2 نظرات دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات در صفحه اول گوگل همیشه یکی از راه‌های پربازده جهت جذب مخاطب، افزایش بازدید و فروش بیشتر می‌باشد. در این مقاله از سایت مارکتینگ 98 قصد داریم شما را با تبلیغ در گوگل فارسی،روش‌ها و هزینه‌ تبلیغات در گوگل آشنا کنیم.

گوگل روزانه میلیون‌ها جستجو را در حوزه‌های مختلف به ثبت می‌رساند. با سرچ در گوگل وب‌سایت‌های مختلفی به نمایش در می‌آیند اما معمولا ده سایت اول یعنی صفحاتی که در صفحه اول گوگل حضور دارند، بیشترین بازدید و کلیک را ثبت می‌کنند. به همین واسطه رقابت زیادی بین وب‌سایت‌ها برای حضور در صفحه اول گوگل وجود دارد و در همین جهت پلتفرم گوگل ادز برای رسیدن سریع و آسان به نتایج برتر گوگل راه‌اندازی شده است.

تبلیغ در صفحه اول گوگل

سفارش تبلیغ در گوگل که یا همان سرویس Google ads که مربوط به ثبت سفارشات تبلیغ در صفحه اول گوگل است می‌تواند وب‌سایت شما را خیلی سریع به نتایج برتر گوگل برساند. در این روش شما با پرداخت هزینه می‌توانید کاربران را به سمت محصولات و خدمات خود جذب کرده و با فروش بیشتر به درآمدزایی بالا برسید و هزینه تبلیغ را جبران کنید.

تبلیغات گوگل با توجه به هزینه صرف‌شده در بالای نتایج ارگانیک (رتبه برتر) یا در پایین نتایج صفحه اول قرار می‌گیرند. این تبلیغات با علامت ad از سایت‌های دیگر قابل تشخیص هستند. تبلیغ در صفحه اول گوگل هزینه مشخصی ندارد و گوگل به شکل مزایده‌ای عمل می‌کند. در ادامه انواع تبلیغات، نکات مهم تبلیغ در گوگل و شرایط آن را بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات در صفحه اول گوگل

تبلیغ در گوگل فارسی

با توجه به تحریم ایران در گوگل و محرومیت‌ها و محدودیت‌های موجود کار ثبت تبلیغات فارسی در گوگل خیلی آسان نیست و برخی راه‌های جایگزین مانند تبلیغات در اینستاگرام یا تبلیغات پیامکی را انتخاب می‌کنند ولی بازدهی آن‌ها مانند گوگل نخواهد بود. این فرایند علاوه بر مشکلات ناشی از تحریم به حساب‌های بانکی بین‌المللی هم نیاز دارد که بسیاری از ایرانیان از آن بهره‌مند نیستند. در این راستا چندین راه پیش روی شما است. راه اول کمک گرفتن از دوستان و آشنایان ساکن خارج کشور شما که دارای حساب‌های بین‌المللی دارند است که معمولا دردسرها و مشکلات مخصوص خود را دارد.

راه حل دیگر کمک گرفتن از شرکت‌های واسط در ایران مانند مجموعه دیجیتال مارکتینگ 98 در این مسیر می‌باشد. علاوه بر ایجاد حساب گوگل ادز و پرداخت هزینه‌ها به کمک واسطه، شما می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما بهترین روش و مسیر را برای تبلیغات، افزایش بازدید و فروش و… انتخاب نمایید.

هزینه تبلیغات در صفحه اول گوگل

قیمت تبلیغات صفحه اول گوگل عدد مشخصی ندارد. هزینه نهایی تبلیغ به شکل مزایده‌ای و با توجه به نرخ کلیک هر کلمه کلیدی مشخص می‌شود. عوامل زیادی در تعیین قیمت تبلیغ یک وب‌سایت در صفحه اول نقش دارد. مهم‌ترین عوامل قیمت‌گذاری تبلیغات صفحه اول گوگل به شرح زیر است:

 • حوزه و موضع فعالیت وب‌سایت
 • وضعیت رقبا و درخواست‌های ایشان
 • نرخ جستجو و کلیک بر نتایج
 • امتیاز کسب‌شده توسط تبلیغ شما
 • جایگاه مد نظر در صفحه اول
 • مخاطبان هدف
 • درصد کارمزد واسطه
تبلیغات در صفحه اول گوگل

زمان نمایش تبلیغات در صفحه اول گوگل

تبلیغ در صفحه اول گوگل در ایران به یک بازه زمانی را برای ثبت سفارش به شرکت‌ها، انتخاب کمپین و پرداخت هزینه نیاز دارد. یک بازه زمانی هم برای ساخت اکانت و ثبت کمپین و سایر مراحل توسط شرکت نیاز است. پس از این مراحل و انجام فرایندهای درخواست تبلیغ برای وب‌سایت شما ، حدودا 48 ساعت زمان می‌برد تا گوگل صفحات وب‌سایت شما را در جایگاه مد نظرتان به کاربران نمایش دهد.

مزایای تبلیغ در صفحه اول گوگل

تبلیغات اینترنتی و مخصوصا تبلیغ در گوگل به واسطه پرکاربرد بودن این پلتفرم بازدهی بالایی داشته و معمولا ارزش هزینه کردن را دارند. در ادامه مزایایی که با تبلیغ در صفحه اول گوگل کسب می‌کنید را مشاهده می‌کنید:

 1. امکان تنظیم و سفارش تبلیغات با توجه به بودجه مالی موجود
 2. امکان تعیین صفحه فرود با توجه به کلمه کلیدی مد نظر
 3. کمک به برندسازی و جلب اعتماد بیشتر مشتریان
 4. جذب کاربران جدید و تبدیل آن‌ها به مشتریان دائمی
 5. تحت تاثیر قرار دادن سئوی سایت به طور غیر مستقیم
 6. قرارگیری تبلیغات در گوگل در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 7. امکان انتخاب دستگاه نمایش تبلیغات با توجه به آمار سرچ
 8. ریسک کمتر نسبت به خرید بازدید گوگل
تبلیغات در صفحه اول گوگل

تبلیغات رایگان در صفحه اول گوگل

درج آگهی رایگان در گوگل از طریق پلتفرم گوگل ادز را می‌توان امری نشدنی دانست. درست است که گوگل برای قرار دادن تبلیغات شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کند ولی به ازای هر کلیک روی لینک مد نظر شما، هزینه ای از شارژ اکانت گوگل ادز کم خواهد شد. اگر امکان پرداخت هزینه برای تبلیغات گوگل را ندارید و سایت خودتان هم به صفحه اول نمی‌رسد، می‌توانید از پلتفرم‌های حاضر در صفحه اول به عنوان پل ارتباطی استفاده کنید.

بسیاری از سایت‌ها که در حوزه معرفی و تبلیغات فعالیت می‌کنند امکان ثبت آگهی رایگان را در شرایطی مشخص به شما می‌دهند. این سایت‌ها اگر قدرتمند باشند و صفحات آن‌ها در صفحه اول گوگل به نمایش در آید می‌توانند به طور رایگان کاربران گوگل را به سمت سایت و کسب‌وکار شما هدایت کنند.

مراحل تبلیغات در صفحه اول گوگل

تبلیغات در گوگل باید بهینه‌سازی شود و مراحل آن به ترتیب و با تمرکز طی گردد تا بالاترین بازدهی را نتیجه دهد. در صورتی که بدون فکر اقدام به سفارش تبلیغات کنید احتمال ایجاد نتیجه دلخواه شما کاهش خواهد یافت. مسیر ایجاد تبلیغات در صفحه اول گوگل به ترتیب زیر انجام می‌گردد:

1- تعیین هدف تبلیغات گوگل

تبلیغات هدفمند گوگل نتایج بهتری را ایجاد خواهند کرد. شما باید تعیین کنید برای هر کلمه کلیدی، هدفتان از بین افزایش بازدید سایت، فروش بیشتر، جذب مخاطب، برندسازی و یا موارد مشابه دیگر  کدام است تا فعالیت‌های آتی را طبق همان برنامه‌ریزی کنید.

2- آماده‌سازی صفحات وب‌سایت قبل از تبلیغ

شما لازم است با توجه به کلمه کلیدی، هدف تبلیغ و حوزه‌کاری صفحه لندینگ خود را بهینه‌سازی کنید. اگر قصد فروش بیشتر دارید، توضیح محصولات، قیمت، تصاویر محصول، رضایت‌ها و… باید ویرایش شوند. اگر هدف افزایش آمار بازدید سایت است باید روی لینک‌سازی‌ها، بخش‌های بصری، رابط کاربری و … تمرکز کنید.

3- انتخاب نوع کمپین تبلیغات در گوگل

گوگل علاوه بر کلمات کلیدی و صفحات متنی وب‌سایت امکان تبلیغ ویدیو، اپلیکیشن، محصول، تصاویر و.. را نیز مهیا کرده ‌است. با وجود محدودیت‌های موجود در ایران باز هم قادر هستید با توجه به نوع فعالیت خود، تمام کمپین‌های تبلیغاتی را بررسی و بهترین آن را انتخاب کنید.

4- انتخاب کلمات کلیدی هدف در تبلیغ

تعیین کلمه کلیدی تبلیغ از مهم‌ترین بخش‌های تبلیغ‌دهی به شمار می‌رود. لازم است کلمات کلیدی را با توجه به فعالیت مخاطبان و کاربران گوگل و آمار موجود انتخاب کنید. هرچه آمار سرچ کلمه کلیدی بیشتر و صفحه مربوط به آن به نیاز کاربر نزدیک‌تر باشد، بازدهی تبلیغ بیشتر خواهد بود.

5- تعیین بودجه روزانه و کلی تبلیغات

نرخ تبلیغات در صفحه اول گوگل به عوامل مختلفی بستگی دارد اما شما می‌توانید با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای تبلیغات، نرخ کلیک و وضعیت تبلیغ را تعیین کنید. بهتر است ابتدا به اولویت‌بندی اهداف و کلمات کلیدی بپردازید و توسط مشاوره با افراد متخصص زمینه دیجیتال مارکتینگ بهترین شرایط را برای خود برگزینید.

6- انتخاب مجموعه واسط برای ثبت سفارش

اگر حساب کاربری ندارید همان‌طور که گفتیم به شرکت یا افرادی به عنوان واسط برای این کار احتیاج خواهید داشت. بهتر است به دنبال مجموعه‌ای قابل اعتماد، مطمئن و باسابقه باشید و از اعتماد به هر فرد یا مجموعه‌ای پرهیز کنید.

7- پرداخت هزینه و بررسی نتایج

بعد از شروع کار تبلیغات، بررسی نتایج می‌تواند کمک مهمی در تعیین ادامه مسیر و برنامه‌ریزی‌های بیشتر دارد. این بررسی نتایج حتی در بخش سئو و بهینه‌سازی سایت شما نیز می‌تواند نقشی اساسی داشته باشد و پیج‌های هدف را مشخص کند.

تبلیغات در صفحه اول گوگل

تبلیغات در صفحه اول گوگل با سئو

دستیابی به نتایج صفحه اول گوگل علاوه‌ بر تبلیغات در گوگل روش های دیگری نیز دارد. شما با طراحی سایت حرفه‌ای و باکیفیت و سئوی تخصصی می‌توانید صفحات هدف خود را به صورت دائمی به صفحه اول گوگل برسانید. انتخاب بین این دو راه به موارد مختلفی بستگی دارد.

در تبلیغات زمان نتیجه‌گیری کوتاه‌تر است اما سئو می‌تواند بین یک ماه تا چندین سال به طول بیانجامد تا صفحه مد نظر را بین رقبا به نتایج برتر برساند. اما نکته مهم درباره سئو این است که نتایج آن نسبتا دائمی هستند و تا حد خوبی می‌تواند برتری را برای شما تضمین کند اما برای همین شرایط در تبلیغات بودجه مالی بسیار زیادی نیاز خواهد بود. در حین سرچ توجه کاربران به وب‌سایت‌هایی که بدون تبلیغ در نتایج برتر هستند نیز بیشتر می‌باشد و راحت‌تر به اطلاعات و خدمات آن‌ها اعتماد می‌کنند.

راه‌حل پیشنهادی ما برای شما این است که به کمک تبلیغات بازخورد و آمار صفحات لندینگ سایتتان را در صفحه اول و نتایج برتر بررسی کنید و در صورت رضایت به سئوی آن صفحه و رساندن دائمی آن به نتایج اول گوگل بپردازید. تبلیغات در ابتدای کار می‌تواند با افزایش ترافیک وب‌سایت، به طور غیرمستقیم به سئو نیز کمک کند.

تبلیغات در صفحه اول گوگل

نظرات و پیشنهاد شما؟

تبلیغات در صفحه اول گوگل فارسی می‌تواند به بسیاری از کسب‌وکارهای ایرانی جهت بیشتر دیده شدن و افزایش درآمد کمک کند. در این مقاله از سایت دیجیتال مارکتینگ 98 سعی شد نکات مهم در تبلیغات گوگل بررسی شود تا بهترین نتایج در نهایت حاصل گردد. اگر شما هم تجربه‌ای در تبلیغ وب‌سایت خود در گوگل داشتید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)
تگ ها
2 نظرات
 1. مارکتینگ 98

  سلام جناب دکتر رضایی، تبلیغات در گوگل در کمتر از 48 ساعت فعال میشه سوالی دیگری بود در خدمتون هستیم

 2. دکتر رضایی

  سلام وقت بخیر من الان سفارش تبلیغ در گوگل بدم کی فعال میشه ؟

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *