاع بدهید، نخست لازم است به شکل خصوصی با برنده تماس بگیرید. به او دایرکت دهید و آن را مطلع کنید و مطمئن شوید که هدیه را قبول می‌کند. پس از آن پست دیگری را در پیج درج کرده و در آن برنده را به صورت عمومی اعلام کنید و بگویید که مسابقه به پایان رسیده است.

علاوه بر این‌ها کپشن پست مسابقه را ویرایش کرده و در عنوان آن عبارت اتمام مسابقه را بنویسید، در این صورت اگر که پس از آن کسی پست را مشاهده کرد با دیدن عنوان متوجه شود که مسابقه پایان یافته و برای شرکت در آن تلاش نکند.

چند روز یا یک هفته که از اتمام مسابقه گذشت شما می‌توانید هر آن‌چه که مربوط به مسابقه می‌باشد را آرشیو یا بایگانی کنید. با این کار تمام محتواها و اینسایت‌- insight- (آمار و تجزیه و تحلیل‌های مرتبط با پست) مرتبط با مسابقه را حفظ خواهید نمود بدون آن‌که به شکل عمومی تمامی افراد قادر به دیدن آن‌ها باشند. این کار به شما کمک خواهد کرد تا از سردرگمی احتمالی درباره فعال بودن مسابقه جلوگیری کنید.

آنالیز و تحلیل مسابقه اینستاگرام

زمانی که مسابقه را اجرا می‌کنید تمام داده‌هایی که در ادامه ذکر می‌شوند را لیست کنید تا به دنبال شیوه‌ها و راهکارهایی برای بهبود مسابقه‌هایی که در آینده احتمال دارد برگزار نمایید، باشید:

  • به تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها توجه کنید. در مورد آنالیز کامنت ها و فالوورها بیشتر بدانید
  • زمان بارگذاری مسابقه و مدت زمانی که برای آن در نظر گرفته بودید را به خاطر داشته باشید.
  • به این مورد توجه کنید که آیا این وقت از سال در موفق بودن مسابقه تاثیر داشته است یا نه.
  • یادتان باشد که ارزش جایزه برنده چقدر بوده است و آیا تاثیری در روند مسابقه داشته یا نه.

پس از سه تا پنج مسابقه که در پیج برگزار نمودید متوجه خواهید شد که چه چیزی بیشتر مورد توجه مخاطبانتان در اینستاگرام است.

آن‌چه را که یاد گرفته‌اید را می‌توانید برای دستیابی به بهترین عملکرد برای مسابقه‌ها و رقابت‌های آینده استفاده کنید.

نتیجه گیری

  • رعایت قوانین اینستاگرام که برای مسابقه‌ها تعیین شده‌اند در زمان اجرای مسابقه مهم است.
  • جایزه بر اساس تلاشی که شرکت کنندگان در مسابقه انجام می‌دهند انتخاب شود.
  • برای مسابقه یک هشتگ انتخاب شود تا از آن برای نظارت و رصد مطالب مرتبط با مسابقه استفاده کرد.
  • پس از اتمام مسابقه عنوان مسابقه در کپشن ویرایش شده و عبارت اتمام مسابقه درج شود.
  • پست و محتواهای مرتبط با مسابقه آرشیو گردند.
  • نتایج به دست آمده از برگزاری مسابقه تجزیه و تحلیل شوند تا از نکات به دست آمده برای بهبود مسابقه‌های بعدی استفاده کرد.

نظر شما چیست؟ چه نوع مسابقه‌ای را در اینستاگرام برگزار خواهید کرد؟ نظرات خود را در بخش کامنت های همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *