بهترین روش تبلیغات انتخاباتی

1 نظر بازاریابی اینترنتی

تبلیغات انتخاباتی حق طبیعی کاندیدای انتخابات است که در طول دوره تبلیغات انتخاباتی بتوانند به تبلیغ و معرفی خود بپردازند و اینکه شما بتوانید به عنوان نامزد دوره انتخابات ریاست جمهوری یا مجلس و یا مدیر ستاد انتخاباتی در این دوره کوتاه مدت، کمپین تبلیغات انتخاباتی هدفمند داشته باشید بسیار مهم بوده و در موفقیت شما تاثیرگذار است.

بهترین روش تبلیغات انتخاباتی

معمولا نامزدهای انتخابی چند ماه قبل از شروع دوره تبلیغات انتخابات به بررسی موثرترین روش های تبلیغات انتخاباتی می پردازند تا با برنامه ریزی منسجم بتوانند بهترین استفاده را از دوره تبلیغات و معرفی کاندیدای انتخاباتی داشته باشند. اما چگونه می توان بهترین روش تبلیغات برای انتخابات به طور ویژه انتخابات مجلس را پیدا کرد؟

تبلیغات نوین جهت انتخابات

اولین سوالی که در ذهن نامزد انتخابات مجلس پیش می آید این است که نامزدهای انتخاباتی چگونه باید خود را معرفی کنند؟ کرسی نمایندگی مجلس یکی از مهمترین صندلی هایی است که نامزدهای موفق انتخابات برای بدست آوردن آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

تبلیغات انتخاباتی

ارسال پیامک انبوه

طبق تحقیقات صورت گرفته از هر فرد بالای ۱۸ سال ۲۴% این افراد عقیده دارند که بهترین ابزار برای رأی دهندگان است نکته جالب اینجا است که ۱۰% از این افراد در انتخابات گذشته یا کاندیداهای مورد نظر خود از طریق اس ام اس در ارتباط بوده‌اند برخی از امکانات و خدماتی که سامانه‌ پیامکی می‌توانند به شما ارائه دهند عبارت‌اند از:

 • ارسال پیامک به یک پیش شماره خاص
 • ارسال پیامک به منطقه‌ و شهر دلخواه
 • ارسال پیامک بر اساس کد پستی
 • ارسال پیامک به صاحبان مشاغل و اصناف
 • ارسال بر اساس جنسیت و سن
 • ارسال به همراه اول یا ایرانسل
 • ارسال پیامک انبوه از روی نقشه گوگل
 • ارسال پیامک صوتی

جهت ارسال پیامک انبوه می توانید از سامانه پیامکی مارکتینگ 98 استفاده نمایید

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، توئیتر و بسیاری از شبکه های مشابه به ابزار های جدید و رایگان که در دست همگان تبدیل شده و فرصت خوبی برای عرصه تبلیغاتی جدید تبدیل شده است.کاندید ها در این شبکه های چند رسانه ای با انتشار تصاویر و فیلم هایی از سوابق یا مواضع خود در مسائل ریز و درشت مطرح می کنند. در صورت تمایل می توانید جهت خرید فالوور و لایک یا تبلیغات در اینستاگرام به صورت گسترده با کارشناسان مارکتینگ 98 در تماس باشید

طراحی وبسایت شخصی کاندیدا

هر داوطلب باید یک وبسایت با طراحی مناسب و کاربر پسند داشته باشد. این نه تنها یک بروشور دیجیتالی است که به بازاریابی نامزد شما کمک می کند بلکه در یافتن داوطلبان و جمع آوری بودجه نیز کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که وب سایت را به نفع انواع رای دهندگان بهینه کنید. در سایت شخصی امکان نشان دادن مواضع و رزومه قوی شما نسبت به رقیب وجود خواهد داشت.  برای طراحی سایت می توانید از سایت سئو تگ کمک بگیرید  با شناخت این دغدغه در کوتاهترین زمان سایت کاندیدا را با امکانات مورد نیاز آماده می نماید.

تبلیغات انتخاباتی

تبلیغات در اپلیکیشن (تبلیغات موبایلی)

ارسال نوتیفیکیشن تبلیغاتی بر روی موبایل‌هایی که اپلیکیشن را نصب دارند با امکان لینک دهی به سایت، پیج اینستاگرام، لینکدین، کانال تلگرام و… امکان درج بنر در اپلیکیشن با توجه به افزایش روزافزون استفاده از موبایل و برنامه های موبایلی می تواند یک روش مناسب و جدید جهت ارتباط با اعضا می باشد. افزایش بازدید آنی از سایت، پیج اینستاگرام، لینکدین، کانال تلگرام، رویداد، نشست ها و… باعث افزایش ارتباط شما با اعم مخاطبان جامعه هدف شما خواهد شد.

ویدیو مارکتینگ یا کلیپ تبلیغاتی

اگر می خواهید بهتر و بیشتر دیده شوید باید متفاوت و زیباتر تبلیغ کنید مرحله ای دیگر از تبلیغات نوین کلیپ های تبلیغاتی که توسط کارگردانان تبلیغات انتخاباتی است ساخته می شود در این رسانه های دیداری نقش پر رنگی در جهت گیری آرای مخاطبان را دارند. شما می توانید جهت افزایش بازدید ویدیو و لایک آپارات و یوتیوب از ما کمک بگیرید

تبلیغات انتخاباتی مستقیم

جلسات حضوری نامزدهای انتخاباتی از مهم ترین راهکارهای پیروزی در انتخابات مجلس است .گفتگو چهره به چهره و دیدار حضوری نامزدهای انتخاباتی با مردم است که می توان گفت بهترین روش برای پیروزی در انتخابات و معرفی برنامه های کاندیدا در انتخابات مجلس باشد. این روش جلسات سخنرانی و ساخت تیم های پرقدرت برای تبلیغات دهان به دهان برگزار می شود و همچنین جلسات مناظره برای تعیین نگرش و برنامه های هر یک از نامزدها.

ضد تبلیغ انتخاباتی

ضد تبلیغ شاید از برخی یک عمل صحیح به حساب نیاید ولی خیلی افراد با زیر نظر گرفتن صحبت های نامزدهای انتخاباتی شروع به استفاده بر ضد آن می کنند، که بسیار اثرگذار است.

این از مهمترین روش های ضد تبلیغات در دنیای مدرن است که در آن ستاد نامزد الف به صورت رایگان برای نامزد ب تبلیغات می کند، اما جلوه ی بیرونی آن به گونه ای است که هیچ کس حتی ستاد نامزد ب تصور نخواهد کرد که این تبلیغات، ضد تبلیغاتی است که از سوی حریف تدارک دیده شده است.

اما این تبلیغات دامنه ی وسیعی دارد که شامل تبلیغات با سخنان منظوردار، تصاویر تمسخرآمیز، سخنان تفرقه آمیز، رفتار های دور از ارزش های اجتماعی، فیلم های تحریک آمیز و… خواهد بود که در بین تبلیغات آن نامزد برجسته شده و ذهنیت عموم را تخریب خواهد کرد.

تبلیغات انتخاباتی در تلویزیون، رادیو و روزنامه ھا

متاسفانه نمیتوان تمام حجم تبلیغاتی مورد نیاز را با مصاحبه ھا، مقالات و کمک گرفتن از روزنامه نگاران و امثال ھم پوشش داد.شما برای مطرح شدن مناسب در رسانه ھا نیاز به چیزی بیش از این دارید. برای تامین این نیاز، لازم است تا بخشی از منابع مالی ستاد را به تبلیغات پولی در رادیو، تلویزیون و مطبوعات اختصاص دھید.

البته توجه داشته باشید که این روش، نسبت به روش ھایی نظیر فرستادن نامه به طور مستقیم به افراد، پخش اعلامیه و… کمتر ھدف‌گذاری شده است. به عبارت دقیق تر، ھنگام تبلیغ در رسانه ھا به جمعیت بسیار زیادی دسترسی پیدا میکنید که مشخص نیست چند درصد آنھا در گروه ھدف شما ھستند، آیا اصلا به شما رای میدھند یا نه؟

بنابراین ھنگام تصمیم گیری در خصوص استفاده از منابع مالی ستاد باید ویژگیھای انتخاباتی که در پیش روی دارید ویژگی‎ھای حوزه انتخاباتی و خصوصا وسعت آن را مدنظر داشته باشید.

امیدواریم این  روش نوین تبلیغات انتخابات مجلس بتواند در راستای معرفی خود به رای دهندگان حوزه انتخاباتی تان به خوبی کمک کند.

مشاوره تبلیغات انتخاباتی

همچنین میتوانید با تکمیل فرم مشاوره تبلیغاتی از آژانس دیجیتال مارکتینگ 98 راهنمایی و مشاوره بگیرید

تگ ها
1 نظر
 1. AffiliateLabz

  Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *