بدون نظر آموزش اینستاگرام, ترفند های اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام و خروج از آن چگونه ممکن است ؟ اگر حساب اینستاگرام شما به هر دلیلی غیرفعال یا disable شود، برای برگرداندن اکانت دیسبل شده خود راه های محدودی خواهید داشت. روش های رفع ریپورت اینستاگرام را  در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد

خروج از ریپورت اینستاگرام

در ابتدا لازم است تا از دلایلی که ممکن است به ریپورت شدن یک اکانت اینستاگرامی بینجامد آگاه شوید تا در آینده اشتباهات قبلی را انجام نداده و مجبور به رفع ریپورت اینستاگرام خود نشوید، زیرا اگر برای بار دوم اکانت اینستاگرام شما ریپورت شده و غیرفعال شود، دیگر برای خروج از ریپورت اینستاگرام خود شانس چندانی نخواهید داشت. همچنین برای برگرداندن اکانت هک شده و راه های جلوگیری از هک شدن یک اکانت اینستاگرامی راه کارهایی را به شما ارائه خواهیم داد. در ادامه با مارکتینگ 98 همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از اینستاگرام چگونه ممکن است ؟

انواع ریپورت در اینستاگرام

۳ نوع ریپورت در اینستاگرام وجود دارد:

  1. ریپورت کردن اکانت کاربر
  2. ریپورت کردن تصویر یا ویدئو
  3. ریپورت کردن کامنت

اگر شما در یک ساعت معین بیش از حد مجاِز اینستاگرام اقدام به کامنت گذاشتن، لایک کردن و یا جذب فالوور کنید، ممکن است از طرف اینستاگرام فعالیت های شما برای مدتی محدود شود، زیرا اینستاگرام فرض می کند که ممکن است شما یک اسپمر باشد. برای خروج از ریپورت کامنت با تغییر ایمیل و یا جذب کامنت های معنی دار به زبان انگلیسی احتمالا محدودیت شما برطرف خواهد شد. اما در این مطلب قصد داریم تا رفع ریپورت اینستاگرام ، وقتی که اکانت شما به کلی از طرف اینستاگرام بسته شده باشد را آموزش دهیم.

روش های رفع ریپورت اینستاگرام

اگر حساب اینستاگرام شما ریپورت شده باشد، در هنگام ورود به آن با پیامی مبنی بر پیروی نکردن از دستورالعمل ها و یا شرایط استفاده از اینستاگرام (Community Guidelines or Terms of Use)، بدون هیچ گونه هشدار قبلی مواجه می شوید. بنابراین همواره باید در نظر داشته باشید که در همه ی پست ها و استوری های خود از دستورالعمل های اینستاگرام پیروی کنید. حال این دستورالعمل های اینستاگرام چیستند؟ بیایید نگاهی به قوانین اینستاگرام بیندازیم.

فقط باید عکس ها و ویدیوهایی را در اینستاگرام منتشر کنید که یا به وسیله ی خود شما ثبت شده اند و یا شما حق استفاده از آن ها را دارید در واقع کپی رعایت محتوا و تصاویر را رعایت کنید

بیشتر بخوانیدربات اینستاگرام ، افزایش فالوور واقعی و هدفمند در اینستاگرام

به بیان ساده تر، شما باید قوانین کپی رایت را رعایت کنید. هرچند که در ایران این قوانین جدی گرفته نمی شوند، اما کشورهای پیشرفته در مورد کپی رایت قوانینی سخت گیرانه را وضع کرده اند. شما مجاز به پست کردن عکس ها و ویدیوهای مختلف بدون کسب اجازه از صاحبان اثر نیستید. مثلا چندی پیش پیج ورزشی مشهور فوتبال ایران به دلیل پست کردن ویدیوهای گل های به ثمر رسیده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ریپورت و غیرفعال شد.

دیدن عکس ها و ویدیوهای شما باید برای همه ی اقشار جامعه مناسب باشند

خیلی از افراد اقدام به انتشار عکس های برهنه ی به اصطلاح هنرمندانه در اینستاگرام می کنند، اما اینستاگرام بنا به دلایل مختلفی اجازه ی رواج برهنه گرایی را در محیط خود نمی دهد. در واقع اینستاگرام انتشار عکس ها، ویدیوها و تصاویر دیجیتالی که دارای صحنه ای از یک انسان کاملا برهنه باشند را ممنوع کرده است. البته تصویر نقاشی شده از یک انسان برهنه ممنوعیتی ندارد! همچنین انتشار تصاویر قسمت های جنسی بدن زن و مرد در اینستاگرام ممنوع است، اما انتشار تصاویر جراحی سینه و یا شیر دادن به نوزاد از طرف اینستاگرام بلامانع می باشد.

بیشتر بخوانید: تیک آبی اینستاگرام را اینگونه از آن خود کنید!

خیلی از مردم دوست دارند تا از بچه ها و نوزادان خود در اینستاگرام پست بگذارند، اما در برخی موارد به دلایل امنیتی، اینستاگرام اقدام به پاک کردن تصاویر و ویدیوهایی که در آن یک بچه ی برهنه به نمایش درآمده است می کند. اینستاگرام می گوید که هرچند ممکن است این عکس ها با نیت خوب پست شده باشند، اما ممکن است تا توسط دیگر افراد با نیت های بد به کار گرفته شوند!

تعاملات در اینستاگرام باید واقعی باشند

اینستاگرام دشمن اسپم و اسپمرها است، و از جمع کردن لایک و فالور ساختگی و تولید محتوا و کامنت های تکراری جلوگیری می کند. همچنین افرادی که بدون رضایت کاربران دیگر اقدام به فرستادن پیام های تبلیغاتی در ابعاد وسیع می کنند ریپورت خواهند شد و اکانت آن ها غیرفعال می شود.

از قانون پیروی کنید

اینستاگرام از فعالیت های ترویج تروریسم، جرم های سازمان یافته، گروه هایی که نفرت را می پراکنند، سرویس های خدمات جنسی، خرید و فروش اسلحه ی گرم و داروهای غیرقانونی یا بدون نسخه به شدت ممانعت می کند. فروش کالاها در اینستاگرام باید کاملا قانونی بوده و حساب های شرط بندی، لاتاری و بازی های پولی آنلاین باید قبل از شروع فعالیت رضایتنامه کتبی اینستاگرام را دریافت کنند.

در اینستاگرام باید به دیگر افراد احترام بگذارید!

البته این مورد در کشور ما به خوبی رعایت نمی شود و متاسفانه بارها مشاهده کرده ایم که افراد زیادی به بهانه های مختلف به صفحه ی شخصی فرد خاصی حمله می کنند. اما باید بدانید که اینستاگرام محتواهای تهدید آمیز و خشونت بار، حرف های نفرت آمیز، محتواهایی که در جهت رسوا کردن و بردن آبروی افراد منتشر می شوند، اطلاعات شخصی افراد که برای اذیت کردن آن ها منتشر می شوند و پیام های ناخواسته ای که از سوی افراد ریپورت می شوند را حذف می کند. اینستاگرام محتوای پیچ هایی که دارای تعداد فالور بیشتری هستند را تحت نظارت شدیدتری قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه فالوور های واقعی و ایرانی برای پیج خود جذب کنیم ؟

کسی در اینستاگرام حق ندارد تا به شخص دیگری به خاطر نژاد، مذهب، ناتوانی ها و بیماری های خاص، جنسیت، کشور محل زندگی و نسب او توهین کند. البته وقتی سخن گفتن از نفرت برای به چالش کشیدن آن و یا برای افزایش آگاهی در این باره باشد، ممکن است اینستاگرام به آن پست، با کسب نیت و هدف فرد منتشر کننده اجازه ی انتشار دهد.

به طور کلی، تهدیدهای جدی و محتوای آسیب زننده به جامعه و امنیت شخصی افراد جایی در اینستاگرام ندارند. اینستاگرام ریپورت های صورت گرفته درباره تهدیدهای مختلف را بررسی کرده و در صورت اثبات خطا، اکانت فرد خاطی را غیرفعال می کند.

آسیب زدن به خود

اینستاگرام برای مراقبت از کاربرانش اهمیت قائل است و اغلب مکانی است که مردمی که دارای مشکلات سخت مانند اختلالات خوردن، بریدن بخشی از بدن و یا سایر انواع آسیب های به خود می باشند، به منظور ایجاد آگاهی و پیدا کردن حمایت به آن مراجعه می کنند.

تشویق و یا اجبار مردم برای رساندن آسیب به بدن خود، مخالف با محیط حمایتی اینستاگرام بوده و اگر گزارش شود، این محتوا حذف شده و یا حساب شخص خاطی غیر فعال می شود. همچنین محتویات مربوط قربانیانی که آسیب دیده اند، اگر به منظور خنده و سرگرمی منتشر شوند حذف خواهند شد.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت ربات در سروش !

قبل از ارسال رویدادهای قابل توجه برای عموم کمی فکر کنید!
بسیاری افراد از اینستاگرام برای به اشتراک گذاری رویدادهای جالب و به روز استفاده می کنند. برخی از این محتواها می توانند شامل تصاویر گرافیکی باشند. به دلیل حضور افراد مختلف از هر سن و گروهی، اینستاگرام ممکن است برخی از ویدیوهای خشن و عکس های دارای صحنه های خشونت بار را حذف کند.

اگر فردی برای مقابله و محکوم کردن خشونت و یا به دلیل جنبه های آموزشی اقدام به انتشار چنین محتوایی می کند، باید در کپشن پست خود در مورد محتوای خشونت بار آن هشدار دهد. اینستاگرام هیچ گاه اجازه ی انتشار تصاویر سادیستی که ترویج خشونت می کنند را نخواهد داد.

بیشتر بخوانید: الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2018 چگونه است ؟

این قوانین توسط اینستاگرام به شدت رعایت می شوند و اینستاگرام از کاربرانش می خواهد تا نقض قوانین ذکر شده را ریپورت کنند تا در اسرع وقت به آن ها رسیدگی شود. در صورتی که محتوای شما ریپورت شود، امکان پاک شدن آن توسط اینستاگرام (در صورت اثبات مغایرت با قوانین وضع شده) وجود دارد پس برای رفع ریپورت اینستاگرام چه کاری می توان انجام داد؟

چگونه از ریپورت اینستا در بیاییم

اینستاگرام در Help Center خود می گوید: اگر فکر می کنید که اکانت شما به اشتباه غیر فعال شده است، شما قادر به ارائه ی درخواست برای بازگردانی اکانت خود می باشید، به این صورت که اپ اینستاگرام را باز نموده، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و از دستورالعمل های درون صفحه پیروی کنید. حال این دستورالعمل ها برای رفع ریپورت اینستاگرام چیستند؟

اگر شما با پیامی نظیر آن چه که در عکس زیر می بینید روبه رو شدید، یعنی اکانت شما به وسیله ی اینستاگرام غیرفعال شده است. در این حالت شاید شما از قوانین اینستاگرام سرپیچی کرده اید و یا شاید اینستاگرام پخش محتوای اسپم را توسط اکانت شما تشخیص داده باشد. با پیروی از این ۴ قدم ساده می توانید با تلفن همراه خود، رفع ریپورت اینستاگرام را عملی کنید.

رفع ریپورت اینستاگرام

 

بیشتر بخوانید:  بیزنیس پروفایل اینستاگرام و مزایای آن چیست ؟

گزینه ی Get help signing in را انتخاب کنید.

رفع ریپورت اینستاگرام

در این صفحه پیشنهاد می شود که نام کاربری خود را وارد کنید. اگر نام کاربری یا شماره تلفن مربوط به اکانت خود را چندین بار تغییر داده باشید، ممکن است با خطا مواجه شوید، پس می توانید به جای نام کاربری، آدرس ایمیل مربوط به اکانت خود را وارد کنید.
اگر مراحل بالا را به درستی انجام دهید، اینستاگرام یک کد بازگردانی یا recovery code را به ایمیل شما ارسال می کند.

روش های رفع ریپورت اینستاگرام

شما باید دقیقا مطابق دستورالعمل های درون ایمیل عمل کنید. اینستاگرام در این ایمیل می گوید، باید آن ها را قانع کنید که این اکانت متعلق به شما است و شما ربات نیستید! بنابراین باید عکسی از صورت خود را با یک کپی دست نوشته از کدی که دریافت می کنید برای آن ها بفرستید.

حال اینستاگرام پس از بررسی پاسخ شما، لینکی برای ریست کردن پسورد برایتان ارسال خواهد کرد. اما اگر از مراحل بالا پاسخ نگرفتید، برای رفع ریپورت اینستاگرام بهتر است با خود اینستاگرام مکاتبه کنید تا بفهمید که جریان از چه قرار است! برای این کار:

اول از همه مطمئن شوید که اکانت شما غیر فعال شده است. در این صورت، در هنگام سعی برای ورود به اکانت خود (با وارد کردن صحیح مشخصات)، با پیام Your account has been disabled یا چیزی شبیه به آن روبرو خواهید شد. متاسفانه اکانت شما به دلیل نقض قوانین و شرایط اینستاگرام بسته شده است! (دقت کنید، اگر از وارد کردن دقیق مشخصات خود مطمئنید ولی نمی توانید وارد اکانت خود شوید و پیامی به غیر از پیام مبنی بر غیرفعال بودن اکانت خود دریافت می کنید، یعنی شما با مشکل login مواجه شده اید و ربطی به ریپورت شدن شما ندارد. ضمنا اگر شما و یا شخصی که پسورد شما را داشته، اقدام به پاک کردن اکانت خود کرده باشید دیگر راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد. توجه کنید که غیرفعال کردن یک اکانت با پاک کردن آن اکانت تفاوت دارد و اکانت پاک شده به هیچ عنوان برنمی گردد. شما می توانید با همان ایمیل یک اکانت جدید بسازید، ولی شاید قادر به استفاده ی مجدد از همان نام کاربری قدیمی خود نشوید.)

از لینک https://help.instagram.com/contact/606967319425038 از طریق مرورگر کامپیوتر خود فرم درخواست اینستاگرام را دریافت کنید. شما در این فرم می توانید درخواست خود مبنی بر دسترسی دوباره به اکانت تان را ارائه کنید. قسمت های موجود در این فرم به ترتیب زیر پر می شوند.
نام و نام خانوادگی خود را مطابق آنچه که در اکانت اینستاگرامتان وارد کرده بودید در این فرم وارد کنید.

بیشتر بخوانید: دانلود اینستاگرام برای کامپیوتر

نام کاربری اینستاگرام خود را در فرم، در قسمت مربوطه بنویسید.
آدرس ایمیل و شماره تلفنی که در ساخت اکانت خود به اینستاگرام داده بودید را وارد نمایید.
درخواست خود را در آخرین جای خالی موجود به صورت مختصر بنویسید. دقت کنید شما باید در یک پاراگراف کوتاه توضیح دهید که چرا اکانت شما نباید غیرفعال شود. البته در تالیف این پیام حتما نکات زیر را رعایت کنید:
توضیح دهید که اکانت شما غیرفعال شده، در صورتی که از نظر شما غیرفعال شدن آن به اشتباه صورت گرفته است.
به شدت از عذرخواهی کردن پرهیز کنید، زیرا با این کار خود را مقصر جلوه می دهید!
لحن پیام شما ملایم باشد و از استعمال کلمات خشن و سخت بپرهیزید.
در پایان درخواست خود را با یک “!Thank you” به اتمام برسانید.

با زدن دکمه ی send که در پایین درخواست نامه شما وجود دارد، آن را برای اینستاگرام ارسال کنید. آن ها تصمیم می گیرند که آیا اکانت شما می تواند دوباره فعال شود یا خیر. البته شما می توانید در روز چندین بار این درخواست نامه را برای اینستاگرام ارسال کنید تا آن ها برای تصمیم گیری زودتر اقدام نمایند!

اگر اکانت شما چندین بار توسط اینستاگرام غیرفعال شده باشد، آنگاه بازگردانی آن بسیار مشکل می شود و حتی شاید دیگر نتوان آن را بازگرداند. آخرین راهکار برای شما این است که ادعا کنید اکانت شما هک شده است!

بیشتر بخوانید: آموزش اینستاگرام IGTV و نحوه آپلود ویدئو طولانی

بازگردانی پیج دیسیبل شده اینستاگرام

بازگردانی پیج دیسیبل شده اینستاگرام

اگر با نام کاربری و رمز عبور خود نمی توانید وارد حساب شخصیتان شوید، پس حتما اکانت شما هک شده است! برای دسترسی مجدد به اکانتتان مراحل زیر را باید دنبال کنید:

اپ اینستاگرام را بر روی موبایلتان اجرا کنید.
در صفحه ی login گزینه Get help signing in را لمس کنید.

برای اطلاعات بیشتر در گوشی اندروید :

گزینه ی Use Username or Email را لمس کرده و نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
به صفحه بعد بروید.
گزینه ?Need more help را انتخاب کرده و دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید. در این صفحه گزینه ی my account was hacked را انتخاب کرده و درخواست خود را ثبت کنید. اگر شما فکر می کنید که در نتیجه هک شدن، نام کاربری یا ایمیل شما هم تغییر داده شده است، می توانید این مراحل را بار دیگر با استفاده از ایمیل و نام کاربری خود تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر ؟!

در گوشی iOS :

نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
گزینه ?Need more help را انتخاب کرده و دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید.
ضمنا، اگر فکر می کنید که اکانت شما هک شده ولی هنوز هم رمز عبور آن را دارید، حتما مراحل زیر را دنبال کنید:

پسورد خود را با فرستادن یک password reset email از طریق ایمیل خود عوض کنید.
اجازه ی دسترسی اپ های مشکوک به صفحه ی اینستاگرامتان را لغو کنید.
برای امنیت بیشتر، two-factor authentication را روشن کنید. اگر این ویژگی امنیتی روشن باشد، هر زمان شما بخواهید از طریق دستگاه دیگری وارد اکانت اینستاگرام خود شوید، از شما درخواست می شود تا علاوه بر نام کاربری و رمز عبور، کد sms شده به شماره تلفن همراهتان را هم وارد کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش افزایش فالوور هدفمند در اینستاگرام

در آخر، اگر زبان انگلیسی شما در وضعیت مطلوبی قرار دارد، سعی کنید برای حل مشکلات خود از Help Center خود اینستاگرام کمک بگیرید. در این مطلب سعی کردیم تا جامع ترین راهکارهای رفع ریپورت اینستاگرام را برای شما بیان کنیم. امیدوارم که این مطلب مورد پسند و استفاده ی شما قرار گرفته باشد.

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *