بدون نظر بازاریابی اینترنتی

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟ درآمد از یوتیوب چقدر است؟ روش‌های افزایش درآمد از یوتیوب و نکات مهم جهت درآمدزایی‌های بالا از یوتیوب مواردی است که در این مقاله از سایت دیجیتال مارکتینگ 98  مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بین درآمدزایی‌های اینترنتی، کسب درآمد از یوتیوب یکی از پردرآمدترین و بهترین روش‌های کسب درآمد می‌باشد. تنها کافیست نکات و روش‌های ارائه‌شده در این مقاله را به درستی رعایت و اجرا کنید.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

آموزش کسب درآمد از یوتیوب و صفر تا صد کسب درآمد از یوتیوب به صورت خلاصه به شرح زیر است:

 1. ساختن کانال در یوتیوب
 2. تولید محتوای مناسب تا رسیدن به شرایط اولیه یوتیوب برای درآمدزایی
 3. فعال کردن بخش درآمدزایی و حساب گوگل ادسنس
 4. گسترش فعالیت و جذب مخاطبان در راستای افزایش درآمدزایی از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

کسب درآمد از یوتیوب در ایران چگونه امکان پذیر است؟ کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها با وجود تحریم ها امکان درآمدزایی دلاری از یوتیوب را دارند. یکی از روش‌هایی که بسیاری از یوتیوبرهای ایرانی از آن استفاده می‌کنند، استفاده از حساب بانکی دوستان و آشنایان ساکن خارج از ایران می‌باشد. البته این افراد باید مورد اعتماد شما باشند و از برگشت پولتان مطمئن باشید. حتی اگر آشنایی در خارج ندارید، شرکت‌هایی هستند که به عنوان واسطه عمل می‌کنند و با قرار دادن یک حساب بانکی در اختیار شما امکان واریز وجه دریافتی از یوتیوب را ممکن می‌سازند. در این موارد نیز باید حین عقد قرارداد موارد بسیاری را رعایت کنید تا کلاه سرتان نرود.

شرایط  کسب درآمد از یوتیوب چیست؟

برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب شرایط مشخصی باید رعایت شود تا سایت YouTube به ازای تولیدمحتوا به شما هزینه پرداخت کند. برای شروع کسب درآمد از یوتیوب لازم است کانال شما 1000 سابسکرایب واقعی داشته‌باشد و در کنار آن در عرض یک سال (12 ماه) حداقل 4000 ساعت واچ تایم (زمان بازدید) را به ثبت برساند.

پیشنهاد ویژه : خرید ویو یوتیوب و خرید سابسکرایب واقعی را امتحان کنید

پس از تایید این شرایط اکانت شما باید از استودیو یوتیوب به برنامه یوتیوب پارنتر تغییر پیدا کند و شرایط درآمدزایی را فعال نمایید.  برای شروع درآمدزایی نیز لازم است حتما Google AdSense را برای کانال یوتیوبی مورد نظر فعال کنید.

کسب درآمد از یوتیوب

درامد یوتیوب از هر 1000 بازدید چقدر است؟

درامد یوتیوب از هر 1000 بازدید بستگی به ویدیو شما دارد ولی معمولا بین 0.1 تا 0.3 دلار است. برای مثال ویدیوهای آموزشی یوتیوب هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد. به طور میانگین می‌توان گفت هر هزار بازدید از تبلیغات تعریف‌شده در کانال شما درآمد 18 دلاری خواهد داشت. البته قوانین گوگل مرتبا در حال تغییر است. در سال‌های گذشته درصد درآمد دریافتی یوتیوبرها 55 درصد بود اما در حال حاضر این رقم به 68 درصد تغییر یافته‌است.

نحوه محاسبه درآمد یوتیوب

درآمد یوتیوب از هر 1000 بازدید معمولا مقیاس محاسبه درآمدزایی است. دقت داشته‌باشید شما در یک محتوای یوتیوب قادر هستید چندین ویدیوی تبلیغاتی در ابتدا، میان و انتهای ویدیو تعریف کنید که مجموع بازدیدهایتان را افزایش خواهد داد.  برای درآمدزایی در یوتیوب باید در سرویس AdSense عضو باشید. این سرویس گوگل تقریبا 68 درصد از درآمد خود را به یوتیوبرهای فعال پرداخت می‌کند.

مانیتایز کانال یوتیوب

مانیتایز چیست؟ شاید این از اولین سوالات شما در شروع فعالیت در یوتیوب باشد. مانیتایز کانال یوتیوب که در حال حاضر به نام earn تغییر نام داده‌است، قسمتی است که پس از رعایت کردن شرایط درآمدزایی مستقیم از یوتیوب، از این بخش تایید یوتیوب را برای شروع جدی کار می‌گیرید. با مانیتایز شدن کانال تان، درآمد از یوتیوب برای اکانت شما فعال خواهد شد.

کسب درآمد از  یوتیوب

مزایای کسب درآمد از یوتیوب

نحوه کسب درآمد از یوتیوب را یاد بگیرید تا از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • استفاده از یوتیوب آسان و رایگان است
 • درآمد از این پلتفرم دلاری خواهد بود که برای ایرانیان با ارزش است
 • راه‌های درآمدزایی از یوتیوب متنوع است
 • کاربران یوتیوب زیاد و فعال‌اند و سقف درآمد از یوتیوب بالا است
 • امکان تولید محتوا به زبان‌های مختلف در یوتیوب وجود دارد

قوانین درآمدزایی از یوتیوب چیست

در آموزش کسب درآمد از یوتیوب قوانینی وجود دارد که بهتر است از آن‌ها با خبر باشید تا بتوانید تخمین درستی از درآمد نهایی ایجاد کنید. در ادامه به قوانین مهم این کار اشاره می‌کنیم:

 1. هر بازدیدی برای شما محاسبه نخواهد شد. این بازدید تنها در صورتی حساب می‌شود که کاربران کانال شما زمان مشخصی را برای بازدید از ویدیوی تبلیغاتی مورد نظر صرف کنند. این زمان معمولا 30 ثانیه است. اما در تبلیغات مختلف می‌تواند متفاوت هم باشد.
 2. به طور معمول درآمدها بر اساس بازدید تبلیغات (CMP) محاسبه می‌شوند اما برخی تبلیغات سیستم متفاوتی دارند و هزینه آن‌ها تنها درصورتی محاسبه خواهد شد که کاربر روی آن‌ها کلیک کند. پس هزینه این تبلیغات به ازای هر کلیک (CPC) خواهد بود.
 3. حق کپی رایت باید در ساخت محتواهای یوتیوبی رعایت شود. برای مثال اگر شما از موزیکی که  حق آن متعلق به فردی دیگر است استفاده کنید یا ویدیوهای دیگران را بازنشر نمایید، درآمدی از تبلیغات ویدیوی آن کسب نخواهید کرد.
 4. مشخصاتی که شما در حساب یوتیوب خود ذخیره می‌کنید باید با مشخصات گوگل ادسنس مطابقت داشته‌باشد. در غیر این صورت درآمدی از سمت گوگل ادسنس به شما پرداخت نخواهد شد.
 5. هم موضوع ویدیوهای موجود در کانال شما و هم موضوع تبلیغات در درآمد از یوتیوب موثر است. برای مثال ویدیوهای آموزشی یا از آن طرف تبلیغات نرم افزاری قیمت بالاتری خواهند داشت.
 6. امکان دریافت درآمد شما از یوتیوب زمانی ایجاد می‌شود که در حساب گوگل ادسنس خود حداقل 100 دلار موجود داشته‌باشید.
 7. نشر محتواهای جنسی، خشونت‌آمیز، مضر و خطرناک، محتواهایی با هدف نفرت‌پراکنی، آزار اذیت و مزاحمت‌های سایبری، کلاهبرداری و… نه تنها درآمدی برای شما نخواهد داشت بلکه ممکن است باعث بسته شدن کانال شما هم بشود.
کسب درآمد از  یوتیوب

ایده‌های کسب درآمد از یوتیوب

ایده‌های کسب درآمد از یوتیوب با هوش مصنوعی چگونه است؟ برای پاسخ دادن به این سوال تا اینجا با کسب درآمد از یوتیوب بر اساس بازدید از تبلیغات موجود در ویدیوهای کانال خود آشنا شدید. اما این تمام ماجرا نیست. راه‌های بسیاری برای درآمدزایی بیشتر از یوتیوب وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت:

کسب درآمد از یوتیوب با فروش محصولات

اگر شما بتوانید در حوزه مربوط به فروشگاه و برند خود، محتواهای جذابی درست کنید، قادر خواهید بود با معرفی دقیق و تبلیغ اصولی محصولات، آمار فروش آن‌ها را به صورت چشمگیری افزایش دهید. برای مثال افرادی که لوازم الکتریکی می‌فروشند، با ارائه ویدیوهای آموزشی مختلف و آسان در میان کار می‌توانند لوازم و ابزارهای الکتریکی را معرفی کنند و در نهایت راه‌های ارتباطی، شرایط فروش و.. را هم برای مخاطب بیان کنند.

کسب درآمد از یوتیوب با آموزش

اگر علم، مهارت یا تخصص خاصی دارید و می‌توانید با دریافت هزینه آن را به افراد آموزش دهید، با ارائه نمونه‌های آموزش و یا ایجاد نیاز در مخاطبان می‌توانید آن‌ها را به خرید آموزش‌های آنلاین خود و یا شرکت در کلاس‌ها، کنفرانس و همایش‌های مختلف خود ترغیب کنید.

کسب درآمد از یوتیوب با بخش اعضای ویژه

یوتیوب این امکان را ایجادکرده است تا برخی از ویدیوهایتان تنها به اعضای ویژه که هزینه پرداخت کرده‌اند، نمایش داده‌شود. اگر ویدیوهای رایگان موجود در کانال شما جذاب و مفید باشد، مشخصا افراد به پرداخت ماهانه جهت اشتراک و مشاهده بیشتر ویدیوهایتان اشتیاق نشان خواهند داد.

کسب درآمد از یوتیوب با همکاری در فروش

اگر خود شما محصولی برای فروش ندارید، می‌توانید با گرفتن تبلیغات یا هزینه‌های درصدی از فروش (بازاریابی) با برندهای مختلف و مرتبط با ویدیوهای شما همکاری کنید. برای مثال اگر کانال شما در رابطه با مد و استایل است و بازدید زیادی دارید، برندها و فروشگاه‌های مختلفی مشتاق هستند در راستای معرفی محصولات و برندشان به شما هزینه پرداخت کنند.

کسب درآمد از یوتیوب با گوشی

گوشی شما اگر قابلیت ضبط ویدیوهای باکیفیت را داشته‌باشد، قادر خواهید بود انواع ویدیوهای تفریحی و آموزشی را با آن ضبط و به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید نرم افزارهای مختلف گوشی را آموزش دهید. با تدوین و ساخت ویدیوهای جذاب از تفریحات و مسافرت خود، اعضای کانالتان را با خود همراه کنید و یا حتی از روزمرگی‌های خود ویدیوهای جذاب طراحی کنید. تنها کافیت برنامه‌های ادیت عکس و ویدیوی تلفن همراه را نصب کنید و کار با آن‌ها را فرا بگیرید.

کسب درآمد از یوتیوب بدون ساخت ویدیو

کسب درآمد از یوتیوب بدون ساخت ویدیو و تنها با دیدن ویدیو در یوتیوب هم می‌تواند برای شما درآمدزا باشد برای درآمدزایی از یوتیوب حتما لازم نیست خودتان کانال داشته‌باشید و به محتواسازی بپردازید. شما می‌توانید با افرادی که کانال‌های پرمخاطب دارند همکاری کنید. فعالیت‌هایی مانند تدوین ویدیو، ساخت پوستر، تبلیغات گسترده، سئو ویدیوهای یوتیوب و… شغل‌های پردآمدی هستند که دردسرهای حساب بین المللی و… هم ندارند.

کسب درآمد با دیدین ویدیو یوتیوب

دیدن ویدیو در یوتیوب هم می‌تواند برای شما درآمدزا باشد. شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مختلفی هستند که در صورت مشاهده ویدیوهای مشخص از طریق لینک‌های موجود به شما هزینه پرداخت می‌کنند. هر بازدید از ویدیو مبلغی مشخص را به حساب شما اضافه خواهد کرد.

میزان درآمد از یوتیوب

شروع کسب درآمد از یوتیوب کار خیلی آسانی نیست. جدا از اینکه شرایط یوتیوب دشوار است، رقابت نیز در این مجموعه نسبتا چالش‌برانگیز می‌باشد. قبل از امید بستن به این روش درآمدزایی بهتر است از خلاقیت و ایده‌های تازه بهره ببرید و برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدتتان را مشخص نمایید. شاید حتی بتوانید برای شروع و بررسی جذابیت ایده‌های موجود به کسب درآمد از آپارات که چالش‌های کمتری دارد فکر کنید تا بتوانید تخمینی از جذب مخاطبان و میزان درآمد از یوتیوب را به دست آورید.

کسب درآمد از  یوتیوب

روش‌های افزایش درآمدزایی از یوتیوب

راه‌های افزایش کسب درآمد از یوتیوب بسیار است اما در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

1- انتخاب تبلیغات مناسب با  علاقه مخاطبان

شما باید با توجه به حوزه فعالیت خود موضوعات ترند و جذاب را شناسایی کنید. و موضوع تبلیغات را نیز طبق همان‌ها انتخاب نمایید. به این صورت مخاطبان شما بازدید بیشتری از ویدیوها خواهند داشت و امکان ایجاد تبلیغ‌های بیشتر هم در بخش‌های مختلف ویدیو برایتان مهیا خواهد شد.

2- تولید محتوا ویدیوی جذاب برای یوتیوب

محتوای شما مهم‌ترین فعالیت شما در یوتیوب است. هرچه این محتوا جذاب‌تر، متفاوت‌تر و گیراتر باشد، بازدید ویدیو واچ تایم یوتیوب شما بیشتر و در نتیجه امکان درآمدزایی هم بیشتر خواهد شد. شما باید ساخت ویدیو، صداگذاری، تدوین و… را با بالاترین کیفیت‌ها انجام دهید و از ایده‌ها و چالش‌های روز استفاده نمایید. بررسی فعالان حوزه‌ی شما می‌تواند کمک شایانی به انتخاب دقیق‌تر و فعالیت بهترتان کند.

3- الگوریتم یوتیوب برای درآمدزایی

الگوریتم یوتیوب را بدانید تا درآمدزایی خود را از یوتیوب بیشتر کنید یوتیوب هم مانند اینستاگرام از الگوریتم‌های مختلفی برای شناسایی موضوع، نوع فعالیت و علاقه مخاطبانتان استفاده می‌کند. استفاده از کلمه‌های کلیدی و مرتبط در کپشن، ویدیو، پوستر، برچسب‌ها، کامنت‌ها و… می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. در همین جهت پیشنهاد می‌شود از پوسترهای جذاب برای ویدیوها استفاده کنید و مخاطبانتان را به سابسکرایب، لایک کردن و کامنت گذاشتن تشویق نمایید.

4- آموزش سئو یوتیوب و کسب درامد بیشتر

سئو ویدیو یوتیوب و بهینه‌سازی محتوا در بخش ویدیوهای سرچ گوگل تاثیر زیادی بر واچ تایم یوتیوب شما و درآمدتان خواهد داشت. بهینه‌سازی کانال شما عاملی برای ورود بازدیدکنندگان از سمت گوگل می‌باشد. مواردی مانند انتخاب عنوان و تصویر مناسب برای ویدیوها، استفاده از جلوه‌های گرافیکی جذاب، معرفی و تبلیغ کانال یوتیوب در پلتفرم‌های مختلف، استفاده درست و بهینه از تبلیغات و اسپانسریگ موارد کلیدی و اولیه سئو کانال‌های یوتیوبی هستند.

5- درآمد بیشتر از یوتیوب از طریق شبکه‌های اجتماعی

بهتر است فعالیتتان تنها در یوتیوب خلاصه نشود. داشتن پیج اینستاگرام، کانال تلگرام و راه‌های ارتباطی مختلف و استفاده از تبلیغات در اینستاگرام و … برای کانال یوتیوبی عاملی برای آشنایی بسیاری از کاربران اینترنتی با کانال شما خواهد بود. شما حتی می‌توانید فعالیت موازی‌ای در پلتفرم‌های ایرانی مانند آپارات داشته‌باشید. امروزه بسیاری از افراد به کسب درآمد از آپارات مشغول هستند.

جمع‌بندی و نتیجه گیری

کسب درآمد از یوتیوب نیازمند فعالیت مستمر و باکیفیت می‌باشد. محتوای جذاب و استفاده از روش‌های مختلف افزایش بازدید یوتیوب عاملی برای درآمدزایی بیشتر خواهند بود. اگر تجربه درآمدزایی از یوتیوب را دارید حتما در بخش نظرات با کاربران دیجیتال مارکتینگ 98 در میان بگذارید.

Rate this post
تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *