بدون نظر آموزش سئو و بهینه سازی سایت

سئو وب سایت و قرار گرفتن در رتبه های اول گوگل باعث افزایش بیش از ۱۰ برابری فروش شما خواهد شد  سئو سایت و بهینه سازی وب سایت ها برای گوگل شاید سخت و زمان بر باشد اما باید بدانید که واقعا این مسئله بسیار ارزشمند و پربازده است. البته این ۱۰ برابر در طولانی مدت به صدها برابر تغییر می‌کند . به طوریکه بیش از ۵۰ درصد سایت‌های برتر ایران، بیشترین ورودی و فروش خود را مدیون گوگل هستند.

از جمله این سایت‌ها می توان به دیجی کالا، بامیلو ، فارس نیوز و … اشاره کرد. قطعا می‌دانید که سئو وب سایت فقط برای سایت‌های بزرگ کارآمد نیست چرا که بسیاری از سایت‌های قدرتمند کنونی مثل بیتوته، سیمرغ، نمناک و برترین ها از ابتدا با سئو پیشرفت کرده‌اند.

سئو وب سایت فقط به معنای بهینه سازی سایت ها برای Google نبوده و شامل تمام موتورهای جستجو می شود. اما در ایران استفاده از گوگل به مراتب بیشتر از سایر موتورهای جستجو است. موتورهای نام آشنایی همچون Bing وYahoo در کشورهای دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند که البته باید این نکته را نیز مطرح کنم که بیش از 87% کل جستجوها در دنیا از طریق موتور جستجوگر گوگل اتفاق می افتد.

موتور جستجوی گوگل روز به روز هوشمندتر می‌شود و با رونمایی از الگوریتم هایی مثل Rank Brain، Fred، Penguin و Panda نشان می‌دهد هرگز از فعالیت و پیشرفت دست برنخواهد داشت و از طرفی هم به کارشناسان سئو و علاقه مندان این علم پیچیده امید می دهد که راهی را انتخاب کرده‌اند که هرگز قدیمی نخواهد شد و پایانی برای آن نیست.

امروزه گوگل با رونمایی از بروزرسانی RankBrain نشان داده است که به شدت بر روی محتوا و سورس کاربرپسند تمرکز دارد و همانطور که همواره گفته است باز هم فریاد می زند که سایت خود را برای کاربران بهینه کنید تا گوگل سایت شما را دوست داشته باشد و دقیقا اینجاست که مشخص می شود آموزش سئو چقدر برای شما مفید است.

استفاده از فایل‌های صوتی و ویدئویی در بخش تولید محتوا به شدت در بهبود رتبه در گوگل تاثیرگذار شده است تا حدی که پیش بینی می شود تا سال 2020 بازدید ویدئوها در گوگل به بیش از ۸۵٪ برسد.

 سئو وب سایت و نکات کلیدی آن

از ۱۰۰ درصد کل SEO حدود ۳۰درصد مربوط به تولید محتوا و سئو محتوا است (دقت کنید که باید هر دو باهم باشند)، حدود ۳۰ درصد بک لینک، حدود ۱۰ درصد بهینه سازی سایت و ۳۰ درصد باقیمانده هم سایر موارد تاثیرگذار در بهبود سئو سایت است.

بهینه‌سازی ساختار لینک های داخلی برای انتقال اعتبار و رنک صفحات قوی به صفحات ضعیف، یکی از روش‌های استاندارد سئو کردن صفحه بوده است. اما مسئله ای که اهمیت دارد این است که تعداد مناسبی از لینک ها را در صفحه درج کنیم تا به تجربه کاربری آسیبی وارد نشود.

استفاده از لینکهای دائمی و مرتبط به جای لینک‌های موقتی و بی‌کیفیت آنچنان مهم شده است که عدم دقت به آن می‌تواند سایت شما را به شدت جریمه کند؛ در حدی که شاید باورتان هم نشود … پس بر روی این مورد اصلا ریسک نکنید.

مهمترین نکته در سئو محتوا آن است که تشخیص دهید عبارت کلیدی و اصلی محتوای شما چیست. این عبارت باید به صورت همزمان در عنوان، محتوا، توضیحات سئو و طراحی سایت شما وجود داشته باشد و البته چگالی آن نسبت به سایر عبارت های کلیدی در محتوا بیشتر باشد.

در حال حاظر مهم ترین نکته در بحث بهینه سازی وب سایت ها برای گوگل، استفاده از کدهای AMP است که قطعا دیر یا زود اجباری خواهد شد. گوگل فقط سایت‌هایی را در جستجوهای موبایلی نمایش خواهد داد که نسخه AMP آنها فعال باشد.

از لینک دادن به سایت‌های بزرگ، باکیفیت و مرتبط نترسید که این مهم به شما به راحتی کمک می‌کند تا افزایش رتبه داشته باشد. همواره در جریان الگوریتم های جدید گوگل قرار بگیرید و بدانید بسیاری از اوقات این سایت شما نیست که برایش مشکلی پیش آمده و افت رتبه داشته است بلکه سایت‌های دیگر هستند که در زمینه سئو وب سایت براساس الگوریتم های جدید پیشرفت‌هایی داشته‌اند که شما از آن غافل بوده‌اید.

در سایت مارکتنیگ 98 آموزش سئو رایگان در آینده رائه می‌گردد تا افراد علاقه‌مند به این عرصه بتوانند دانش خود را در زمینه سئو، لحظه به لحظه بهبود بخشند و از آن در کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنند. این آموزش ها به چند حالت کتاب آموزش سئو، فیلم آموزش سئو و متون آموزش سئو ارائه خواهد شد .

 

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.