تبلیغات در اینستاگرام بخش IGTV

بدون نظر بازاریابی شبکه های اجتماعی

تبلیغات در اینستاگرام برای بسیاری از برندها جذاب ‎ترین گزینه ممکن محسوب می ‎شود. امروزه کسب و کارهای بسیار زیادی در تلاش برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به سراغ شبکه ‎های اجتماعی می ‎روند. اینستاگرام در این میان گزینه ‎ای جذاب محسوب می‎ شود. دلیل این امر علاوه بر دامنه وسیع کاربران مربوط به امکانات تبلیغاتی متعدد نیز هست. اغلب شبکه ‎های اجتماعی درآمد اصلی ‎شان از طریق نمایش تبلیغات کسب می ‎شود. با این حساب مشاهده نمایش تبلیغات متعدد از سوی شبکه‎ های اجتماعی جای تعجب نخواهد داشت.

امروزه یکی از راهکارهای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده از بخش IGTV است. این بخش اهمیت بسیار زیادی برای برندها دارد. متاسفانه از زمان رونمایی از بخش IGTV و راه اندازی رسمی آن بخش تبلیغات طراحی نشده است. این امر به معنای تولید صرف محتوای از سوی برندها برای این حوزه است. خبر خوش اینستاگرام برای برندها در پی بازگشایی کسب و کارها رونمایی از بخش تبلیغات در IGTV است. اغلب کسب و کارها و بازاریاب ‎ها از زمان معرفی IGTV در سال 2018 منتظر این رویداد بوده ‎اند. اکنون با توجه به امکان فعالیت بازاریابی و تبلیغات در این بخش شاهد افزایش تمایل برندها برای همکاری با اینستاگرام خواهیم بود.

تبلیغات در اینستاگرام IGTV چگونه است

اینستاگرام در طول ماه‎ های اخیر به طور آزمایشی از تبلیغات در IGTV رونمایی کرده است. این امر برای بسیاری از برندها فرصت استفاده از خدمات تازه این شرکت را فراهم ساخته است. اگر شما در دسته برندهای خوش‎ شانس برای آزمایش این سرویس نبوده‎ اید، نیازی به نگرانی نیست. این سرویس به زودی برای تمام کسب و کارها در دسترس قرار خواهد گرفت. تیم فنی اینستاگرام هنوز زمان رسمی برای رونمایی از سرویس تبلیغات در اینستاگرام اعلام نکرده است. با این حال مانند هر رویداد مهم دیگری در اینجا نیز شاهد گمانه ‎زنی ‎های متعدد هستیم.

سرویس تبلیغات در IGTV چه زمانی رونمایی خواهد شد؟

اینستاگرام در ماه ژوئن سال جاری اقدام به ایجاد دسترسی برای برخی از تولید کنندگان محتوای ویدئویی در پلتفرم ‎اش به منظور استفاده از بخش تبلیغات IGTV کرد. این امر سنت دیرینه اینستاگرام برای آزمایش سرویس ‎های تازه محسوب می‎ شود . گزارش ‎های بسیار زیادی در مورد تجربه استفاده از بخش تبلیغات در طول ماه‎ های اخیر به گوش رسیده است.

اگر برند شما علاقه ‎مند به استفاده هرچه سریع ‎تر از سرویس تبلیغات در IGTV است، باید اندکی صبر کنید. این سرویس هنوز به صورت عمومی در دسترس برندها قرار ندارد. دلیل این امر تلاش تیم بازاریابی اینستاگرام برای رفع مشکلات موجود در این زمینه است. بسیاری از بلاگرهای فعال در اینستاگرام نسبت به ایرادات جدی سرویس تبلیغات IGTV اظهارنظر کرده‎ اند بنابراین اگر تیم فنی پلتفرم نسبت به انتشار رسمی این سرویس عجله نماید، تجربه کاربری مطلوبی در انتظار برندها و مشتریان ‎شان نخواهد بود.

سخنگوی رسمی اینستاگرام در واکنش به زمان مورد نظر برای رونمایی از سرویس تبلیغات IGTV فقط به یک تاریخ حدودی اشاره کرده است. بر این اساس سرویس موردنظر به طور نهایی تا پایان سال جاری به بهره ‎برداری خواهد رسید.

نخستین ایده برای استفاده تبلیغاتی از بخش IGTV در فوریه 2020 رسانه ‎ای شد. این زمان برای بسیاری از کسب و کارها با شیوع ویروس کرونا همراه بود. بنابراین اینستاگرام زمان مناسبی برای تمرکز بیشتر بر روی طرح ‎های جانبی ‎اش داشت. همین امر در طول ماه های متمادی موجب به‎روز رسانی ‎های متعدد اینستاگرام برای کاربران اندروید و IOS شده است. شاید در نگاه نخست نسخه‎ های به‎روز اخیر اینستاگرام تغییر چشمگیری نکرده باشد، اما تغییرات اندکی و غیرمحسوسی برای سازگاری هرچه بهتر با سرویس تبلیغات انجام شده است.

هدف اصلی اینستاگرام ایجاد قابلیت شخصی ‎سازی نمایش محتوا برای کاربران است. این تجربه در مورد بخش جست ‎و جوی محتوا به خوبی پیاده شده است. بنابراین اگر کاربران امکان مشاهده تبلیغات هماهنگ با سلیقه ‎شان را داشته باشند، وضعیت بسیار بهتری در انتظارشان خواهد بود. امروزه سطح تعامل میان برندها و مشتریان ‎شان به میزان شخصی ‎سازی هر کمپین بستگی دارد. اینستاگرام با رونمایی از بخش تبلیغات IGTV امکان جلب نظر برندها و مشتریان‎ شان به صورت همزمان را خواهد داشت.

بلاگرها چقدر از بخش تبلیغات IGTV درآمد خواهند داشت؟

کسب درآمد از اینستاگرام و بخش تبلیغات در IGTV فقط مخصوص اینستاگرام نیست. بلاگرهای متعددی در اینستاگرام به عنوان اینفلوئنسر یا کاربران محبوب فعالیت دارند. اگر برندها تمایل به تبلیغ در بخش IGTV داشته باشند، همکاری با بلاگرها گزینه ضروری خواهد بود. بر این اساس اینستاگرام در ازای نمایش تبلیغات در بخش IGTV 45 درصد از درآمد ناشی از هر تبلیغ را به بلاگر مورد نظر خواهد داد. این امر نقش مهمی در تقویت انگیزه بلاگرها برای نمایش محتوای بازاریابی خواهد داشت.

امروزه اینستاگرام با پشتیبانی تیم ارشد فیس ‎بوک در زمینه تبلیغات پیشرفت بسیار زیادی کرده است. این امر در طول سال ‎های آتی نیز ادامه خواهد داشت. تیم بازاریابی فیس ‎بوک بهتر از پلتفرم دیگری نکات اساسی برای بازاریابی و کسب درآمد مناسب را بلد است.

چه کسانی در بخش تبلیغات IGTV مشارکت دارند؟

تولید محتوا در فیس ‏بوک امر بسیار مهمی محسوب می ‎شود. امروزه بسیاری از برندها در زمینه تولید محتوای بازاریابی در اینستاگرام نیازمند ایجاد حساب رسمی در فیس ‎بوک هستند. پیوند میان این دو پلتفرم اجتماعی در طول سال‎ های اخیر به شدت افزایش یافته است. بدون تردید خرید اینستاگرام از سوی فیس ‎بوک در این روند بی‎ تاثیر نیست. اگر شما علاقه ‎مند به درج آگهی تبلیغاتی در بخش IGTV هستید، باید از حساب رسمی فیس ‎بوک ‎تان استفاده نمایید. این امر به معنای پشتیبانی کامل فیس ‎بوک از تبلیغات اینستاگرام خواهد بود. برخی از مهمترین ویژگی ‎های اساسی تبلیغات در بخش IGTV به شرح ذیل است:

• امکان بارگذاری محتوای ویدئویی تبلیغاتی تا حداکثر 3 دقیقه

• امکان شخصی ‎سازی دسترسی کاربران به محتوای بازاریابی

• امکان بارگذاری همزمان محتوای موردنظر در اینستاگرام و فیس‏بوک

• نمایش تبلیغات به صورت شناور در کشورها و مناطق جغرافیایی خاص

• امکان استفاده از دستیار تبلیغاتی فیس‎ بوک برای ارزیابی دقیق وضعیت کمپین

امروزه بسیاری از برندها برای بازاریابی ویدئویی به سراغ یوتیوب می ‎روند. این امر مسئولان اینستاگرام را به شدت نگران کرده است. رونمایی از بخش IGTV اقدامی اساسی برای مقابله با رشد و سلطه یوتیوب بر عرصه بازاریابی ویدئوی محسوب می ‎شود. بدون شک یوتیوب همچنان سلطه ‎اش بر حوزه بازاریابی ویدئویی را حفظ خواهد کرد، اما اینستاگرام با سرمایه گذاری طولانی مدت بر روی این حوزه امکان رقابت تاثیرگذاری با آنها را خواهد یافت.

بدون تردید اینستاگرام برای بخش تبلیغات در IGTV برخی قوانین مهم را طراحی خواهد کرد. هنوز اطلاع دقیق از قوانین موردنظر در دسترس نیست. با این حال برخی از مهمترین گمانه‎ زنی ‎ها شامل نکات ذیل است:

• اینستاگرام در راستای حمایت از اجتماع سالم کاربرانش اقدام به مسدود سازی سخنرانی ‎های نامناسب و دارای محتوای توهین ‎آمیز در قالب تبلیغات خواهد کرد.

• ضرورت به اشتراک ‎گذاری محتوای اصیل و تازه برای تمام برندها وجود خواهد داشت. این امر اغلب برندها را موظف به تولید محتوا در قالبی جذاب و مطابق سلیقه مخاطب هدف خواهد کرد.

• رعایت قوانین کلی حقوقی و سیاسی در زمینه تولید محتوا ضروری خواهد بود. بسیاری از کارشناس ‎ها نسبت به ممنوعیت تبلیغات سیاسی در بخش IGTV اظهار امیدواری کرده ‎اند، با این حال هنوز اظهارنظر رسمی در این مورد ارائه نشده است.

با توجه به حضور فیس ‎بوک به عنوان شرکت مادر اینستاگرام باید شباهت زیادی میان قوانین و مقررات کلی این پلتفرم با اینستاگرام وجود داشته باشد. بر همین اساس شاید پرهیز از بارگذاری محتوای تبلیغات سیاسی ایده دور از دسترسی باشد.

چرا اکنون از بخش تبلیغات IGTV رونمایی می‎شود؟

رونمایی از بخش تبلیغات در IGTV اتفاق مهمی محسوب می‏ شود. بسیاری از کارشناس ‎ها انتظار رونمایی از بخش موردنظر در سال ‎های گذشته را داشتند. با این حساب طرح پرسش پیرامون چرایی رونمایی از بخش موردنظر در زمان کنونی منطقی به نظر می ‎رسد.

اینستاگرام در طول سال‎ های اخیر همواره کاربرانش را مدنظر داشته است. این امر در مورد بخش تبلیغات همکاری نزدیکی میان تیم فنی و برندها ایجاد کرده است بنابراین حضور برندها در زمینه بازاریابی و ارائه پیشنهادهای راهبردی به تیم تبلیغاتی اینستاگرام امر تازه‎ ای نیست. مهمترین دلیل رونمایی از بخش تبلیغات در IGTV در بازه زمانی کنونی کمک به کسب و کارها برای بازگشت از دوران سخت کروناست. اینستاگرام همیشه برای رونمایی از امکانات تازه‎ اش بر روی نظرات برندها تکیه کرده است. ثبت برخی از درخواست ‎های مهم از سوی برندها برای رونمایی سریع ‎تر از بخش تبلیغات در IGTV بر روی تصمیم نهایی تیم فنی شرکت بی ‎تاثیر نبوده است.

بسیاری از برندها پس از پایان ماجرای کرونا نیاز به تبلیغات گسترده خواهند داشت بنابراین بسترهای تبلیغاتی اینستاگرام، مانند هر شبکه اجتماعی دیگری، باید به شدت افزایش پیدا کند. رونمایی از بخش تبلیغات در IGTV مهمترین استراتژی اینستاگرام برای آمادگی در راستای افزایش درخواست تبلیغات در ماه ‎های پایانی سال جاری خواهد بود.

رقابت اینستاگرام با یوتیوب در طول سال ‎های اخیر توجه بسیار زیادی به خود جلب کرده است . این امر به نوعی تلاش اینستاگرام برای سهم ‎خواهی از بازار بزرگ پخش آنلاین محتوای ویدئویی محسوب می ‎شود. برندهایی نظیر دیسنی و حتی آمازون نیز در این عرصه حضور فعالی دارند، با این حساب در آینده شاهد رقابت هرچه نزدیک ‎تر میان غول‎ های دنیای دیجیتال بر سر نمایش تبلیغات ویدئویی خواهیم بود.

بخش تبلیغات IGTV چه ظاهری خواهد داشت؟

بخش تبلیغات در IGTV ویژگی ‎های ظاهری متفاوتی با حالت کنونی نخواهد داشت. این امر شباهت نسبی به نمایش محتوای تبلیغاتی در یوتیوب نیز ندارد. بر این اساس برندها با همکاری افراد تاثیرگذار یا بلاگرها امکان تولید محتوای ویدئویی تبلیغاتی را خواهند داشت. سپس این محتوا باید برای مخاطب هدف در قالب یک پست مجزا بارگذاری شود. شباهت میان این بخش تا حد زیادی ایده تبلیغات در بخش استوری را به یاد می ‎آورد. اگر شما از طرفدارهای بخش تبلیغات در استوری باشید، به خوبی امکان سازگاری با سرویس تازه اینستاگرام را نیز خواهید یافت.

اینستاگرام در طول سال‎ های اخیر تلاش بسیار زیادی برای ایجاد رابطه نزدیک میان برندها و بلاگرها کرده است. این امر به منظور جلب توجه وسیع هر قشر به حضور مداوم در اینستاگرام روی داده است. اگر شما نیز در تلاش برای فعالیت بازاریابی در اینستاگرام هستید، باید نسبت به همکاری با افراد تاثیرگذاری و بلاگرها اقدام نماید. امروزه یافتن بلاگرهای مناسب نیازمند طی مسیر طولانی است. شما باید نسبت به تخصص فرد موردنظر در حوزه کسب و کارتان اطمینان داشته باشید. در غیر این صورت توان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را نخواهید یافت.

محدودیت ‎های بارگذاری محتوای تبلیغاتی در بخش IGTV بر روی ظاهر کمپین ‎ها نیز تاثیر خواهد گذاشت . بر این اساس فرمت MP4 و MOV مورد حمایت این بخش قرار خواهد گرفت. همچنین حداکثر سایز ویدئوها نیز 30 مگابایت خواهد بود. اگر شما این نکته را مدنظر قرار ندهید، شاید در زمان بارگذاری محتوا با مشکلات بسیار زیادی مواجه شوید.

چگونه امکان تولید محتوای ویدئویی در بخش IGTV وجود دارد؟

امروزه بسیاری از برندها در تلاش برای آمادگی هرچه بیشتر برای حضور قدرتمندان در بخش تبلیغاتی IGTV هستند. شما برای تولید محتوای ویدئویی در بخش IGTV نیاز به مهارت ‎های خاصی ندارید. این امر شامل استفاده از دوربین باکیفیت و رعایت قوانین و مقررات اینستاگرام خواهد بود. اگر شما به این نکته ساده توجه داشته باشید، بسیاری از مشکلات ‎تان حل و فصل خواهد شد.

اغلب اوقات برندها به دلیل عادت به شیوه‎ های متفاوت تولید محتوا در زمینه بازاریابی در اینستاگرام با مشکل مواجه می ‎شوند. توصیه ما در این بخش نگارش کپشن مناسب برای ویدئوی تبلیغاتی است. امروزه بسیاری از کاربران در اینستاگرام با محتوای بدون کپشن مواجه می ‎شوند. بدون شک تاثیرگذاری چنین محتوایی بر روی مخاطب هدف بسیار کمتر از نمونه ‎های دارای کپشن خواهد بود.

استفاده از هشتگ برای دسترسی سریع‎ تر کاربران به محتوای تبلیغاتی برندها باید همچنان مدنظر قرار داشته باشد. امروزه بسیاری از برندها به اشتباه از هشتگ ‎ها استفاده نمی‎ کنند. این امر موجب کاهش توان تاثیرگذاری آنها بر روی مخاطب هدف خواهد شد.

امروزه تولید محتوای بازاریابی و اطلاع از هزینه تبلیغات در اینستاگرام گزینه ضروری برای کسب و کارها محسوب می‎ شود. بسیاری از برندها در این مسیر بر روی بخش IGTV حساب می ‎کنند. اکنون با نزدیک شدن به زمان رونمایی رسمی از بخش تبلیغات در IGTV هیجان برندها برای کاربست شیوه‎ های تازه در این حوزه افزایش شدید یافته است بنابراین شما باید در عمل نسبت به استفاده از توصیه ‎های کنونی به منظور آمادگی هرچه بهتر برای این بخش اقدام نمایید. مهمترین توصیه ما در این بخش برای توجه به تمام نکات مورد بحث در این مقاله به منظور شروع فرآیند بازاریابی به صورت تاثیرگذار در بخش IGTV است.

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *