بهترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام

بدون نظر آموزش اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام ، یوتیوب و تلگرام در صدر بهترین روش‌های کسب درآمد و بازاریابی اینترنتی قرار دارند اینستاگرام نه تنها نحوه بازاریابی و تبلیغات شرکت‌های بزرگ دنیا را متحول کرد. بلکه به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا صحنه ‌ای برا نشان دادن قابلیت‌ها و توانی‌هایشان داد و باعث ایجاد رقابت و در نهایت رشد این کسب و کارها شد.

شما نیز می‌توانید برای کسب درآمد از اینستاگرام از کسب و کار قدیمیتان کمک بگیرید یا کسب و کار جدیدتان را راه اندازی کنید یا حتی با مهارتی که دارید برای پیج‌های اینستاگرام خدمات ارایه دهید. در ادامه تمامی روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام را توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام

با توجه به مخاطبان گسترده اینستاگرام، تقریبا به غیر از فعالیت‌های اقتصادی کلان بین دولت‌ها، هر نوع کسب و کاری قابلیت بازاریابی‌ و کسب درآمد از اینستاگرام را دارد. تمامی مشاغل جدید، فروشگاه‌ها، آموزشگاه‌ها و واحد‌های خدماتی می‌توانند در بستر اینستاگرام فعالیت کرده و کسب درآمد کنند. بطور کلی روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام را به سه دسته تقسیم می‌کنیم و هر یک را بطور مفصل شرح خواهیم داد.

 • کسب درآمد از طریق ارائه خدمات اینستاگرام
 • کسب درآمد از طریق جذب و فروش فالوور
 • ساخت نرم افزار‌های مرتبط با اینستاگرام
 • کسب درآمد از اینستاگرام با ساخت پیج

کسب درآمد از اینستاگرام با ساخت پیج خدماتی

آیا سال‌ها است که شغل خدماتی دارید؟ یا به مشاغل خدماتی علاقمندید؟ پس دست به کار شوید. هر نوع خدماتی که ارایه می‌دهید قابلیت بازاریابی در اینستاگرام را دارد. تنها کاری که باید انجام دهید ساخت پیجی در اینستاگرام است که بتوانید نمونه کارهایتان را در آن به نمایش بگذارید. خدمات خود را برای مخاطبان معرفی کنید و آن‌ها را ترغیب کنید تا این خدمات را از شما دریافت کنند.‌ کارتان تعمیر لوازم خانگی است؟ یا دکوراسیون منزل؟ فرقی ندارد. در هر صورت خدمتی انجام می‌دهید که قابلیت نمایش در اینستاگرام را دارد. پس این کار را انجام دهید.

کسب درآمد از اینستاگرام برای مشاغل خدماتی، بسیار بیش‌تر از روش سنتی است. در این بستر شما می‌توانید خدماتتان را در مدت بسیار کوتاهی برای افراد بسیار زیادی نمایش دهید و همین دیده شدن باعث جذب مشتری خواهد بود.

اما اینکه چطور برای پیج خودتان تولید محتوا کنید تا مخاطبان جذب شوند یا چطور خدماتتان را معرفی کنید تا به گرفتن خدمات از شما ترغیب شوند. در ادامه به این‌‌ها نیز خواهیم پرداخت پس عجله نکنید. برویم سراغ روش دومی که می‌توانید از طریق آن در اینستاگرام کسب درآمد کنید.

روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام

چگونه با ساخت پیج آموزشی از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

سال‌ها است که همه ما برای کسب اطلاعات یا یادگیری هر چیزی به اینترنت مراجعه می‌کنیم. با وجود پلتفرم‌هایی مانند: یوتیوب، اینستاگرام و وب‌سایت‌های آموزشی، شکل آموزش تغییر کرده است و مردم به جای صرف هزینه برای کلاس‌ها و دوره‌های حضوری، ترجیح می‌دهند در خانه و پشت میز اتاقشان آموزش ببیند. پس اگر شما توانایی آموزش دارید، چرا از این فرصت استفاده نمی‌کنید؟

برای کسب درآمد از اینستاگرام شما نیز شانس بالایی دارید. هر آنچه که می‌دانید را در این پلتفرم به اشتراک بگذارید. کلیپ‌ها و پست‌های آموزشی طراحی کنید و در پیج آموزشیتان بگذارید و مخاطبان هدف خود را جذب کنید. هر مهارت و توانایی‌ای که دارید، به نمایش بگذارید تا مردم به شما و توانایی‌هایتان اعتماد کنند و از شما کمک بخواهد.

در ابتدای امر باید تعداد زیادی آموزش رایگان در اختیار مخاطبانتان قرار دهید و بعد از ایجاد نیاز در آن‌ها، می‌توانید آموزش‌های پیشرفته‌تر را با دریافت هزینه در اختیارشان قرار دهید. حتی می‌توانید بصورت پکیج آموزشی برای فروش آموزش اقدام کنید‌. یا وبینار و کلاس آنلاین برگزار کنید.

به غیر از آموزش پولی، می‌توان صفحات بلاگر‌های اینستاگرام را نیز زیر مجموعه پیج‌های آموزشی دسته بندی کرد. بلاگرها با آموزش ترفند‌های مختلف و معرفی محصولات در پیج خود، کسب درآمد می‌کنند. که البته این نوع کسب درآمد نیازمند مهارت بلاگری است که در مقالات دیگر بطور مفصل به این مهارت خواهیم پرداخت.

کسب درآمد از اینستاگرام با ساخت پیج فروشگاهی

بدون شک اینستاگرام، پر مخاطب‌ترین، مناسب‌ترین، پر کاربردترین و در عین حال کم هزینه‌ترین بستر برای فروش است. اگر سال‌ها است که در کار فروش محصول یا اجناس خاصی فعالیت می‌کنید دیگر وقت آن رسیده است که این فروش را چندین برابر کنید و این کار با اینستاگرام به راحتی امکان پذیر است. دست به کار شوید و پیج فروشگاهتان را راه اندازی کنید. اجناس و هر آنچه که که می‌فروشید را در پیج خود معرفی کنید و مخاطبان را به مشتری تبدیل کرده و کسب درآمد از اینستاگرام را تجربه کنید.

روند جذب و تبدیل مخاطب به مشتری مهم‌ترین امکانی است که اینستاگرام در اختیارتان می‌گذارد. از این ویژگی نهایت استفاده را بکنید. برای اجناستان ویدئو، عکس و توضیح تهیه کنید و مخاطبان را ترغیب کنید تا آن‌ها را بخرند.

کسب درآمد از اینستاگرام

راه اندازی پیج سرگرمی و کسب درآمد از اینستاگرام

مناسب بودن بستر اینستاگرام برای آموزش، فروش و ارایه خدمات نمی‌تواند کاربری اصلی آن یعنی سرگرم شدن را کم رنگ کند. بسیاری از افراد در تمامی سنین اینستاگرام را نرم افزاری برای اوقات فراغت خود می‌دانند و معمولا پیج‌های سرگرمی و اطلاعات عمومی و فان را دنبال می‌کنند. این پیج‌ها همیشه پر مخاطب‌ترین پیج‌های اینستاگرام هستند. اما چه طور می‌توان از پیج سرگرمی کسب درآمد کرد؟ مشخص است‌. هر پیجی که تعداد بازدید و تعامل بالایی داشته باشد، بهترین گزینه برای تبلیغات است. هدف اصلی سازندگان پیج‌های سرگرمی و اطلاعات عمومی کسب درآمد از اینستاگرام با تبلیغ پیج‌ها و کسب و کارهای نو پا است.

شما هم اگر به موضوع خاصی علاقمندید می‌توانید در مورد آن تولید محتوا کرده و مخاطبان را به پیج خود جذب کنید تا در نهایت بتوانید از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام بدون سرمایه

شاید با خود بگویید: یعنی واقعا به همین راحتی می‌توان از اینستاگرام کسب درآمد کرد؟ پاسخ این سوال نمی‌تواند نه یا بله باشد. همه چیز بستگی به مهارت شما در مدیریت پیجتان دارد. برای موفقیت در اینستاگرام حتما باید موارد زیر را به بهترین نحو انجام دهید:

 • تولید محتوا بصورت عکس، طراحی پست و استوری، ساخت کلیپ، متن جذاب
 • مهارت بلاگری و ارتباط با مخاطب
 • زمان بندی و نظم در انتشار پست‌ها
 • مهارت تحلیل و بررسی عملکرد پیج

تمامی مهارت‌هایی که گفتیم قابل کسب هستند و شما نیز می‌توانید با تلاش و دقت آن‌ها را بیاموزید. اما یادتان باشد برای کسب درآمد از اینستاگرام در زمینه‌ای که علاقمند هستید، شروع به کار کنید. چرا که برای پیشرفت و رسیدن به درآمد عالی باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از طریق ارائه خدمات اینستاگرام

با گرم شدن بازار پیج‌های اینستاگرامی طیف بزرگی از مشاغل در زمینه خدمت رسانی به آن‌ها ایجاد شدند که نمونه‌هایی از آنها را باهم بررسی می‌کنیم.

 • کارشناسان تولید محتوا: این افراد متخصص تولید محتوا و جذب مخاطب هستند. تولید محتوای متنی، ویدئو و پادکست، عکس و غیره از وظایف این افراد است. اگر تمایل به تولید محتوای سایت یا اینستاگرام دارید می توانید فرم استخدام کارشناس تولید محتوا را تکمیل نمایید .
 • ادمین اینستاگرام: یکی دیگر از مشاغلی که روشی برای کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می‌شود. ادمینی و گرداندن پیج است. بسیاری از پیج‌های پر مخاطب اینستاگرام چندین ادمین برای پاسخ‌گویی به مخاطبان، اشتراک استوری و پست و… استخدام می‌کنند.
 • عکاسان: اینستاگرام فضایی برای به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم است. بسیاری از شرکت‌ها برای تولید محتوای تصویری نیاز به عکاس و فیلم‌بردار دارند.

کسب درآمد از طریق جذب و فروش فالوور

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام که از همان ابتدا نیز وجود داشت، جذب و فروش فالوور است. بسیاری از افراد در زمینه جذب فالوور برای پیج‌های اینستاگرامی یا افزایش ویو و لایک و کامنت فعالیت می‌کنند. از پنل اینستاگرام و سرورهای فروش فالوور استفاده می کنند

کسب درآمد از طریق فروش فالوور

کسب درآمد از تولید محتوا اینستاگرام

یکی از بارزترین مشاغلی که اینستاگرام ایجاد کرده است، طراحی و ساخت نرم افزار‌های مرتبط با اینستاگرام است. این نرم افزار‌ها به منظور مدیریت پیج، پاسخگویی به مخاطبان، تحلیل پیج، طراحی پست و استوری، تولید محتوا و … هستند. شما هم اگر تخصصی در طراحی اپ‌های موبایل دارید‌ می‌توانید با ساخت اپلیکیشن کاربردی اینستاگرام، کسب درآمد کنید.

از مشاوره اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید

حالا که با اکثر مشاغل کسب درآمد از اینستاگرام آشنا شدید به احتمال زیاد قصد دارید فعالیت در این حوزه جذاب را شروع کنید. اما چطور؟ حجم زیاد اطلاعات و جذاب بودن هر یک از مواردی که گفته شد، شاید کمی گیج کننده باشد. اما مهم‌ترین مسئله ، علاقه و مهارت شما است. قبل از شروع کار می توانید از مشاوره اینستاگرام مارکتینگ ما استفاده کنید

برای اینکه بهتر بتوانید در مورد زمینه‌ فعالیت تصمیم بگیرید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. لیستی از توانمندی‌ها، علایق و امکانات در دسترس را تهیه کنید. برای مثال اگر به فتوشاپ مسلط هستید یا پدرتان مغازه دارد. از تمامی آنها یک لیست تهیه کنید.
 2. وقت و زمانی که می‌توانید برای کار مرتبط با اینستاگرام اختصاص دهید را مشخص کنید.
 3. حالا نوبت آن است که از لیست توانمندی‌ها مواردی را انتخاب کنید که با تایم آزادتان هماهنگی دارد و امکان انجام آن در زمان مشخص شده امکان پذیر است‌.

ممکن است مهارت یا شرایط شما زیاد مساعد نباشد. در این صورت به دنبال علایقتان باشید زمینه فعالیتتان را مشخص کنید، مدت کوتاهی آموزش ببینیم و سپس کار را شروع کنید. با وجود اینترنت و آموزش‌های فراوانی که در این بستر به اشتراک گذاشته می‌شود؛ می‌توانید هر یک از مهارت‌هایی که در بالا اشاره کردیم را یاد بگیرید و کار خود را شروع کنید.

امیدواریم اطلاعات و راهنمایی‌های ما برایتان مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و در مورد موضوعات مورد علاقه خود به ما اطلاع دهید

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *