بدون نظر بازاریابی اینترنتی

هر کسب و کاری برای افزایش درآمد خود دو راهکار دارد. افزایش قیمت یا افزایش تعداد فروش، در حالی که روش اول نیاز به سرمایه گذاری جدی دارد (بهبود کیفیت کالا، خدمات و …) اما روش دوم فقط نیاز به تکنیک های فروش و بازاریابی دارد .

11 تکنیک فروش برای جذب مشتری

با این تکنیک های فروش، می‌توانید فروش خود را بیشتر و بیشتر کنید؛ روش های افزایش فروش بر روی احساسات مشتری تاثیر گذاشته و آنها را وادار به خرید می‌کنند.

تکنیک فروش اول: مقایسه کردن محصولات

اگر محصولات محدودی دارید این روش خوب است. در این روش شما باید محصولات را بر اساس یک ارزش خاص مقایسه کنید. فرض کنید شما یک باشگاه دارید و می‌خواهید میزان عضویت در آن افزایش یابد.

  • پکیج 3 ماهه با قیمت 100 دلار
  • پکیج 6 ماهه 187 دلار با تخفیف 140 دلار
  • پکیج 12 ماهه 350 دلار با تخفیف 260  دلار

با این قیمت گذاری، افراد ترغیب به خرید پکیج دوم و سوم خواهند شد. علاوه بر این می‌توانید در پکیج‌های گران‌تر مزایایی مانند استفاده نامحدود از سالن ورزشی و  بخش استراحت را اضافه کنید.

مثال دیگر استفاده از ترفند مقایسه برای فروش پاپ کورن در سینما است. با این سیاست قیمت گذاری، افراد ترغیب به خرید بسته‌های پاپ کورن بزرگ‌تر می‌شوند.

تکنیک فروش 2: شخصی سازی تبلیغات

روش شخصی سازی بیشتر در تبلیغات استفاده می‌شود.  طبق مطالعات افراد بیشتر به تبلیغاتی تمایل دارند که به شرایط شخصی آن‌ها نزدیک است.

تکنیک های فروش برای جذب مشتری بیشتر

در این راستا شما می‌توانید در آگهی خود از این جمله استفاده کنید که این خدمات و کالاها برای مادران یا دانش آموزانی مناسب است که هیچ وقت زمان کافی ندارند.

با نشانه گیری این افراد، آن‌ها تبلیغات را شخصی‌تر احساس کرده و به آن علاقهٔ بیشتری نشان می‌دهند.

ترفند 3: ایجاد ترس در مشتری

این تکنیک فروش با استفاده از مشکلات مشتریان اجرا می‌شود. اگر در تبلیغات به این موضوع اشاره کنید که شکست در پروژه یا عدم حل مشکل چه عواقبی دارد؛ بی شک مشتری در مورد آن فکر می‌کند.

مثلاً  سناریوی یک متخصص تغذیه و یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن را در نظر داشته باشید.

آن‌ها در تبلیغات خود یک ترس ایجاد می‌کنند؛ مثلاً بی توجهی به رژیم غذایی چه عواقبی دارد و هزینه‌های درمان چاقی چقدر است و ….البته این روش تا حدودی بی رحمانه است؛ بنابراین اغراق نکنید.

تکنیک فروش 4:تصویر سازی قبل و بعد از استفاده از محصول

یکی دیگر از ترفندهای افزایش فروش و بازاریابی، تصویرسازی نتیجه‌ی کار است.

این ترفند در کسب و کارهای فعال در بخش سلامت و زیبایی، ورزش یا ساخت و ساز کارایی بهتری دارد.

بدون شک شما BEFORE/AFTER های پیج‌های بدنسازی را دیده‌اید و تمایل بیشتری برای استفاده از خدمات آن‌ها پیدا کرده‌اید.

محتوای محصولات و یا خدمات شما باید خیلی واضح نتیجه را منعکس کند. با این کار مشتریان بالقوه تمایل دارند زندگی خود را بهبود بخشیده و به هدفی که شما متصور کرده‌اید برسند.

تکنیک فروش 5: جشنواره فروش با محدودیت‌های زمانی

ترس از نداشتن زمان، ممکن است ما را از حرکت منصرف کند. سود، چه  به صورت تخفیف یا یک کالای انحصاری، محرک خوبی برای این مشتریان است.در وب‌سایت یا بیو اینستاگرام، یک قسمت برای محصولات یا سرویس ها با زمان فروش تنظیم کنید.

تکنیک فروش 6: استفاده از کد تخفیف

تجربه مثبت مشتری یکی دیگر ازتکنیک فروش و بازاریابی است.در این روش می‌توانید به مشتریان عادی یا جدید یک کد تخفیف بدهید. یک جایزه غیر منتظره می‌تواند فرد را ترغیب به خرید کند.

این می‌تواند یک هدیه واقعی در کنار خرید، تخفیف در خرید دوم و … باشد. نکته مهم این است که احساسات مشتری را جریحه دار کنید.

تکنیک فروش 7: سرویس‌ها و محصولات رایگان

این ترفند بازاریابی برای مشاغلی که خدمات ارائه می‌دهند بهتر است. اگر اولین سرویس خود را رایگان انجام دهید؛ باعث افزایش مشتریان و فروش می‌شود.

در این تکنیک فروش می‌توانید از اولین جلسه یا مشاوره رایگان، تست محصول رایگان و غیره استفاده کنید و مشتری را ترغیب به خرید بیشتر کنید. این باعث افزایش اعتماد و وفاداری مشتری شده و آن‌ها را علاقه‌مند می‌کند تا با شما تعامل بیشتری داشته باشند.

ترفند 8. توسعه فروش متقابل

خدمات یا محصولات دیگر که می‌توانند منجر به خرید دیگر شوند؛ به افزایش فروش کمک خواهند کرد.مثلاً به مشتری که گوشی خریداری کرده، یک قاب گوشی، یا گلس صفحه نمایش و یا یک مونوپد سلفی پشنهاد دهید. این مورد را در زمان خرید گوشی موبایل در نمایندگی سامسونگ حتما قبل دیده اید.

تکنیک فروش

شخصی که برای خرید محصولات جوان سازی صورت یا پاکسازی پوست وارد وب سایت شده است؛ می‌تواند مشتری بالقوه‌ای برای خرید محصولات بهداشتی، تونر، کرم و … باشد.

تکنیک فروش 9: روش‌های افزایش اعتماد مشتری

اگر کسب‌وکار شما به مشتریان حس امنیت بیشتری بدهد؛ عالی است. مثلاً اگر بتوانید از روش‌هایی مانند ارسال رایگان، پرداخت درب منزل، ضمانت بازپرداخت و یا مرجوع رایگان محصول استفاده کنید؛ اعتماد مشتری بیشتر خواهد شد.

این اطلاعات را در بیو اینستاگرام یا بخش توضیح محصولات در وب سایت ذکر کنید.

ترفند 10. استفاده از بارایابی پیامکی و ایمیل برای خرید های ناقص

اگر مشتری محصولی را به سبد خرید اضافه کرد؛ اما فرایند خرید را تکمیل نکرد و از سایت خارج شد؛ بهتر است بعد از مدتی برای او ایمیل ارسال کنید. برای این مشتریان یک یاددآور ایجاد کنید و با ارسال پیامک به آنها، محصول را به صورت دوره‌ای یاداوری کنید.

اگر همین اتفاق در تبلیغات اینستاگرام رخ داد و آن‌ها در مورد محصولی سوال پرسیدند؛ اما خرید را انجام ندادند؛ می‌توانید بعد از چند ساعت محصول را با تخفیف به آن‌ها ارائه کرده و یا یک محصول مشابه را به آن‌ها پیشنهاد دهید.

شما با این روش و با فشار آوردن به افرادی که تردید دارند؛ فروش را افزایش می‌دهید.

تکنیک فروش

برگزاری قرعه کشی و جایزه دادن

با افزایش تعداد مخاطبان، فروش کسب و کار شما هم بیشتر خواهد شد. هرچه افراد بیشتری در مورد محصول و خدمات شما اطلاعات داشته باشند؛ مشتریان شرکت زیادتر می‌شود. در این راستا می‌توانید از روش های افزایش مخاطب مانند قرعه کشی اینستاگرام برای جذب مشتریان جدیدتان استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما

این تکنیک‌های فروش بیشتر، برای تأثیرگذاری بر مشتریان و دستیابی به اهداف بازاریابی در نظر گرفته شده‌اند. اگر در مراحل ابتدایی توسعه شرکت هستید و افراد زیادی برند شما را نمی‌شناسند؛ جوانمردانه بازی کردن در تجارت و فروش موثر نخواهد بود.

در کسب و کارهای امروزی، شما انتخاب دیگری ندارید و تنها یک گزینه برای فروش بیشتر وجود دارد؛ شما باید چند مورد از تکنیک‌های فروش و بازاریابی فوق را به کار ببرید تا فروش و سودتان بیشتر شود.

Rate this post

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *